The Sims 4 Beğenilenler ve Beğenilmeyenler Hakkında Her Şey!

Tıpki ikinci oyunda da olduğu gibi artık The Sims 4’e de beğenilenler ve beğenilmeyenler sistemi eklenildi! Artık Sim’lerinizin renkler, aktiviteler ve müzikler için kendi tercihleri olabilecek. Bu tercihler, Sim’inizin yaşamındaki çeşitli şeylere nasıl tepki vereceğini belirleyecek.

Create A Sim menüsündeyken hayat amacının altında boş bir sekme göreceksiniz. İşte bu kısım Sim’inizin sevdiği ve sevmediği şeyleri belirleyeceğiniz kısım olacak. Bu sekmeden üç farklı kategoride seçim yapabileceksiniz. Bunlar; favori renk, favori müzik türü ve favori aktiviteler.

Her seçeneğin altındaki mutlu yüze veya üzgün yüz simgelerine tıklayarak Sim’lerinizin hangi kategoride neyi sevip neyi sevmeyeceğini seçebilirsiniz. (toplam 20 adet)

Sim’inizin bilgi panelinden nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını her zaman görebilirsiniz. 

Aşağıdaki tablodan ana oyun ve tüm paketlerle eklenen beğeniler ve beğenilmeyenler seçeneklerine bakabilirsiniz:

Beğeniler ve beğenilmeyenler bildiğiniz üzere sadece CAS için değil, aynı zamanda Sim’inizin oyundaki davranışlarını da etkiliyor. Bu nedenle birçok kişi oyunu oynarken Sim’inin kendi kendini geliştirmesini istediğinden özellikleri CAS’deyken 20’den az seçmeyi öneriyor. Çünkü Sim’inizin fazladan beğeni ve beğenmeme alanı varsa, kendi başlarına yeni bir beğeni veya beğenmeme bulma şansı oluyor.

Sim’ler, diğer Sim’lerle de hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları şeyler hakkında konuşabilirler. Beğendikleri veya beğenmedikleri şeyler hakkında sorular sorabilir veya kendi beğendikleri ve beğenmedikleri şeyler hakkında şikayette bulunabilirler.

 

7 Yorum

  1. Sims 3 te görüp de keşke sims4 te de olsa dediğim bir özellikti geç geldi ama iyi oldu favori yiyeceği de ekleseydiler daha hoş olurdu tabii.

    1. Simsirella sistem ileriki güncellemeler ile daha da fazla genişleyecekmiş eminim yemekte eklenecektir 😊🥰 renklerin pek etkisi yok ancak guru bilerek eklemedik dedi zorlamamak adına oyuncuları ancak renklerlerde gelebilecek şeyleri araştırıyorlarmış önerilerimize göre sistemi geliştirecekler

  2. Bir de ben size bir şey soracağım geçen birisi soru-cevap’ a yazmıştı site için discord sunucusu açma fikri hakkında. O öyle kaldı ama bence açılsa çok iyi olur naçizane fikrim :)))))

  3. Çok ama çok ama çok eksiği var 4’ün.. Son 3 hafta içinde ilk oyun dahil tüm seriyi baştan yükleyip sırayla oynadım (Win 10’da Sims 2 oynamak net işkence bu arada :) Açıkça söyleyebilirim ki anı hatıra vs gibi şeyleri bir kenara bırakırsak (yoksa sims 1 benim için en iyidir) en iyi sims oyunu üçünü oyun. En en en büyük etkeni de açık dünya ve yükleme ekranının kasaba içinde olmayışı. Buna ek olarak tabii ki objelerin istediğimiz gibi rengini, dokusunu değiştirme özgürlüğü. EA’den hiç umudum yok ama bir Sims 5 gelecekse 4. oyunun mekanik ve oynayış rahatlığı ile üçüncü oyunun kalitesinin karışımı bir şey gelmeli, net ve sayısı belli eklentiler olmalı, hatta (imkansız ama) hiç eklenti olmadan ana oyuna her içerik eklenmeli.. Amaaa gerçekçi olacaksak, tabii ki 4. oyunun yarısı bile etmeyen bir Sims 5 göreceğiz :) Binlerce dandik ek paket, stuff vs derken anca 4-5 yılda toparlanacak kör topal gidecek bir 5. oyun olacak..

  4. Ellerin dert görmesin kuzuum, bilgilerine sağlık. ❤😊 Uzun zamandır beklediğimiz bir şeydi bu. Geç oldu ama temiz olur umarım. 🤗

    1. Çok teşekkür ederim Rubi ablacığımm 😍💕 Oyun yavaş yavaş iyileşmeye başlıyor gibi ama yenilikler hep eksik geliyor :/ Bence artık Sims 5’in tam zamanııı!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir