The Sims 5 Yeni Çıkan Playstation Dergisinde Listelendi

Playstation 5’in çıkış tarihi yaklaştıkça, yeni nesle çıkacak oyunlara duyulan merak da artıyor. Resmi Playstation dergisi, birkaç gün önce yeni nesle çıkması beklenen oyunların olduğu bir liste yayımladı. Birçok önceden onaylanmış oyunun yanında, The Sims 5 de kendine bu listede yer buldu. Ancak unutulmaması gerek ki, The Sims 5 için EA’den resmi herhangi bir doğrulama gelmedi. Listede The Sims 5 için açıklama olarak: “Yeni jenerasyon devam oyununda, EA’in bahsettiği gibi ‘sosyal etkileşim ve rekabet’e dayalı çevrim içi özellikler olabilir.” yazılmış durumda.

Bu açıklamadan da anlaşıldığı üzere, yapılan listeleme resmi bir duyumdan daha çok, bu habere dayanmakta. Ayrıca listelemede The Sims 5’in yanında kırmızı yuvarlak var. Bu da demek oluyor ki beklenen çıkış tarihine 12 aydan daha fazla bir süre var.

Resmi bir duyuru gelmediği sürece, bu tarz listelemeler sadece birer söylenti ve tahmin. Bu söylentinin gerçek olup olmadığı 4 Haziran’da Sony’nin, Playstation 5 için düzenleyeceği etkinlikte belli olacaktır. Ayrıca The Sims 4’e yıllarca düzenli olarak yeni içerik geleceğini de unutmayalım.

Haber Kaynağı: Sims Community

5 Yorum

 1. Zaten The Sims 5 üzerinde kaç aydır çalışıyorlar. Umarım yakın zamanda ufak ufak teaser vermeye başlarlar. Tek temennim The Sims 4 gibi olmasın yeter. The Sims 4 altı senedir zor kendine geldi ve tonla paket çıktı. İlk 2014’te çıktığındaki eksikliklerden bahsetmek istemiyorum bile. Olması gerekenler:

  – The Sims 5 open world (açık dünya) olsun

  – Toddlerlar,havuzlar,hayaletler oyunun ilk halinde hemen gelsin sonradan update beklemeyelim (Toddler için 2.5 sene beklemiştik çünkü)

  – Oyunun optimizasyonu iyi yapılsın. The Sims 3’ün eksik yanlarından biri optimizasyondu maalesef ama The Sims 4’de bu optimizasyon konusunda pek sıkıntı yok (oyunda pek birşey yok çünkü :p)

  – Create a Style geri dönsün. The Sims 3’te en sevdiğim özelliklerden biriydi ama The Sims 4’te kaldırdılar

  – Eğer oyun açık dünya olacaksa lütfen rabbit hole fazla olmasın girip çıkacağımız alan biraz fazla olsun

  – Oyunda galeri yine olsun ve online olmaya yönelik yeni adımlar atılsın.

  – Grafiklere biraz daha özen gösterilsin. Son teknoloji birşey istemiyorum ama yinede bu kadar kartonvari simler canımı sıkmıyorda değil yani.

  – Create a Sim kısmı şuan bile gayet hoş ve yeterli ama lütfen saçlar artık hareket etsin hamur gibi durmasın. Yeni gelen saçlar eskilere göre çok daha iyi ama The Sims 5’te daha iyisini bekliyoruz.

  – The Sims 5’te toplu taşıma,arabalar falan geri dönsün ve artık yükleme ekranından kurtulalım. Dünyalar arası geçişte olsun ama yan komşumuza giderken de beklemeyelim be.

  – Build Mode şuan bile gayet yeterli yinede yeni oyunda geliştirilir tabii ama ben bu hâlini seviyorum.

  – Bebekler sabit olmasın nesne muamelesi yapıyoruz resmen. Kesinlikle The Sims 4’te gerçekçiliği en çok düşüren şeylerden biride bu

  – Duygular iyi güzel hoş fakat yeni oyunda yine bunlar olacaksa biraz daha çeşitlendirilsin ve animasyonlar daha fazla olsun. Oyundaki animasyonlar çok tekrara düşüyor çünkü

  – Multitasking büyük ihtimalle yeni oyundada olur ve zaten olması gerek.

  – The Sims 5’te umarım çok fazla Stuff Pack çıkmaz çünkü The Sims 4’te bu olay çığrından çıktı.

  – Artık oyuna gerçekten TR dil yaması eklensin. The Sims 4’e de beklemiştik ama umarım bu sefer The Sims 5’te Türkçe dil yaması oyuna gelir.

  Aklıma gelenler bunlar sizde yorumun altına yazın yorumu güncelleyeyim eksik kalanları

  1. Altına imzamı atarım gerçekten. Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık! ❤

 2. mesaj yazmıştım geldimi gelmedimi bilmem The Sims 5 bilgisayara çıkacakmı diye yazmıştım

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir