Origin, “EA Desktop” Uygulaması Olarak Değişiyor

Electronic Arts’ın kendi oyunlarını bünyesinde barındırdığı oyun platformu olan Origin, adını değiştirerek “(EA Desktop App) EA Masaüstü Uygulaması” oluyor.

Tabii bu değişiklik, yalnızca bir isimden ibaret değil. Electronic Arts’ın kıdemli başkan yardımcısı Mike Blank’in dediğine göre; EA etiketi altında yeniden yapılandırılacak oyun platformu uygulaması, bu değişiklik ile daha sorunsuz, daha hızlı ve daha sosyalleşmeye dayalı bir deneyim oluşturmayı amaçlıyor.

EA Masaüstü; kullanıcısına daha az tıklama ile gezinebilmeyi ve genel olarak daha akıcı bir deneyim sunmayı vaat etmekte… Güncellemeler muhtemelen arka planda gerçekleşeceği için, daha iyi yamalama deneyiminin yanısıra, arayüzde oturum açma, kaydolma ve oyun kütüphanesi gibi güncellemelerin daha hızlı, daha temiz ve kolay olması hedefleniyor.

12+

2 Yorum

 1. Origin sürekli sorun çıkartıyodu bazen giremiyoduk saatlerce. Bu sorun da düzelecektir umarım

  3+
  1. Ben de öyle tahmin ediyorum. Bir Windows 10 Home kullanıcısı olarak bende de nadiren sorun çıkartıyordu. Nadir sorunlar da tam sorun oluyor ve saatlerce sinir ediyordu.

   Bir de her zaman şu sorunu yaşıyordum: Oyunun exe kısayolundan tam oyuna girip bir şey kontrol edeceğim; bir güncelleme geliyordu ve kontrollerim için güncellemem mümkün olmadığından CANCEL tuşuna basıyordum. Bastığım an Origin sonlanıyordu. Haliyle oyuna girmek mümkün olmuyordu. Oyunun kendi kısayolundan değil de Origin’i açıp “Go Offline” diyerek oyuna girmem gerekiyordu. Biraz ufak bir sorun olsa da ben oyuna hep kendi kısayolundan girmeye alışık olduğum için beni sinir ediyordu.

   3+

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir