The Sims 4 City Living Sosyal Medya Kariyeri Rehberi

The Sims 4 ile Simlerimiz Sosyal Medya Kariyerine katılabilecekler. Bu kariyer İnternet kişisi  ve (Internet Personality)  Halkla İlişkiler (Public Relations)  olmak üzere seçebileceğiniz 2 branş ile geliyor.Diğer kariyerlerden farklı olarak Sosyal Medya Kariyerine katıldığınızda Simleriniz bilgisayar üzerinden ulaşabileceği birçok seçenek açılmış olacak. Kariyerimizde ilerledikçe farklı etkileşimlere sahip olabiliyoruz ancak ilk olarak yapmamız gereken bilgisayar yolu ile Sosyal Ağ’a bağlanmak olacak.

socialmedia

 

Evden Çalışmak

Simleriniz artık evden çalışabilirler. Evden çalışma durumu kısaca bildiğimiz Ana oyun kariyerleri ve Get to Work Kariyelerinin bir karışımı gibi bir nevi. Her iş günü işten 1 saat önce telefonunuzdan bir bildirim alacaksınız ve oyun size 3 seçenek sunuyor olacak.

Eğer “Work From Home” seçeneğine tıklarsanız oyun size kariyerinizle ilgili birkaç küçük görev verecek ve görevi gerçekleştirdiğiniz takdirde kariyer performansınızı arttırmanın yanında Simoleon da kazanabileceksiniz. Size verilen görevlerin yanında artan zamanda kariyerinize yarar sağlayacak diğer yeteneklerinizi gerçekleştirme imkanına da sahipsiniz.

Go to Work seçeneği ile işe gidebilir Take PTO opsiyonu ile de işten izin alabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Kariyeri 1 ve 3. Seviyeler

Sosyal medya kariyeri bazen sıkıcı olabilse de genel olarak ilginç bir kariyer. Siminiz 4. seviyede 2 farklı branşa ayrılsa da 1 ve 3. seviyeler arasında temel olarak yapmanız şey olabildiğince sosyal medyayla haşır neşir olmak ve  olabildiğince takipçi kazanmak. Ancak bu pek de kolay olmayabiliyor. Çünkü aynı zamanda kazandığınız takipçileri kaybetmemelisiniz de.

 

Seviye

 

İş

 

Kazanç

 

Zaman

 

Günlük Simoleon

Günlük Görev ve Promosyon Gereklilikleri 

Ödül

 

1

Media InternSaatte

16 $

Mon-Fri 9AM-3PM 

$96

Sosyal Medya Profili kur, Sosyal Medya Profilini güncelle. 

 

2

Engagement MonkeySaatte

23$

Mon-Fri 9AM-3PM 

$132

Sosyal Medya Profilini güncelle, 25 takipçi kazan, Karizma yeteneğini 2.seviyeye çıkar. 

 

 

 

3

Clickbait WriterSaatte

29$

Mon-Fri 9AM-3PM 

$174

Sosyal Medya Profilini güncelle, 100 Takipçi kazan, Komedi ya da Haylazlıkta 3. Seviye ol.$183 ve Mail yollama ve resim paylaşma etkileşimleri

 

“Public Relations” Branşı

sc2

Bu kariyer dalı için ideal mod “Focused” yani odaklanmış ruh hali. Günlük göreviniz bilgisayar yolu ile ulaşabileceğiniz “Network with Journalist” etkileşimi ile gazetecilerle bağlantı kurmalısınız. Bu çok takipçi kazandıracak bir etkileşim olmasa da 150 kadar takipçi kazandırabiliyor. Zaten bu dalda en yüksek seviyeye gelmeniz için 10.000 takipçi yeterlidir.  Simleriniz ilk bu branşa adım attıklarında yani 4. Seviyede  “Represent Friend” seçeneğini açmış olacak ve bu seçenek ile bir siminizin bir arkadaşına tıklayarak kariyer performansını geliştirebilecek; 10 seviyeye geldiğinde ise “Represent Anyone” seçeneği ile bu etkileşimi herhangi bir sim ile de gerçekleştirebilir.

Bu dalda takipçi kazandıkça piyasa profili oluşturabilirsiniz. Evde değilken telefona tıklayarak bulabileceğiniz “Shout Out” ve “Status Update” etkileşimleriyle normalden daha fazla takipçi kazanabilirsiniz ancak bu özelliklerin belirli bir bekleme süresi var.

Bu dalda ilerledikçe “Persuade” yani “ikna et” seçeneğini açılacak. Bu seçenek tekrar kullanılmadan önce belirli bir bekleme süresi de olsa yine de etraftaki simlere ayak işleriniz yaptırabileceğiniz eğlenceli bir özellik. Ayrıca başarı oranı dostluk seviyenize ve interaksiyonu gerçekleştirdiğiniz simin ruh haline bağlı.

Ve tıpkı Internet Personality Branşında olduğu gibi ürün tanıtımı yaparak para kazanabilirsiniz. Para demişken bu dalda maksimum olarak elde edeceğinz Simoleon $12,684 civarında. Ayrıca bu branş diğerine nazaran biraz daha kolay.

 

İş

 

Kazanç

(Saatte)

 

Zaman

 

Günlük Simoleon

 

Görevler

 

Ödüller

Public Relations Coordinator

(4)

 

§44

 

Mon-Fri

(8am-4pm)

 

§352

500 Takipçiye sahip ol. 3. Seviye Writing Skill’e sahip ol, Gazetecilerle bağlantı kur.§263, Gazetecilerle bağlantı kurmak, Hayranların ilgi alanları hakkında blog yazmak.
 

Community Manager

(5)

 

 

$83

 

Mon-Fri 8AM-4PM

 

$664

Karizma yeteneğinde 4. Seviye ol.

Gazetecilerle bağlantı kur.

$527, Represent Friend etkileşimi
 

Press Agent

(6)

$142Mon-Fri 8AM-4PM$1,136Karizma yeteneğinde 6. Seviye ol, Gazetecilerle bağlantı kur. 2000 Takipçiye sahip ol.$1,001, “Just for Aesthetics”, “Status Update from Venue” etkleşimleri.
 

Account Executive

(7)

 

 

$227

Mon-Fri 8AM-4PM 

 

$1,816

Karizma yeteneğinde 7. Seviye, Yazma becerisinde 5. Seviye ol, Gazetecilerle bağlantı kur.$1,701, Persuade Sims to Smile, Rant, Goof Off, Flirt, or Wear a Racoon Outfit Etkileşimleri
Director of Communications

(8)

 

 

 

$318

Mon-Fri 8AM-4PM 

 

2,554

Karizma yeteneğinde 8. Seviye ol, Gazetecilerle bağlantı kur. 5000 Takipçiye sahip ol. 

$2,722, Promote Image ve Broadcast Status Etklileşimleri

 

VP. of Public Relations

(9)

 

 

$399

Mon-Fri 8AM-3PM 

 

$2,793

Karizma yeteneğinde 10. Seviye ol, Gazetecilerle bağlantı kur. 10,000 Takipçiye sahip ol.$5,082, FuzzRead Article (Rare Print Edition), Shout Out from Venue, Persuade (Simleri ikna etme) etkileşimleri.
Spin Doctor

(10)

 

 

$453

Mon-Wed, Fri 8AM-3PM 

 

$3,171

Gazetecilerle bağlantı kur.$6,987, Aimed For The Top etkileşimi ve Respresent Anyone etkileşimi

 

 

“Internet Personality” Branşı

lazım

Bu branş için ideal ruh hali “Playful” ruh hali olmakla birlikte muhtemelen bu paketle eklenen tamamlanması en zor kariyer dalı “Internet Personality” dalıdır. Çünkü bu kariyerde yükselebilmek için birçok yeteneğin yanında takipçi de kazanmanız gerekiyor. Bu branş ile çeşitli sosyal medya etkileşimleri açabiliyorsunuz. Genel olarak takipçi kazanma üzerine kurulu bu kariyer dalında oyun videoları çekebilir, sosyal medyanın gücünü kullanarak kitlenizi genişletebilirsiniz. Bu kariyer dalına girmeden önce bu branşın en yüksek seviyesine ulaşmak için 7. Seviye Karizma yeterli olsa da size bu yeteneği olabildiğince geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. Simler Bu dalda 10. Seviyeye gelebilmek için 25 milyon aboneye ulaşmalılar. Bunun için de günlük görevleri tamamlamalı, karizma yeteneğini geliştirmeli; viral video paylaşımı gibi sosyal medya etkileşimlerini yerine getirmelisiniz. Viral video paylaşmak size bir anda bir milyona yakın takipçi bile kazandırabilir. Ayrıca simler sosyal medya durumlarını olabildiğince sık aralıklarla güncellemeliler. Düşük karizma becerisine sahip simler ise bir mekandan durum bildirimi yaparak daha çabuk takipçi kazanabilirler. (Ayrıca ekleyelim bu etkileşim karizma becerisine bağlı değil.)

Takipçi kazanmak için en ideal mod: Playful ruh hali olsa da simler kariyer basamaklarını tırmandıkça farklı etkileşimler ve görevler için diğer duygulara da ihtiyaç duyacaklar. (Confident, Angry, Focused) Örneğin simler 5. Seviyeye ulaştıklarında onlara on binlerce abone kazandıracak “Record Rant” etkileşimini gerçekleştirebilmek için kızgın (Angry) olmalılar. İnsanlara ateş püskürerek takipçi kazanan bir internet fenomeni? Evet! İhtiyacımız olan şey tam olarak bu. :D)

“Evden çalışma” seçeneği etkinleştirildiğinde verilecek görevler genel olarak dışarı çıkıp diğer simlerle sosyalleşmek üzerine kurulu. Espriler yapmak, şakalaşmak hatta diğer simlere kabalık yapmak gibi görevler de buna dahil. Ayrıca bir mekana gittiğinizde o mekanla ilgili durumunuzu güncelleyebilir o mekana özel paylaşımlar yapabilirsiniz. Ayrıca görevleri yerine getirmek ve daha çok takipçi kazanmak için genel olarak evden çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Her şey iyi güzel hoş da bu kariyer dalı  ile gelen birkaç olumsuz özellik de var: Para ve çalışma saatleri. Simleriniz 7. Seviyeye ulaştıktan sonra haftada 12 saat çalışacaklar. Saatte kazandıkları para ise 500§. Bu kadar Simoleon da kariyerinde zirveye ulaşmış bir Sim için tatmin edici sayılmaz. Eğer simleriniz sadece bu kariyer ile para kazanmayı düşünüyorlarsa Sponsor bulmalılar. Bu sayede ürünlerin tanıtımlarını yapabilir ve ekstra Simoleon kazanabilirler. Ancak takipçiler bu durumdan hoşlanmayabilir. Ve siminiz birden takipçi kaybetmeye başlayabilir.

İş 

Kazanç

(Saatte)

 

Zaman

 

Günlük Simoleon

 

Görevler

 

Ödüller

 

Simstagram Searcher

(4)

 

$35

Mon, Wed, Fri-Sat 10AM-3PM$175Takipçilere şaka yap, forumları trolle, 1000 takipçiye sahip ol.

Video Oyunu yeteneğini 3. Seviyeye yükselt.

$263, Küçük ürün tanıtımı yap, Mekan bildirimi yap.
 

Cat Video Creator

(5)

 

 

$56

 

Mon, Wed, Fri-Sat 10AM-3PM

 

$280

 

Takipçilere şaka yap, forumları trolle, 1000 takipçiye sahip ol. Karizma yeteneğini 3. Seviyeye yükselt.

$193, Blicblock –Hillock ve MySims Go!’ya kaydoldu. Oyun canlı yayınları, yeni objeler, “Record Rant” ve “Shout Out from Venue” Etkileşimleri
 

Niche Broadcaster

(6)

 

 

$97

Mon, Wed, Fri-Sat 10AM-2PM$388Takipçilere şaka yap, forumları trolle, 100,000 takipçiye sahip ol. Komedi ve Haylazlık yeteneğini  5. Seviyeye yükselt. 

“Start Funny Memes” Etkileşimi,  Canlı Yayın

 

Meme Maker

(7)

 

 

$156

 

Mon, Wed, Fri 10AM-2PM

 

 

$624

Takipçilere şaka yap, forumları trolle, 1 milyon takipçiye sahip ol. Karizma yeteneğini 3. Seviyeye yükselt.$311, The Home Studio, Büyük bir ürünün tanıtımı yapmak, Resim düzenlemek, Bir mekana gideceğini duyurmak.
 

Online A-Lister

(8)

 

 

$278

 

Mon, Wed, Fri 10AM-2PM

$1,112Takipçilere şaka yap, forumları trolle, 10 milyon takipçiye sahip ol. Video Oyunu yeteneğini 7. Seviyeye yükselt.$498, Canlı Yayın etklileşimleri, Lets Play videoları oluşturma
 

Reality Show Contestant

(9)

 

$389

 

Mon, Wed, Fri 10AM-2PM

$1,556Takipçilere şaka yap, forumları trolle, 25 milyon takipçiye sahip ol. Komedi ve Haylazlık yeteneğini 7. Seviyeye Karizma becerisini 8. Seviyeye yükselt.$797, Viral Video yükleme
Internet Superstar

(10)

 

$540

Mon, Wed, Fri 10AM-2PM 

 

$2,160

Takipçilere şaka yap, forumları trolle.$1,729, Kitlesel reklam Sponsorluğu

 

 

 

3 Yorum

  1. Rehber için teşekkürler.
    Hayran simler dışarıda bizi gördüğünde imza falan istiyorlar mı ?

  2. Hocam ben oyunda çok tecrübeli değilim. Ama toddlerımı büyüyünce sosyal medya branşından meslek edindireceğim. Neler yaptırmalıyım, yani hangi yeteneklerini geliştirmeliyim ki mesleğinde hızlıca yükselebilsin?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir