Teknik Aksaklıklar Yüzünden Geçmişe Dönüş

Sitemizde oluşan teknik bir sorun yüzünden sitemize birkaç saat ulaşılamadı. Bu sorunu çözmek içinse maalesef sitemizi görsel olarak yılbaşı zamanına kadar geri almak durumunda kaldık. Ancak sitemizdeki haberlere ve dökümanlara hiçbir şekilde zarar gelmedi. Yani güncel olarak haberlere bakmaya devam edebilirsiniz.

Sitemizin görsel kısmına gelecek olursak, daha fazla ulaşılamama durumunu çözmek için yaklaşık iki ay önce sisteme koyduğumuz yeni temamızı kalıcı olarak silmek durumunda kaldık. Yani bir süreliğine bu temayla devam edeceğiz. Ardından ise yeni bir tema bularak sitemizi yeniden güncelleştireceğiz. Bugün içerisinde ise sitemizdeki yılbaşı temalı görselleri silip klasik görselleri ekleyeceğiz. Yani eski temamıza tamamen geri dönüş yapacağız.

Bu vesiyleyle Youtube hakkında da bilgilendirmek istiyorum. Sizin de bildiğiniz gibi sitemizde yayımlanan hemen hemen her video Youtube üzerinden paylaşılmıştı. Youtube’a gelen engellemeden dolayı en az sizin kadar biz de mağduruz ancak bu konu hakkında şu an için yapabileceğimiz herhangi bir şey yok.

Bu durumdan dolayı sitemize ulaşım sağlayamayan tüm ziyaretçilerimizden özür dileriz.

8 Yorum

 1. Oley ya nihayet karmakarışık, gereksiz grafikli ve göz yoran renkleriyle başlı başına fiyasko olan (tabi emeğe saygım var tebrikler yinede bir amatör yapmış olsa da iyiye yakın olmuştu ama) tema gitti yerine doğru düzgün gerçekten siteye yakışır tema geri döndü.

  Herkes derin bir nefes almıştır tahminimce. Bu durumda ne diyelim, o tema yine gelirse, yine aksaklıklar çıkar inşallah. Hayırlısı… ehheheh :)

 2. Yasal veya değil amacım siyasette yapmak değil ama hiç bir sosyal paylaşım sitesi engellenemez.Youtube girmek isteyenler arkadaşlar dns değiştirerek girebilirler.Elbet bilen vardır ama bilmeyenler için ;

  Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına gidin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.
  Daha sonra, Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.
  Ardından Genel sekmesi altında ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ bölümünü aktive edin.Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam’a tıklayın.Aynı kısımlara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazarak da bu ayarı değiştirmeniz mümkün.

  Alternatif olarak farklı DNS 195.46.39.39 ve 195.46.39.40 DNS ile Youtube a girebilirsiniz

 3. Siox bana kalirsa karisma bu ise ve yorumunun silinmesi gerek suan bu bir suc insanlari orgutleyip kiskirtmak gibi bir anlam ortaya cikiyor.ulkemizdr suan yasak youtube ve herhangi bir yasal olmayan yolla girilmesi de devlete karsi suc sayilmaktadir.cezalar bile var.sadece smn için degil herkes için gecerli ayrica bilen yapsin bilmeyen yapmasin sen de ola. Bilgi snde kalsin baskalarina youtube nasil girilicegini anlatman burada bir suctur.

 4. En azından haklı bir suç kardeşim.Karışma diyede bir durum yok ben zaten başında söyledim siyaset yapmak değil amacım diye ama ne twitter,ne youtube bazı şahsı gereksiz kişilerin kasetleri ortaya çıkmasın diye kapanamaz.Her halükarde bunlar haber alma , sosyal paylaşım siteleri.Nasıl burada Sims’e dair bilgiler alıyorsak Twitter’dan dünyadan haberleri alıyoruz.Youtube’den yeni çıkan yasal albümler falan filan.Burada bir hak ihlali var ve bu hak ihlalini çiğnemek suçsa ben zaten inkar etmiyorum ama kimse benim özgürlüğümü kısıtlayamaz.Ben gibi düşünen kişiler içindi o yazı.Şahsına ve görüşüne saygılıyım eleştirin,uyarın içinde teşekkür ederim.Uygunsuz bulunursa eğer SimDünyası yetkilileri zaten silerler yorumu.İyi akşamlar…

 5. Sioux eline ağzına ( klavyene ) sağlık kardeşim çok güzel yazmışsın . Ancak 8888 8844 ‘e yasak geldi ..

  YOUTUBE ‘A GİRMEK İSTEYENLER ŞUNU KULLANSIN :
  195.46.39.39 – 195.46.39.40

  Ayrıca özgürlükler kısıtlanamaz , bu yaptığmız yasak deği yasaldır . Sonuçta SİMS için giriyoruz başka amacımız yok

 6. Bir bakıma iyi olmuş çünkü eski temaya hiç ısınamamıştım, gönül ister ki hep böyle kalsın ama değiştirmeye kararlısınız o yüzden lafım yok yine de ben bu temayı çok hoş bulduğumu söylemek istedim :D

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir