The Sims 3 PlantSim yapımı [Rehber]

Merhaba SD ailesi, The Sims 4 tarafında hareketlilikler yaşanırken kalan vaktini hala The Sims 3 oynarak geçiren okuyucularımıza yeni bir rehber hazırladık. Bu rehberimizde oyunumuza University ek paketi ile katılan PlantSim nedir, nasıl olunur, özellikleri nedir onları aktarmaya çalışacağız.

Nedir bu PlantSim ?

PlantSim adından anlaşılacağı üzere bitki simdir. Maalesef Supernatural ile gelen varlıklar gibi PlantSim CAS ekranında yaratılmıyor. PlantSim’i sadece Teen-Elder arası simlerimiz tüketebiliyor.

PlantSim Nasıl Yaşar, Özellikleri nedir ?

Açıkmaz, tuvaleti gelmez. Fakat her bitkinin ana unsuru olan su ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Bitki siminizin mutluluğu için su ihtiyaçlarını eksiksiz karşıladığınızdan emin olmalısınız. Yine gerçek bir bitki gibi su ihtiyacını gidermediğiniz sürece siminiz kurur. Nasıl karşılayacağız derseniz içinde su bulunan her eylem (Yüzmek,duş almak vs.) susuzluğu giderecektir. Vahşi bir vampir yaratıp didik didik kemirecek bir sim aramaktan daha kolay olduğunu söyleyebiliriz :) Her varlık gibi uyumak PlantSim’lere de iyi gelecektir. Uyku ve fotosentezi bir arada yapabilmek için gündüz uyumanızı tercih ederiz. PlantSim’ler gömülüp hem uyku hemde su ihtiyacını karşılayabilirler. PlantSim olduğumuzda 3 adet yeni etkileşim bizlere gelecektir. Normal simler sizden bitki isteyebilir (Ask for Herbs), ben kötü bir PlantSim olacağım derseniz zehirli öpücüğünüzü verip normal bir simi hasta edebilir (Give Poison Kiss), ben bu işi ile yeni simler tavlarım dersenizde çicek öpücüğü (Give Flower Kiss ) verebilirsiniz.

PlantSim nasıl yapılır ?

PlantSim olmanın bir yolu Forbidden Fruit. Diğer koleksiyonlardan farklı olan bu tohum yine UL ek paketi ile oyunumuza eklenen Scientific Research Station ile elde edilebiliyor. Scientific Research Station adlı eşyayı Hobbies & Skills kategorisinde bulabilirsiniz. Ne yapacağız bu alet ile derseniz yapacağımız işin adı Gene Splicing Experiment. Bu yol için Science seviyeniz 1 olmalı ve envanterinizde en az 1 adet tohum bulunmalı. Bu yolla siminiz DNA değiştirerek Frobidden Fruit bulmaya çalışacaktır. Fakat unutmayın her bilim adamı her yaptığı deneyde başarılı olamadığı gibi sizde her deneyişinizde Forbidden Fruit elde edemeyeceksiniz. Tabii bu biraz sizin şansınıza bağlı. Bu şansınız Science seviyeniz 3 level olduğunda biraz daha artıyor. Tekrar denediniz ve bir süre sonra bingo! Elde ettiğiniz Forbidden Fruit inventory’nize eklenecektir.

Bu kadarla kalmıyor tabii ki. Forbidden Fruit’i ekme aşamasına geldik. Bu tohumu ekmek için Gardening seviyesi en az 7 olması gerekli. Gardening seviyesini 7 yaptınız, Forbidden Fruit’i ektiniz şimdi ise 4 günlük bir bekleme sürecine giriyoruz. Büyüyüp yeşerdiği zaman “Tend Garden” ve “Pick Forbidden Fruit” seçenekleri çıkacaktır. Unutmayın bu tohum aynı Death Flower gibi her tohumu bir meyve veriyor. Inventory’de bulunan meyvenizi ister yiyebilir ister elma, karpuz gibi tekrar ekebilirsiniz. Ektiğiniz meyve size meyve olarak dönebileceği gibi bir bebek  PlantSim olarak dönebilir. Ailenize PlantSim eklemenin tek yolu budur. Bahçeside bana fazla, aileye birden fazla PlantSim’de sadece ben yesem yeter derseniz eğer buyrun afiyet olsun. Forbidden Fruit meyvesini yedikten sonra Botanitis Minorous adında bir moodlet belirecektir. Bu moodlet süresi 4 saattir. Bu 4 saat içinde vazgeçerseniz eğer biran önce Science Facility’e gidip kendinizi tedavi ettirebilirsiniz. Yok tam gaz devam derseniz 4 saat süresinden sonra bir PlantSim olarak yeni hayatınıza merhaba diyebilirisiniz.

Yok kardeşim uğraşılmaz derseniz bir yol daha var. Üniversite’de PlantSim için denek olabilirsiniz. School of Science’e giderek “offer to be a test subject” seçeneği ile katılabilirsiniz. Bu katılım sonucu PlantSim olma şansınız %20’dir. Eğer bu %20’yi tutturursanız aynı şekilde 4 saatlik süreçten geçer, iyileştirmediğiniz takdirde 4 saat sonunda PlantSim olursunuz.

Sıkıldım eski hayatıma geri döneceğim dediğinizde ;

 -3000 simoleon’u gözden çıkarıp Science Facility’de tedavi olabilirsiniz.

-Ben kendim yarattım kendim kurtulurum derseniz Science Research Station yardımı ile Create a bottle of Super Spice seçeneğinden Super Spice yapabilirsiniz.

0

17 Yorum

 1. Ben baya cahil çıktım cas ekranında diyordum bu kıyafetlerin saçların university life ta ne işi var :Dd

  0
 2. Biliyorum burasi bi oyun sitesi ama suriyede,gazzede,filistinde oldurulen iskence edilen Kardeslerimiz için tepki amaçli bir bildirge uyari herhangi bir resim siyah bir kurdele konulmasini beklemekteyim burkay ve diger site yoneticelerine DUYURULUR..

  0
 3. Ben xdaha da kötüymüşüm. Ben bir vampir yaratıp, üniversiteye gönderdim. Sonra vampirler çok daha hızlı skill öğreniyo diye science olayımı 10 yaptım. :( boşunaymış

  0
 4. Ben bitki simlerin bu tarz özellikleri olduğunu bilmiyordum.Zehirli öpücük ve şu çiçek öpücüğü denen şey bana Batman ve Robin’de ki “Zehirli Sarmaşık” adlı hanımefendiyi çağrıştırdı. :D

  0
 5. ben siteyi yeni keşfettim şey sorucaktım acaba üniversitede kalmanın bir yolu varmı profösör gibi mesela yani ordaki evlerden birinde uzunca bir süre yaşama şansı bilgilendiriseniz çok mutlu olurum :) şimdiden teşekkürler…

  0
 6. 3 tane sorum var 1.si soru cevap bölümüne kayıt olamıyorum.!!!2.si sims 3 üm orjinal değil ama 10-11 senedir gayet güzel çalışıyor
  orjinal universty life ile çalışır mı? 3.sü
  universty life ile dövme yapabiliyor muyuz?

  ACİLL.!!!!

  0
 7. ben plant sim i meyve gibi ekerek oluşturabiliriz diye biliyorum yabancılar yotube de gösteriyor ilk önce bişey ekiyorlar daha sonra (tabi gene 4 gün gibi bi süredir ) topraktan bebek plant sim çıkartıyorlar öyle yapılabiliyor mu? o yöntemde gene forbidden fruitmi kullanılıyor ? bu tohumu nasıl elde edebiliriz anlamadım illa plant sim içinekstra bir eklenti paketi gerekiyor mu ? sanırım universty life gerekiyor o eklenti paketi ise tm ben onu yüklicem zaten :) o eklenti paketindeki hangi makine kullanılıyor anlamadım

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir