The Sims 4 Detayları

Hepimiz farklı amaçlarla oynasak da aynı oyunu oynuyoruz. Kimileri sevmediği insanları oluşturup havuzda boğulmalarını izlerken kimileri gerçekmiş gibi bir yaşam kurarak aylarca aynı aileyi oynuyor. Tabi ki oyunun detaylı karakter oluşturma ve ev inşa etme özelliklerinden faydalanan oyuncuları göz ardı etmiyorum… Öyle ya da böyle hepimizin oynadığı The Sims 4’te belki dikkatimizi çeken belki de gözümüzden kaçan bazı detaylar var. Bu yazımda hep birlikte bu detaylara göz atacağız!

Daha çok “bunları biliyor muydunuz” tadında ilerleyecek olan bu yazımda sizden ricam hoşunuza giden maddeleri yorumlarda belirtmeniz. Hazırsanız başlayalım!

 • Romantik ilişkisi olan Simler, bir araya geldiklerinde ya da karşılaştıklarında konuşmadan önce birbirlerini öpüyorlar. Aynı şekilde yakın arkadaş olan Simler de karşılaştıklarında önce sarılıyorlar.
 • San Myshuno’da bulunan “penthouse”da ücrete dahil bir “butler” olduğunu biliyor muydunuz?
 • Oyununuzda temizlikçi, bahçıvan gibi servisleri kullanıyorsanız bu servislerin hafta sonu gelmediğini fark etmişsinizdir. Düzenli servisler hafta sonu evinize uğramıyor.

 • Sim’iniz herhangi bir müzik aletini çalıyorsa ya da şarkı söylüyorsa “pratik” yapmak dışında seçeneklerin kısa sürdüğünü biliyorsunuzdur. Siminiz art arda şarkı çalmasını ya da söylemesini istiyorsanız “play song” ve “sing song” seçeneklerini birkaç kez seçebilirsiniz. Böylelikle Simler enstrümanı ya da mikrofonu elinden bırakmadan yeni şarkıya geçer.

 • Evcil hayvanlarınızın boynuna taktığınız tasmalardaki çanlar var ya, onların oyunda gerçekten ses çıkardığını biliyor muydunuz?
 • Temizlikçiler, bahçıvanlar yaşlanıp ölürken dadılar ve butlerlar oyunda yaşlanmıyor.
 • Bazı denizkızı Simler, insan formundayken durduk yere yunus sesi çıkarabiliyorlar.

 • Eğer Siminizi art arda 3 tabak grilled cheese (yamadaki hâliyle kızarmış peynir) yemeye zorlarsanız takıntılı olur ve yalnızca grilled cheese düşünmeye başlar.
 • Oyunda gerçekten vejetaryen olabilirsiniz. Vejetaryen Simler için hayvansal madde barındırmayan etler ve bir sürü özel yiyecek var.

 • Grim Reaper’la şarkı söylerken göz göze mi geldiniz? Korkmayın, size bahşiş bırakmaya hazırlanıyor olabilir.
 • Vlogger Simlerin hislerine göre videolar çektiğini biliyor muydunuz? Mutlu başladığınız bir videoda Sim’inizin ruh hâli değişir ve bir anda enerjik olursa, video da formatını değiştirip enerjik bir içeriğe dönüşür.

Sizin fark etmediğiniz ya da bizden önce fark ettiğiniz detaylar var mı? Yorumlarda benimle paylaşmayı unutmayın!

Görüşmek üzere!

8 Yorum

 1. Detay mı bilmiyorum ama vampir simler ile mermaid simlerin melez çocuklarında hep Bi hata çıkıyor, birini ısırınca hidrasyonun dolması gibi :/

  1. Hiç karşılaşmamıştım bununla 👀 Sims bizi şaşırtmaya devam ediyor!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir