The Sims 4: Fairies Mod (Peri Modu)

Merhabalar! Bugün size “Mod The Sims” sitesi üzerinde paylaşılmış harika bir içeriği tanıtacağım. Bu mod, oyununuzdaki Simlerin peri olabilmesini sağlıyor. Tıpkı The Sims 3: Supernatural ile gelen periler gibi… Tabi, birçok yönden farklı ve eksik. Ancak bunun bir paket değil, oyuna keyfi ekleyebileceğiniz bir içerik olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani amacımız eksiklerini tartışmak değil, oyuna katacaklarıyla yetinmek diyelim… Bu modu paylaşmamız için bize öneride bulunan Oğulcan’a teşekkürler! Eğer sizin de, merak ettiğiniz modlar varsa ya da nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz. Haberlerin altına yorum bırakabileceğiniz gibi; ister Sim Dünyası Facebook sayfasına mesaj atarak, isterseniz de Facebook grubunda beni etiketleyerek deneyebileceğimiz modları bize önerebilirsiniz.

DİKKAT!  Bu haber 23.01.2018 tarihinde hazırlanmış olup “Fairies Mod”un, “1.5” versiyonunun kurulumunu ve içeriğini anlatmaktadır. Bu haber yapıldıktan sonra mod güncellenebilir, oyuna yeni içerikler katabilir ya da oyunun güncellemesine uymadığı için sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple indirdiğiniz dosyayı ayrı bir klasörle “Mods” klasörüne eklemenizi tavsiye ederim. Mod güncellendiğinde silmeniz ve yenisini yüklemeniz çok daha kolay olur.

 

The Sims 4 – Fairies Mod

Modu indirmek için tıklayın!

Mod the Sims sitesi üzerinden “Fairies Mod” sayfasına gittikten sonra görsellerin hemen altından “Files” bölmesine tıklayın.

Güncel versiyonun yazdığı dosyayı indirin. İndirilen “rar” dosyasını çıkardıktan sonra, dosyaları diğer “package” dosyalarınızı atmış olduğunuz “Mods” klasörünüze taşıyın.

Oyunuzu açtıktan sonra inşa moduna girip arama kısmına “Fairie’s tree” yazın ya da ağaçlar sekmesinden “Fairie’s tree”yi bulun.

Efsaneye göre peri kraliçenin gözyaşlarıyla sulanan bu ağaç, periler tarafından korunmaktaymış. İster ceza, ister ödül olarak görün; bu ağaçla etkileşime geçen bazı Simler koruyucular tarafından periye dönüştürülebilirmiş.

Gerçeği keşfetmek için sanırım bu modu indirmeniz gerekecek! ;) Ya da sadece haberin devamını okuyun… -,-

Ağaca tıkladığınızda iki seçenek çıkacaktır.

Contemplate the tree:  Bu seçenek ile ağacı gözlemleyebilirsiniz.

Plead the fairies: Perilerden istekte bulunursunuz. (Bu seçenek Siminizi peri yapar.)

“Plead the fairies” seçeneğini seçtiyseniz, Siminiz o an bir periye dönüşür. Peri Simlerin “mischief” yani “haylazlık” becerileri çok hızlı yükselir ancak sosyallik ve eğlenceleri normal Simlere oranla daha hızlı düşer. Bu arada, bir kez peri olduğunuzda artık geri dönüş yok demektir. Kararınızı ona göre verin.

*Toddler ve Child Simler peri olamaz.

**Peri Siminizi gören çocuk Simler ya da Childish, Insane özelliğine sahip Simler “Wow! A fairy” ruh hali kazanırlar.

Dönüşüm süreciyle birlikte Siminizin artık kanatları vardır ve kulaklarının şekli değişir.

Bu andan sonra Siminizin üstüne tıkladığınızda artık “Fairy…” seçeneğini göreceksiniz.

Bu seçenekler arasında “I can fly!” etkileşimi, “Change the color of the wings” yani “Kanatların rengini değiştir” ve “Cast Auras…” yani “Aura Oluştur…” etkileşimlerini göreceksiniz.

“I can fly!” etkileşimi görüntüde gördüğünüz şekildedir. Bu etkileşim eğlenceyi arttırır. Eğer CAS ekranında belirlenen yürüyüş şeklini değiştirmediyseniz (normal yürüyüş etkinse) peri Simleriniz oyun içinde uçarak hareket edebilirler. Aynı zamanda peri Simleriniz sıkıldıklarında ya da rahatsız olduklarında normal yürüyüş sergilerler. 

Görüntüde gördüğünüz gibi 6 farklı aura seçeneği bulunmakta.

Soothing: +20 mutluluk kazandırır. Eğlence ve sosyal ihtiyaçlarınızla birlikte sosyal becerileriniz hızla gelişir.

Body and Mind: +10 odaklanma kazandırır. “Logic” ve “fitness” becerileriniz hızla gelişir.

Creativity: +10 ilham kazandırır. Müzikal ve sanatsal becerileriniz hızla gelişir.

Discomfort: +10 üzüntü kazandırır. Soothing aurasının tam tersidir.

Idiocy: Hiçbir beceride katkı sağlamaz. Eğer bu aurayı kullanırken bir Simle iletişim kurarsanız otomatikman düşman olursunuz.

Dispel: Bu seçenek ile hem kendi Siminizin, hem de diğer Simlerin auralarını etkisiz kılarsınız.

Auralar sık kullanıldığında “magic energy” yani büyü enerjinizi düşürür ve tekrar dolması için 6 saat beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında aura etkileşimlerini kullanamazsınız. Eğer isterseniz “recharging meditation” ile Siminizin kısa süreli bir meditasyonla 2 saatliğine tekrar aura kullanabilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu süre bittikten sonra tekrardan beklemeniz gerekecektir.

Ve ana renk dışında sarı, siyah, beyaz, kırmızı, yeşil, pembe kanat renklerini kullanabiliyorsunuz. 

Son olarak da, Simleri CAS ekranında düzenlediğinizde de, kıyafetlerini değiştirirken de kanat ve kulakları göremiyorsunuz.

Umarım bu içerik işinize yarar. Eğer peri moduyla birlikte birkaç Sim oluşturmaya karar verirseniz Facebook grubumuzda benimle paylaşmayı unutmayın. Hepinize iyi oyunlar!

19 Yorum

 1. Yaaaa hayalimdi benim sims 4 te perilerin olmasııı şuan yanımda bilgisayarım yok tatildeyim dönünce direk bu modu indirecem inanılmazzz bide uçuyorlar yaaa bence daha çok uğraşıp sanki ea nın yaptığı bi paket gibi detaylı yapabilirler ama çok güzel olmuş

 2. Become a sorcerer modunun incelemesini yaparmısınız.Modu bir siteden baktım ama anlayamadım.Sihir gibi birşeyler yapılıyor sanırım.Detaylı incelemesini yaparsanız sevinirim^_^

  1. Merhaba! Modun doğru versiyonunu indirdiğine emin misin? Eğer eski dosyayı indirdiysen gözükmeyebilir. Doğru versiyonu indirdiğin halde sorun yaşıyorsan modu bilgisayardan silip oyunu o şekilde çalıştırmanı, sonra oyunu kapatıp tekrar doğru bir şekilde kurmayı denemeni önerebilirim.

   1. hangi modlar gelecek lütfen deniz kızı ünüvastlayt sezons kurt adam ve büyücü hayalet modu yaparmısın gercekten iyi mod yapıyon

   2. abla bu arada sims 4 gizüllestirdin için tesekkür ederim ae modlari berbattı sims 3 cok güzel ama sims 4 ıgrenç modları vardı ve lütfen dedim modları yaparmısın

 3. Merhabalar dosya çıkarma ve dosyaya eklemeyi yapamadım daha doğrusu tam bilmiyorum , yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhabalar Özden! Dosya çıkarma derken “rar” dosyasını çıkarmaktan bahsettiğini baz alarak anlatıyorum. Öncelikli olarak indirdiğin dosya farklı bir konum seçmediysen “İndirilenler/Downloads” klasöründe olacaktır. Oraya girdiğinde mor, mavi, yeşil olmak üzere 3 kitaptan oluşan bir “rar” simgesi göreceksin. Simgeye sağ tıkladıktan sonra “buraya çıkar” dersen içindeki dosyalar bulunduğu klasöre çıkar. Oradan moda ait dosyaları seçip oyun klasörüne atman gerekir. Eğer farklı bir dosyayı çıkarmakla sorun yaşıyorsan lütfen bana bildir. İyi oyunlar!

 4. Makalene bayıldım büşracım.?daha böyle modlar biliyorsan lütfen makale olarak ekle?

 5. Herşeyi dediğiniz gibi yaptım ve klasörün içindekileri Mod tarafına attım oyuna girdiğimde modlar da custom contact altında mod yazıyor ama ağaçlar kısmına girdiğimde ağaç yok ismini yazdığımda da çıkmıyor.

  1. Doğru sürümü indirmene ve “Belgelerim/The Sims 4/Mods/Packages” içine “rar”dan çıkarıp atmana rağmen hâlâ çalışmıyorsa dosyaları klasör içinde değil, ayrı olarak atmaya dikkat et. Bunun dışında sorun olacağını sanmıyorum.

 6. lütfen deniz kızı modu kurt adam modu büyücü ve haylet modu yaprmısın kısaca super nyceal ve sezons ve ünüvastlaty moduda yaparmısın gercekten iyi mod yapıyon

 7. Ben bu modu indirdim ama oyunda peri oluyo ama kanadı ve kulağı değişmiyo neden????

 8. Ayy gerçekten ihtiyaçları acayip iniyor ecel terleri döküyorum asp. puanı almak zorunda kaldım çok yaramadı tabi..

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir