The Sims 4 Gelecek Olan Kasım Güncellemesi

The Sims 4’e kasım ayında yeni bir güncelleme gelecek. Güncellemenin geleceği tarih henüz bilinmese de 16 Kasım ‘da çıkacak olan Get Famous paketinden birkaç gün önce geleceğini düşünüyorum.

Ve işte güncelleme ile gelecek olan yeni eklentiler:

Güncellenmiş Eğitici

Öğreticiler artık The Sims 4’te tamamen farklı bir işlev görüyor. Oyunu güncelledikten veya ilk kez başlattıktan sonra “Yeni Oyun” düğmesine bastığınızda aşağıdaki görselde olduğu gibi bir mesajla  karşılaşacaksınız. Oyunun sizi eğitmesini istiyorsanız “Evet”, istemiyorsanız ise “Hayır” seçeneğine basabilirsiniz.

Eğer evet derseniz her zaman olduğu gibi karşınıza Create A Sim açılacak. Fakat oyun size oyunu öğretirken arka planda oyunu anlatan bir kadın sesi olacak. Kadının sesi genellikle altta çıkacak olan altyazıyı takip edecek.Oyunu güncelledikten / ilk kez başlattıktan sonra “Yeni Oyun” düğmesine bastığınızda bu mesajla karşılaşacaksınız.

Yeni öğretici belki gereksiz olarak görülebilir fakat artık bununla birlikte yeni hayat amaçları da eklenecek.

Canlı moda geçtiğinizde oynanışı öğretmek amacıyla karşınıza Alex isimli bir sim gelecek. Bu sim ile iletişim kurabilirsiniz.

Eğer bana bu kadar öğretme yeter derseniz ayarlardan öğeticiyi kapayabilirsiniz. Eğer kapatma seçeneğine basarsanız karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekranda “ailenize yeni bir sim ekleyin”, “oynamaya devam edin” veya “yeni oyuna başlayın” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

 

Arazi Araçları Ve Odalar

Yeni gelecek olan güncellemenin en önemli özelliği arazi araçları. Yerde delik kazmak, tepeler, vadiler ve her türlü eşsiz arazi yaratmak için özgürsünüz.

Odalar güncellendi. Artık odaları yukarı-aşağı ayarlayabiliyor olacağız. Odanın yükseltisine göre merdivenin boyutunu da uzatabileceğiz.

Sims Ekibi birkaç gün önce bu konu ile ilgili aşağıdaki yayını yaptılar.

Stilist Kariyeri

Simleriniz artık stilist olabilecek. Ana oyundaki kariyerlerden biraz karışık bir meslek fakat eğlenceli olacak gibi görünüyor. Bu kariyer Simlerinize hem yeni sosyal etkileşimler, hem de çizim tableti verecek. Tablette yaptığınız resimler, şövale kullanarak oluşturduğunuz resimlerdeki gibi duvarlara asılabilir olacak. 

Sim’inize Özel Kariyer İsmi verin!

Çalışma Bakanlığı’na kayıt olmanızı, kendi kariyerinizi kaydettiren ve Sim Kullanıcı Arayüzünün İş bölümünde görüntülenmesini sağlayan bir özellik de var.

Bu özellikte anladığım kadarıyla özel bir etkileşim yok, ancak Sim’e oyunda olmayan bir kariyer vermek isteyen hikayeciler için harika bir eklenti.

 

 

 

 

 

 

Arayüz İyileştirmeleri

Sims Ekibi ayrıca The Sims 4’te bazı arayüzlerde küçük değişiklikler yaptı. Dünya Simgelerini daha küçük hale getirdiler, hayat amaçlarını seçerken artık kare şeklinde kutucuklar çıkacak ve oyun modunda ekrandan uzaklaşınca çıkan seyahat etme kutucuğu değişti.

 

 

 

 

 

 

Gelecek olan bu güncellemedeki yeniliklere bir de video olarak bakmak isterseniz bu yazıyı yazmakta yardım aldığımız yazının adresi olan Sims Community’nin videosuna göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

7 Yorum

  1. Fena durmuyor.. ek paketsiz 2014’te çıkan ilk oyuna da yapılabilirdi ama yapımcı şirket zirve paragöz olduğundan ufak ufak idare ediyoruz işte.. Şu Maxis EA çatısı altına girdiğinde zaten sıkıntı olacağı belliydi :(

  2. Öncelikle arazi araçlarının gelmesi çok gerekliydi.Ve o odaları yükseltebiliyoruz.Yükseltiye göre merdiven uzuyor demişsin.O yükselti değil. Temel yüksekliğini arttırmışlar.Ayriyetten artık bir arazide birden fazla temel yüksekliği olabiliyor.Eskiden bir arsada bütün temel yükseklikleri aynı olmak zorundaydı.Tutorialı geliştirmeleri umrumda değil zaten.Ama bu arazi araçları olayı bence Get Famous eklenti paketinden çok daha önemli.Keşke bir Vocation paketi çıksaydı,şu dandik paketten önce.

  3. Arazi araçları süper! ? Duvar kağıtları ve zemin döşemeleri yapan biri olarak eksikliğini duyduğum bir şeydi… Öğretici ise ilginç olmuş… The Sims 1’deki gibi sanki, hehe. ?
    Bilgiler için çok teşekkürler, kuzum benim. ❤?

      1. A-aaa! ? Daha neler… O senin yeteneğin, duruşun ve asaletin sayesinde bir kere! ❤ Tatlı kardeşim benim… ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir