The Sims 4: 20 Temmuz 2021 Güncellemesi

The Sims 4’e yepyeni bir güncelleme geldi!

(Oyunda CC ve modlarınız varsa her güncellemede olduğu gibi bu sefer de devre dışı kalacaktır. Aktif hale getirmeyi bilmiyorsanız BURAYA tıklayabilirsiniz!)


İşte yeni güncellemeyle oyuna eklenenler:

 • Artık doğal su kütleleri yapabilirsiniz! İnşa Moduna girin, “Arazi İşleme Aracı”yla bir delik açın ve suyla doldurun. Ördek ve kuğulardan sinir bozucu sivrisineklere kadar göletinizin görünümünü tamamlamak için her türlü canlı mevcut. Bir timsah bile var!


 • Önceden yalnızca Seasons ile kullanılabilen takvim; artık doğum günleri, okul ve iş programları, festivaller ve fuarlar gibi yaklaşan etkinlikleri görmek için ana oyun ile birlikte kullanılabilir.


 • Yemek yapmak artık tek kişilik bir iş değil. Sim’ler artık çocuklar da dahil olmak üzere en fazla beş Sim’den oluşan gruplar halinde yemek pişirebilir. Bir buzdolabını, ocağı veya herhangi bir boş tezgahı seçerek birlikte pişirmeye başlayabilirsiniz.

 • Çocuklar artık ekerek, sulayarak ve yabani otları ayıklayarak bahçeye yardım edebilirler. Bunları yaparken zihinsel becerilerini geliştirirler.

 • “bb.moveobjects” hilesi ile yapılmış bir arsayı indirdiğinizde, oyun artık bunu size bildiriyor olacak. Böylece arsayı yerleştirmeden önce hileyi etkinleştirmeniz gerektiğini biliyor olacağız.


 • Biliyorum ki mevcut mahalledeki Sim’leri bulmak arada sırada zor olabiliyor. Ama artık ilişki panelinden Sim’lere tıklayarak “Kamerayı Odakla” veya “Kamerayı Kilitle” seçeneklerinden birini seçebiliriz.

 • Eskiden telefon tıklayarak bulunan “Not Defteri” düğmesine artık telefonun yanındaki kendine özel düğmesi ile ulaşılacak.


 • Yeni bir hizmet olan “Zoomer Yemek Teslimat Hizmeti” ile yeni yiyecekler söyleyebilirsiniz ve her gün pizza yemekten kurtulabilirsiniz.

 • LGBTQ+ topluluğundan iki yetenekli sanatçı olan Ashley Lukashepsky ve Mohammed Iman Fayaz’ın yapmış olduğu 3 yeni tablo.


 • Yeni modern afro saç.


 • Hata düzeltmeleri…

5 Yorum

 1. Güncellemeyi yaptım, Cottage Living oynadım. Gerçekten çok hoş, oynaması da belli bir noktaya kadar keyifli ama söylemeliyim ki hala aynı Sims 4… Büyük ihtimalle mevzu böyle kapanıp gidecek, artık The Sims 5 duyurusunun eli kulağındadır, yılın son çeyreği ya da 2022 içerisinde mutlaka duyurulacak, duyurulması da şart. Oyunun belli bir kapasitesi / motoru var. Üzerine çıkamıyor, çıkamayacak… Yine de başladığımız noktaya kıyasla geldiğimiz yer çok iyi, keyifli ve süreç alındığını gösteriyor.

  Her zamanki gibi ekonomik koşulları göz önüne alarak herkese korsan indirip hevesleri geçinceye dek oynamalarını tavsiye ederim.

  1. Sims 4 için yeni stüdyo açılıyor oyun uzun yıllar devam edecek bunları geçtim oyun motorunu geliştirmek için de iş ilanları veriliyor sims 5 hala kavramsal aşamada 2023 den önce çıkmayacaktır artık bu sene geçti tanıtım yok orası kesin çünkü eaplay bitti 2022 eaplayinde tanıtılsa bile her zaman 1 sene yada daha sonra çıkar sims 4 tabikide eski oyunlar kadar mükemmel olamayabilir sonuçta temeli Multiplayer olan bir oyun ama potansiyeli sonuna kadar kullanılırsa süper bir sonuç ortaya çıkar ea oyuna bütçe vermiyor oyun 2020 nin en çok kazana 9.oyunu önceki senelerdede aynı ama ea parayı sanırım başka oyunlara yatırıyor eski oyunlarda 2 de ve 3 de store vardı hatta 2 store da renk örnekleri bile parayla satılıyordu onun için paketler doluydu şimdi kitler geldi 4 e daha insaflı store olayına göre birde diğer paketlerin büyümesini sağlayacaktır

 2. Ellerine sağlık Yiğit’im. 🥰❤
  moveobjects hilesi ile hazırlanmış arsa meselesi çok ilginçmiş ayrıca. 😎

  1. Kübra abla biliyorum buradan yazmam tuhaf ama sana nasıl ulaşabilirim özelden

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir