Oynasana.com Üzerinden Satın Alınan Ürünler için Origin Eşleştirme İşlemi

Merhaba Sims severler! Bu makalemizde sizlere, zaman zaman indirimli Sims paketleri satan Oynasana.com üzerinden alacağınız paketleri, Origin hesabınıza nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

VİDEO-REHBER

Bu işlemi, son çıkan paketimiz Eco Lifestyle’ı satın alarak örnekleyeceğim. Haydi başlayalım!

NOT: Sadece eşleştirme bölümünü incelemek istiyorsanız, »buraya« tıklayarak o bölüme gidebilirsiniz.

 

1-) Sim Dünyası – Üst Menüsünden “The Sims 4 Satın Al” bölümüne giriyor ve Eco Lifestyle paketine tıklıyoruz.

2- ) Ürünü, daha önce giriş yaptığımız sitedeki sepetimize ekliyoruz.

3-) Ardından “Satın Al” butonuna basarak ilerliyoruz:

4-) Bu aşamada, alacağımız ürün için bir Fatura Adresi girmemiz gerekiyor. Adres girdikten sonra “Ödeme seçenekleri için devam et” butonuna basıyoruz:

5-) Ödeme yapılabilecek kredi kartı çeşitlerinin ikonları, Ödeme Metodu altında belirtilmiştir. Bilgileri gözden geçirip, “Siparişi Tamamla” butonuna basıyoruz:

NOT: Bu arada, 5. aşamada; eğer varsa, “Siparişi Tamamla” butonuna basmadan önce İndirim Kuponunuzu da girebilirsiniz:

6-) Sıra ödemeye geldi! Biz bu örnekte, “Kartla Ödeme” seçeneğiyle devam edeceğiz. İlk konsola; kartın üstündeki / kartın sahibinin adı ve soyadı girilmeli. İkinci konsola, 16 haneli kart numarası girilmeli. Üçüncü konsoldaki ilk bölmeye, kartın üstünde görebileceğimiz son kullanma tarihi, ay/yıl şeklinde (örneğin 03/25) girilmeli. İkinci bölmeye ise, kartın arkasında görülen 3 haneli numerik kodu girmemiz gerekecek.

NOT: 3 haneli güvenlik kodunun bir örneği, aşağıdaki gibidir:

7-) Her şeyi doğru girdiysek ve 3D Secure seçeneği de aktif şekilde ilerlemişsek (işlemleri hızlandırır), kart sahibinin kayıtlı telefon numarasına bir SMS gelecek. 6 haneli bu kodu, “Doğrulama Kodu” altına girip “Onayla” butonuna basmalıyız:

8-) İşlemleri başarıyla tamamladıysak, Oynasana.com üzerindeki hesabımızın e-posta adresine, aşağıdaki gibi bir posta gelecek. Bu posta üzerinden “Siparişi Görüntüle” diyerek, işlemlerimize devam edebiliriz. Bu yönlendirmeye, site üzerindeki üst menüde görünen “Hesap Bilgilerim” yazısına tıklayarak da gidebiliriz.

9-) Şimdi sipariş sayfamızdayız. Artık “Ürünleri görmek için tıklayın” butonuna giderek, eşleştirme işlemine başlayabiliriz:

 

Oynasana.com Üzerinden Satın Alınan Ürün için Origin ID Aktivasyonu ve Eşleştirme İşlemi 

 

10-) Aldığımız ürünün karşısında gördüğümüz “Origin Eşleştir” butonuna basıyoruz:

11-) Çıkan bu pencereden, “Proceed to EA” butonuna basıyoruz:

12-) Şimdi EA hesabımızla giriş yapmamız gerekecek. Origin ID’mizin e-posta adresini ve Origin şifremizi aşağıdaki konsollara giriyoruz ve giriş yaptıktan sonra çıkan mini pencereleri bir bir kapatıyoruz:

13-) Başarıyla giriş yaptıysak, “Origin Eşleştir” butonu yerine, Origin ID’mizi görüyor olacağız. Eğer ki yanlış bir hesaba girdiysek, “DEĞİŞTİR” butonu ile değiştirmemiz gerek; aksi taktirde, ürünü yanlış hesaba yüklemiş oluruz. Origin ID’mizin doğru olduğundan eminsek, onun karşısında bulunan “EKLE” butonuna basarak, söz konusu Origin hesabına, satın alınmış bu ürünü yüklüyoruz:

14-) İşte hepsi bu kadar! Şimdi Origin’e tekrar giriş yapıyoruz ve kütüphanemizdeki Sims 4 ikonunda, “New expansion ready for install” uyarısıyla karşılaşmamız gerek:

 

Artık satın aldığımız ürünü Origin üzerinden bulup “Download” butonuna basabiliriz!

3 Yorum

  1. Bende yeni paketlerimi bu sefer Origin’den değil Oynasana.com’dan yapacağım. Bu site bu kadar reklamı yapıldığına göre güvenlidir. Bu seferki alacaklarım Cool Kitchen,Jungle Adventure ve Eco Lifestyle olacak. Peki Oynasana dışında uygun fiyatlı ve güvenli bir site var mı önerebileceğiniz? Şimdiden teşekkürler

    1. Oynasana, EA Games’in yetkili satıcısıdır. O yüzden güvenli. Eşleştirme işlemiyle, satın aldığımız paketleri hesaplarımıza otomatik olarak yüklüyor. Biz kod girmiyoruz.

      Kur farkı beni de öldürmeye başladığından beri tecrübe ettiğim bir tek CDKeys olmuştu… Paketleri erken alırken epey indirimli almışlığım oldu. Çıkış tarihinde bana kutulu bir Sims paketinin ürün anahtarını çektikleri bir fotoğraf atıyorlardı. Başka tecrübem olmadığı için önerebileceğim başka yer yok. Diğerlerini hep Origin üzerinden almıştım.

      1. Teşekkürler ablacım. Bir sorum daha olacak. Peki Origin’in Türkiye için bir yerelleştirme yapma ihtimali var mı sizce? Çünkü dolar ve euro asla düşmeyecek gibi duruyor. Keşke onlarda 40 euro olan şey bize 240-280 TL değilde 40 TL olarak gelse. Umarım yerelleştirme gelir ve bizde bu kur farkının etkilerini en aza indirmiş oluruz 😶

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir