The Sims 4 – 7 Toddler Challenge

Merhabalar! Oyuna toddler yaş evresinin eklenmesinin hemen ardından daha önce yapılan meydan okumalar gündeme gelmeye başladı. Aralarında en popüler olanı, “7 Toddler Challenge” gibi gözüküyor.

Nedir bu meydan okuma derseniz hemen kısaca anlatayım. Burada amacımız, 7 toddler ile birlikte 7 Sim günü geçirebilmek. 7 Sim günü diyor olmamın sebebi, oyunun normal yaşam uzunluğu modunda toddler’ların 7 gün içinde büyüyor olması. Kısaca meydan okumamız toddler’lar büyüdüğü an bitiyor.

Kurallara gelirsek… Öncelikli olarak CAS ekranında bir tane yetişkin Sim yapmanız gerekiyor. Bu Sim’in genç yetişkin ya da daha yaşlı olması önemli değil. Sonrasında ister CAS ekranında, ister oyuna girdikten sonra sizinle birlikte 7 toddler olması gerekecek. Evlat edinme seçeneğini kullanmanız sorun olmaz. Ama aynı anda 7 toddler bakma sorumluluğunuz olduğundan ben direkt CAS’de oluşturmanızı öneririm… (Aşağıda meydan okuma için oluşturduğum toddler Simleri görebilirsiniz.)

 

Simleri oluşturup oyuna başladığınızda birçok sorumluluğunuz olacak. Ama öncesinde ufaklıklar için yatak, oyuncak, mama sandalyesi almayı unutmayın. Siz başka işlerle ilgilenirken oyalanmaları gerekecek… Bu arada unutmadan söyleyeyim, oyunda hile kullanmak yasak! (Farklı kaynaklardan baktım ve bazıları para kullanmaya müsaade ederken bazıları izin vermemiş… Para hilesi kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz.)

Meydan okumayı kısa bir sürede olsa denemiş biri olarak size küçük bir tavsiye verebilirim. Toddler’lara yemek vermek, onlarla ilgilenmek ya da uyutmak için ihtiyaç barlarının azalmasını beklemeyin. İhtiyaç barları ortak bir zamanda azaldığı için ortaya şöyle görüntüler çıkıyor:

Bunların dışında para kazanmak için işe gidemiyorsunuz. Evde resim çizerek, yazı yazarak ne kadar para kazanabilirseniz onunla idare etmeniz gerekiyor. Finansal durumunuz yeterse de, size yardım etmesi için bakıcı çağırabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, meydan okumayı en başarılı şekilde tamamlamak istiyorsanız toddler’ların büyümeden önce becerilerinde usta olmaları gerekiyor. Yürümeyi, konuşmayı öğrenmek, tuvalet eğitimini tamamlamak, hayal gücü ya da düşünme becerilerinde uzman olmak gibi…

Her ne kadar uğraşırsanız uğraşın bu zorlu meydan okumayı tüm bunları tamamlayarak bitirebilmek oldukça zor. Bir sosyal görevli gelip tüm çocukları almadan önce bu meydan okumada size iyi şanslar!

 

Eğer meydan okumayı denemeye karar verirseniz Sim Dünyası Facebook grubundan ekran görüntülerinizi benimle paylaşmayı unutmayın. Görüşmek üzere, iyi oyunlar!

 

Facebook grubumuz: https://www.facebook.com/groups/simdunyasi/

 

12 Yorum

 1. Para hilesi kullanılabiliyordu The Sim Supply para hileli yapmıştı challenge’ı

  1. Para hilesinin serbest olduğunu bilmiyordum. Uyardığın için teşekkürler :)

  1. Kasabadaki hazır evlerden birini değiştirerek kullandım ben :D Onun dışında her türlü oluyor.

 2. Çok gerekirse 2 defa motherlode kullanma hakkımız var diye biliyorum

  1. Uyardığın için teşekkürler, habere küçük bir düzeltme yapacağım. :)

 3. Arkadaslar bir oyunumda 3 tanesiyle zor başa çıktım. Sims 4 te gerçekten toodlerlari cok zorlamislar gercek hayat gibi çocuk bakmak çok sorumluluk gerektiriyor o yüzden gerçekten yapacak kisilere allah sabır versin ?

  1. Kesinlikle katılıyorum. Toddler’lar çok gerçekçi ve bakımı baya bir zor…

  1. telefon bölümüne tıkla

   hire a service diye bir bölüm var

   ordan bulabilirsin.

 4. Oyunu çok ciddiye alarak büyük hassasiyetle oynayan bir yapım var, çok rahat bir sekilde 2 günde challenge tamamlanmıs oldu 😂

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir