The Sims 4 Evren (Hikaye) Sıfırlaması

Bildiğimiz üzere Sims evreni üçüncü seriye kadar entrikalı hikayelere tanıklık etti. Hatta çoğu oyuncuyu heyecanlandıran Goth ailesi ve Sims 2’deki Veronaville kasabasındaki kan davaları ile ünlenmişti bu evren. 

The Sims 2 den sonra zamanda geriye giden simlerimiz hikayelerine en baştan The Sims 3 ile devam etmişlerdi.

1488668_819518231410318_2140998542197862193_n

Bu hikaye çoğu oyuncunun kafasını karıştırmış olsa da herkes The Sims 4 hikayesinin Sims 3 hikayesinin devamı olduğunu düşündü. Ancak yapımcılar önceki üç seride hikayeyi çok karıştırdıklarını ve son yıllar Detective Comics gibi çizgi roman şirketlerinin yaptığı hikayeyi ve o hikayenin geçtiği evreni sıfırlama yoluna girdiklerini açıkladılar.

Yani TS1,TS2 ve TS3 hikayelerinin geçtiği Sims evreni üçüncü seri ile sonlandı. Ve The Sims 4 ile yeni bir Sims evreni açıldı. The Sims 4 de Bella ve ailesi hiç bir zaman ayrılmayabilir hatta düşük ihtimal bile olsa belki Cassandra ve Alexander adında çocukları bile olmayabilir.  Tamamen farklı ve önceki serilerdeki gibi ilgi çekici bir hikaye başlattıklarını söyledi yapımcılar.

9 Yorum

  1. Bu bence kötü oldu. Sahiden de hikayeyi allak bullak ettiler vallahi! Sims 3’te hiç bir zaman Bella ve Mortimer evlenmiyordu. Başkalarıyla evlenip ölüyorlardı. En saçma olay ise store dan satılan bir şehirde (adını unuttum) Bella Goth’un mezarının olmasıydı. Sunset Valley’e döndüğünüzde ise Bella gayet yaşıyordu. Bunun gibi anlatılabilecek çoook hikaye var ancak yer doldurmak istemiyorum. Bence o hlkayelerin tümü The sims 3 başladığında bitmişti

    1. Lunar Lakes Bella nın geleceğini anlatıyor :D Sims 2’den sonra neler yaşadığı nasıl öldüğü falan :D

  2. Bella Goth un hikayesi her sims oyununu tamamlayan bir hikayeydi
    Artık ne diyelim olan oldu :-(

  3. Bence iyi oldu. Hikayeler artık çok karışmıştı ki neyin ne olduğunu anlamıyordum.

  4. of ya keşke sims 4 dede devam etseydi bu hikaye çünkü bella mortimer ile evli cassandra doğucak büyücek sonra alexsander doğcak bella goth’un nasıl kaçırıldığını görcekdik olayı çözecektik of ya keşke olsa biraz karışık ama eğlenceli olurdu bnce yada benim için :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir