Site Güncellemesi: Gelecek Yenilikler

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir siteyle ilgili yapmak istediğimiz şeyler vardı ancak yeterli zamanımızın olmamasından dolayı bunları hayata geçiremiyorduk. Hatta sitede halihazırda bulunup da sıkıntı çıkaran özellikleri dahi düzeltmeye fırsat bulamıyorduk. Biz de yazın gelmesiyle birlikte bu sıkıntıları ortadan kaldırıp siteyi daha da iyileştirmek için birkaç yenilik yapmaya karar verdik.

Sizler tarafından bu konular hakkında çok fazla sorulduğu için yapacağımız tüm yenilikleri ve düzelteceğimiz veyahut iyileştireceğimiz tüm özellikleri buraya yazma kararı aldık. Böylece hem eklenecek şeyleri şimdiden görme fırsatı yakalayacaksınız hem de aklınızdaki bazı sorulara cevap bulacaksınız.

Ayrıca bu haber altında sitedeki sorunlar ya da sitede görmek istediğiniz şeyler hakkında da yorumda bulunabilirsiniz.

İşte liste:

 • Yenilenecek Türkçe yama haziran ayı sona ermeden yayımlanmaya çalışılacak. Yamada hem tüm paketler & güncellemeler dahil olacak hem de daha önceden yapılmış bazı hatalı çeviriler düzeltilecek.
 • Soru-Cevap bölümü tamamen gözden geçirilecek. Cevaplanmamış sorular cevaplanacak, birden fazla kez sorulmuş sorular birleştirilecek, gereksiz sorular silinecek. Artık moderatörler Soru-Cevap’a daha fazla zaman ayıracak.
 • Soru-Cevap’ta düzgün işlemeyen rütbe sistemi tamamen değişecek.
 • Bazı haberlerdeki silinmiş görüntüler güncellenecek.
 • The Sims Mobile bölümü açılacak ve oyun için devasa rehberler ve görev paylaşımları yapılacak.(Hem makale hem de video tabanlı)
 • The Sims 4: Parenthood için rehberler yapılacak.
 • SimsTR’de yayımlanmış olan rehberler(özellikle The Sims 2 rehberleri) sitemize aktarılacak.
 • Yine SimsTR’de yayımlanmış olan bazı özel paketler(SimTopia gibi) sitemize aktarılacak.
 • Eğer zamanımız kalırsa daha önceden sitemizde var olan bedava The Sims 3: Store içeriklerini geri getirmeye çalışacağız.
 • Eğer zamanımız kalırsa The Sims Freeplay için de rehberler yapacağız.

22 Yorum

  1. Meydan okumaları Büşra arkadaşımız yapıyor, o yüzden pek detaylı cevap veremeyeceğim ancak, bildiğim kadarıyla, yaz aylarında birçok meydan okuma paylaşımı yapmayı planlıyor.
   Aynı zamanda, paylaşılacak ve paylaşılmış meydan okumaları da bir araya toplayıp rehberler menüsü gibi kolayca ulaşabileceğiniz bir şekilde ana menüye ekleyeceğiz.

 1. Sıkça Sorulan Sorular güncellensin. Bir de yeni rütbe/rütbeler için Kurallar bölümü güncellenmeli.

 2. SİMSTR’nin rehberlerini aldığınızdan Kübra ablanın haberi var di mi yoksa hiç hoş bir şey değil

  1. Kuzum, bizzat ben koyacağım rehberlerimi (Mesela arada The Sims 2 Rehberlerimi bulabilecekleri bir kaynak soruyor çoğu kişi; yok olacağına burada can bulsun). Zaten her şey sadece bende mevcut. ??? Lovenaville ve SimTopia gibi paketleri de bulabileceğiniz bir makale olacak artık (onu da Youtube’dan ve diğer sosyal ağlar aracılığıyla soruyorlar zaman zaman). Credit ile birlikte her şeyi sunacağım.

   1. Allah’ım o Apartment Life rehberi çok güzeldi. Arada açıp bakıyorum. Hatta şimdi de oyunu açıp oynuyorum.

     1. Kübra abla SimsTr zamanındaki sims oyuncu kitlesi bir daha olacak mı sence ? Güzeldi o zamanlar şimdi oynayan nesil büyüdü oyunu oynamaz oldu. :/

  2. Ayrıca paketleri hazırlayan Erdem abinin ve diğer yöneticilerin de iznini almaları gerek.

  3. Şimdi farkettim Kübra abla da işin içindeymiş, herhalde o konuşup izin işini halletmiştir. SimsTR’den birşeyleri tekrar bulmak güzel olacak. :)

 3. Yamada iki tane pişir var onlardan bake olan fırınla olarak düzenlenirse çok mutlu olurum. :)

 4. Allah sizden razı olsun sizin sayenizde şu oyun hakkında her şeyi kolaylıkla öğrenip uygulayabiliyorum

 5. Çok güzel olur şimdiden kolay gelsin hepinize.
  Ufak birkaç tavsiyem var:

  -Bu bölüme (yani mobil ya da forum değil) de üyelik gelsin ve kendi profilimiz ile yorum yapalım.
  -Sims 4 Hile bölümü biraz eksik, daha ayrıntılı bir liste fena olmaz (Mesela: http://www.carls-sims-4-guide.com/cheats.php)
  -Eskilerden ve zamanı olan arkadaşlarımız Sims için de ufak ufak olsa dahi rehber yapabilir ki hala -ilk oyun oynayan arkadaşlar var (ara sıra bende bu guruba dahilim)
  -İçeriğin artması için meşhur Sims ailelerinden oluşan bir rehber olabilir (Sonuçta Bella Nerede değil mi?) :)
  Türkçe Yama gayet başarılı. Yazım yanlışı çok az, harf eksiği var sadece (Örneğin yazarlık kariyerinde Gazetecilik kariyerinin Azetecilik olması gibi)
  -Paket haline mod sunulabilir. Ev, giysi ya da karakter gibi.. Mesela binlerce parti kıyafeti var kadın simler için ama kaliteli ve gerçekten güzel görünenlerin sayısı 10-15. Bunlar seçilebilir ve bu sitede link vererek ya da doğrudan paylaşılabilir..
  -Sims 2 için 4 kadar ayrıntılı olmasa da genel ufak bir rehber hazırlanabilir (Bitki Simleri nasıl hayatta tutacağını ilk kez oynayan arkadaşlar bilemeyebilir :D)
  -Sims serileri arasındaki farklar bir yazıda toplanabilir. Örneğin Sims 3’te şehirde özgürce hareket ederken son oyunda 3-4 mekan ile kısıtlı olmamız gibi..

 6. Şu Soru-Cevap’taki yazıları tekrar sola alsanız, yapabiliyorsanız, olmaz mı? Liste oluşturulduğunda kötü görünüyor.

 7. Harikasınız, Soru-Cevap bölümü gerçekten çok karışık ve düzenlenmesi gerekiyor.

 8. Bir bebek olduğunda kız veya erkek olduğu gösterilmiyor onu düzelticek misiniz? :D

 9. Türkçe yamanın güncellenmiş halini bekliyorum.
  Yalnız bu sefer farklı bir site üzerine yüklenirse sevinirim.
  Yandex sorun çıkarabiliyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir