The Sims 4: City Living Ön İnceleme

Hakkında sızıntıların ardı arkası kesilmediği The Sims 4’ün üçüncü eklenti paketi City Living dün resmi olarak duyuruldu. Çıkan fragmandan yola çıkarak oyuna eklenen yeni özelliklere hep birlikte bakalım.

Eklenti paketi bizi farklı kültürlerle tanıştırıyor. Asya ve Hint kültürlerinin ağırlıkta olduğunu görebiliyoruz.
Şehir mimari ve kültürel alanda çeşitliliklerle dolu. Apartmanlar The Sims 3 Late Night’taki çatı katlarının aksine daha detaylı ve kişiselleştirilebilir görünüyor. Binaların çoğunun dekoratif olduğu belli ama çoğu binada oyunda yer alan mimari öğeler kullanılmış. (Kapı, pencere vs.)  Bu binalara baktığımızda kat sayısının 10’u geçtiğini görüyoruz. Belki çatı katlarının altını doldurmak için tasarlanmış
hazır ve işlevsiz yapılar da olabilir.

İlerleyen zamanlarda öğreneceğiz. Apartman daireleri ise The Sims 2: Apartment Life’tan  alışık olduğumuz sisteme sahip. Tabi gördüğümüz üzere apartmanlar sızan borular, yerli yersiz elektrik kesintileri ve hamam böceği istilası gibi olası sorunlarla kiracı simlerin başını ağrıtacak gibi görünüyor. Ayrıca videodaki çoğu apartmanların temellerinin  üzerindeki pencereler de dikkat çekiciydi.

Los Myshuno büyük bir şehir olacak ki Outdoor Retreat ile gelen haritalara benzer bir sistem şehrin çeşitli yerlerine  yerleştirilmiş. Sanırım bu haritalarla mahalleler arası seyahat edebileceğiz. Pek ön plana çıkarılmasa da çoğu yerlerde  asansörleri görebilmemiz mümkün.

Bunun dışında oyuna yeni kıyafetler, dövmeler, aksesuarlar, yemekler ve aktiviteler  (karaoke, graffiti, basketbol, oyun konsolu, baloncuk barı vs.) eklenmiş. Fakat Get Together’da olduğu gibi yeni bir doğaüstü yaratık oyuna eklenmemiş.

Oyuna yeni kariyerlerin ekleneceğini biliyoruz fakat bunların aktif mi yoksa normal kariyerler mi olduğu hakkında bir bilgi yok. Ancak fragmanda konuşma yapan bir politikacıyı ve protesto yapan simleri görüyoruz.

Bunun yanında festivaller The Sims 3 Season’ta görmeye alışık olduğumuz festivalleri andırıyor.

Oyuna eklenen eşyalar oldukça modern görünüyor. Hatta yanlış görmediysem videonun bir bölümünde kavisli bir televizyon bile var.

Sizin de dikkatinizi çeken ayrıntılar varsa bizimle paylaşmayı unutmayın.

6 Yorum

  1. Arkadaşlar ben şunu farkettim bu zamana kadar ki en iyi sims grafiği ve kıyafet olarak en iyisi sims 4 sims 3 oynadım tekrardan sims 2 zaten belli sims 3 ile kıyaslayinca simler ve kıyafetler pürüzlü kalıyor bu arada değerlendirmem her iki oyunlara ultrason grafik ayarlarda sizlerin hareketi filan çok gerçekçi eksi yani bir açık dünya ki onuda genisletiyorlar artık birde toddler.toddler gelirse oyundan yenmez bence sizin fikirleriniz neler benim.dusuncelrim katiydi ama artık daha olumlu görüyorum ki bu eklenti paketiyle güzel şeyler olucak gibi :)

    1. Evet. Sims 4 bence de daha iyi. Ama biraz daha zamanı var. İleride farklı özgün eklentilerle çok iyi bir oyuna dönüşecektir.

  2. Ben de beğendim. Ama sadece 4 mahalle nedir arkadaş? Son haberlere göre müzik grupları da eklenmeyecek. Yeni life state de yok. Get to work gibi trailer hype’ına kapılıp fos çıkmaz umarım.

  3. Telefondan yazdığım için yanlış bir şekilde yazabiliyorum.Telefonun hatasıdır.:)

  4. Bu pakette olduğunu sanmıyorum ama umarım açık dünya gelir artık toddlerlara da ihtiyacımız var ama açık dünya şart :(

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir