The Sims 4 Get Famous ile Ünlü Olmak?

Bu hafta sizlere The Sims 4: Get Famous paketini duyurduk ve paket hakkında söyleyeceğimiz çok şey var. Sizlerin de yakında farkedeceği üzere ünlü olmanın birden fazla yolu bulunuyor bizler bugün onları bu yolda neleri beklediğinden bahsedeceğiz. Bu konu hakkında daha fazla konuşacağımız  2 Kasım’daki Ünlü Olma Sistemi canlı yayınımızı kaçırmayın.

Pekala, bir yıldız nerede yüselmeye başlar? Del Sol Vadisinde daha doğrusu şehrin içinde bulunan Mirage Park’ta. Burası gelecek vadeden yetenekli kişilerin yaşadığı, işlerinde ustalaştığı, yetenek yarışmalarına katıldığı ve ilgilendikleri alanda en yükseğe çıktığı yerdir. Simin hangi şöhret yolunu seçerse seçsin önünde kıvrımlar, dönüşler ve hatta sapmalar olacak ancak  emin ol tüm bunların hepsi Simmlerinin o altın kaplamalı tuvalete sahip oldukları evlerine geldikleri güne -elbet bir gün- değecek.

Del Sol Valley’deki  herkesin, ün ve itibar seviyelerinin karışımı olarak bir sosyal imajı vardır. Ünlülük seviyesi arttıkça simler ün puanları ve çeşitli özellikleri açabilirken aynı zamanda kırmızı ipin ardındaki şehrin en hareketli mekanlarının kapılarını aralayabilirler. Bu ün puanlarını ve ödüllerini kazanmak için birçok yol mevcut. Örneğin simler halka açık bir alanda mikrofonu kapıp şakalar yaparak, favori derneğine bağışta bulunarak, ya da ünlü ebveynlerin çocuğu olmak gibi.

Her neyse, hadi gelin şimdi bazı kazanılabilen ödüllere geçelim. Siminiz hiç bir moda ikonu olmak istemiş miydi? Pekala, artık etraftaki simleri tıpkı onun gibi giyindiğini görecekler. Peki hayranlara ne demeli? Siminiz Starlight Bulvarında poz verirken etraftaki bazı hayranlar kendinden geçebilir. Yerde yatan hayranları dert etmeyin, korumalar o işi halledecektir. Siminiz “ekip” ödülünü açtığındaysa tıpkı sizin gibi muazzam ünlü bir gruba liderlik edip birlikte takılabileceksiniz. Siminiz muhtemelen çevresinde bir değişiklik yapmadan ünlü olamayacaktır.

Baştan uyaralım; ün daima bir bedelle gelir ve bahsettiğimiz şey Simoleon değil. Hayranlarınız, hatta saplantılı hayranlarınız sizin etrafınızda şey.., biraz garip davranabilirler. Ve paparizden söz etmiyoruz bile! Bir ünlü sakin bir hayat yaşayamaz mı?! Kimliğini gizlerse yapabilir belki?

Tüm bu adımlardan sonra artık Siminiz bir şöhret ve tam anlammıyla tepeden tırnağa parıldıyor, Pinacles’a taşınmak için mükemmel bir zaman. Artık tepelerden aşağıdaki küçük insanlara bakıp onlara teşekkür ederek uyku kapsüllerine hızlıca uykuya dalabilirler. Ve evet, uyku kapsülleri.

6 Yorum

  1. Tam istediğim paket sonunda çıkıyor inşallah meslekleride etkiler sosyal medya kariyerinde zirveye ulaşıyorum ama kimse beni takmıyor :D

    1. Simgruların açıklamalarına göre “get famous” paketi ile ünlü yaşamı tüm meslek türleri ile etkileşimi olacaktır.

  2. Stüdyo daire demişti bir önceki yazıda. Acaba apartmanların sims 2deki versiyonu olabilir mi? Sürprizler arasında bir arsadaki binada birden fazla kişi yaşayabilir mi ki acaba the sims 2 de ki apartman tarzında ? ?

  3. ben bu paket için niye heyecan duyulduğunu bilmiyorum. bence çok gereksiz bir paket. ve birçok bug ile geleceğine de eminim maalesef. sims 4 benim için tam bir hayal kırıklığı olmaya devam ediyor. nasıl daha berbat paketler çıkarırlar bekliyorum ve korkuyorum:)

  4. İşte bu ya sonun da istediğim paket acaba Sims 3 deki gibi bunda da yıldız seviyeleri var mı?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir