The Sims 4 : City Living’de San Myshuno Nasıl Yapıldı?

San Myshuno, farklılıklardan ilham alındı. Afrika, Japon, Hint , Arap ve diğer etnik kökenlere ait olan insanları görebildiğimiz canlı ve farklı bir şehir istediğimizi hepimiz biliyoruz. Tüm kültürlerden ilham alınarak yapılan, capcanlı bir şey oluşturmak istedik. Öncelik olarak, Shangai ve Tokyo gibi Asya şehirlerinden ilham almaya çalıştık fakat aşırı derecede aydınlatmalıydı ve sadece bir kısma odaklanmış hissettiriyordu. Daha sonra; Vancouver, San Francisco, New York, Sydney gibi farklı kültürlere komşu olan ve içinde barındıran kıyı şehirlere baktık.

San Myshuno, farklı kültürleri, aktiviteleri, apartmanları, festivalleri içeren dört bölgeye ayrılmış durumda. Hızlıca bir bakalım ne dersiniz?

 Baharat Çarşısı (The Spice Market) – Rahat, eski, mozaik taşlardan yapılan apartmanların oluşturduğu bir alan. Bu alan için hint kültürünün renkleri ve görüntülerinden yararlandık. Baharat Çarşısı,  farklı tür yemeklerin tadılabildiği  birçok baharat festivaline ev sahipliği yapıyor. Burada, oldukça düşük maliyetli apartman dairesi bulmak mümkün ve simleriniz basketbol oynarken ya da graffiti yaparken kesinlikle burada çok eğlenecekler.

Sanat Mahallesi (The Arts Quarter)- En güzel mahallelerimizden birisi. San Francisco’ya gitmiş olanlarınız muhtemelen SF Museum of Modern Art’ın karşısında olan Yerba Buena Center’ın atmosferini bilecektir. San Myshuno’da olan sanat müzesi de bu atmosferi barındırıyor ve simlerinizin yemek standlarından sonra kendilerini görmek isteyecekleri yer, kesinlikle burası. Lantern festivali, zaman zaman sanat mahallesinde kuruluyor ki bu simleriniz için oldukça harika bir festival çünkü havai fişekleri görebilecekleri bir yer.

Moda Mahallesi( The Fashion District)- Bu alanda kesinlikle bütçeyi arttırıyoruz fakat müthiş bir görüntü ve mahalle etkinlikleri sunuyor. Eğer simleriniz buraya taşınırsa, fazla miktarda kira ödemeye hazır olun. Şehir dışı ve bu alan, teknolojinin çok fazla içinde olan Tokyo ve Shangai gibi şehirlerden ilham aldı. Moda mahallesi, pop şarkılarla harmanlanmış canlı bir alan. Karaoke bar’dan atılan siminiz dışarıyı merak edip başıboş dolaşırken GeekCon ile eğlenebilir ya da Romance festivalinde aradıkları aşkı bulabilirler.

Şehir Dışı (Uptown)- Son ve özellikle görüntüsüyle nefes kesici olan bu alan, simlerinizin biriktirdikleri parayı saçmalarına sebep olacak. Şehir bu kısmında; gym, çatı lobilerine, ayrıca kariyerlerinde yükselip gökyüzüne ulaşmayı hedef almış simlere ev sahipliği yapıyor.

Şu ana kadar San Mysahuno gibi bir şehir asla yapmadık. Çeşitliliği ve farklı insanları, yeni aktiviteleri, festivalleri, mekanları bir araya getiren bir şehir…

Simleriniz buraya taşınmak isteyecek. San Mysahuno kapılarını simlerinize açtığı zaman…

O da bu Kasım ayında…

3 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir