Site Güncellemesi: Soru~Cevap Bölümü Açıyoruz

Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir gelen geri bildirimleri göz önüne alarak ”Soru-Cevap” bölümünü açmaya karar verdik. Peki neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduk? Sitemizde soru sorabileceğiniz doğru düzgün bir bölümün olmaması ve bu yüzden soracağınız sorularla ilgisi bulunmayan yazılara soru sormak zorunda kaldığınız için böyle bir sistemi geliştirdik.(Mesela The Sims 3 ile ilgili soru sormak istiyorsunuz ancak soru sorabileceğiniz bir yer olmadığı için ana sayfadaki en üst habere bu soruyu sormak zorunda kalıyorsunuz.)

Aynı zamanda bir kişi soru sorduğunda ve diğer kişiler o soruyu cevapladığında yeni gelen insanlar o soruları ve cevapları bulamıyor ve yeniden aynı soruyu sormak zorunda kalıyor. Çünkü dediğim gibi sorular apayrı ve alakasız yerlerde. Biz de bu durumu düzelttik. Böylece artık sorduğunuz sorular arşivler halinde saklanacak ve soru sorma sistemi çok kolay olacak.

Bu bölüm blog sayfamızdan tamamen ayrı çalışacak. Yani teması ve sistemi tamamen değişecek.  Ayrıca bu bölümde bir de üyelik sistemi bulunacak. Soru sormak isteyen kişiler üye olmak zorundalar ancak üye olma sistemi oldukça hızlı çalışıyor. Yaklaşık 10 saniyede üye olabileceğiniz bu sistem oldukça faydalı olacak.  Sorulara cevap vermek isteyen kişilerse üye olmak zorunda değiller.

Üyelikten bahsetmişken. Üye olan kişilerin kendilerine ait profilleri olacak. Böylece profil fotoğraflarını değiştirip hakkında kısımlarını doldurabilecekler.

Bunların yanı sıra bu bölümümüzde puan sistemi de olacak. Bu bölümde aktif olup soru soranlar, soru cevaplayanlar bir başkasına yardım edenler puan kazanacaklar ve böylece ‘En Yüksek Puanlı Kullanıcılar’ kısmına girecekler. Ayrıca soruyu soran kişi kendisine cevap veren kişilerden en güzel cevabı vereni seçebilecek. En güzel cevabı veren kişiler ekstra puanlar alacaklar.

Bu yüzden sizden ricamız, artık The Sims Freeplay’le, The Sims 4’le, The Sims 3’le ya da herhangi bir başka Sim oyunuyla ilgili soru soracak olan arkadaşlarımızın ”Soru-Cevap” kısmını kullanması.

Ancak en başta da dediğimiz gibi bu bölüm ile blogumuz tamamen ayrı çalışacak. Yani oradaki üyeliklerinizin burasıyla yani blog kısmıyla herhangi bir bağlantısı olmayacak ancak orada aktif olan kişiler ”SD Trendleri” kısmına da girmeye hak kazanacaklar. Ayrıca o bölüm sadece ”Soru-Cevap” kısmı olacağından orada The Sims dünyasından herhangi bir haber ile karşılaşmayacaksınız. Yani haberleri yine blog sayfamızdan güncel olarak okuyabileceksiniz.

Yazımızı daha fazla uzatmadan bizim için heyecan verici olan bu yenilikle sizi baş başa bırakalım.

http://simdunyasi.com/soru-cevap/

0

22 Yorum

  1. Bnde 8 yasimdan beri oynuyorum ve 14 yasindayim :D bn kizlara bile sims i oynuyomusun diye sorsam evcilik oynuyo diye dalga geciyolar :D

    0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir