Nix ile Röportaj!

Herkese merhaba! Bugün çok keyifli bir sohbetle geldim. Birçoğunuzun bileceği, bilmiyorsa da öğrenmek üzere olduğu çok tatlı bir Simmerla kısa zaman önce tanıştım. Aslında kendisini Facebook gruplarında yorumlarda çok sık görüyordum, hatta YouTube’da da birkaç kez izlemiştim ama elime güzel bir fırsat geçti ve sohbet etme fırsatı yakaladım. Ve tabi ki, tanıdığım bu güzel insanla ilgili aklıma gelen birkaç soru oldu. Yeni birini takip etmeye başladığınızda soracağınız cinsten sorular… Nix’le birlikte bu soru-cevap oyununu Sim Dünyası’na taşımaya karar verdik. Bu arada size güzel bir haberimiz var. Türkçe yamanın bitmesine çok çok az kaldı ve yamayı ilk deneyen kişi Nix olacak! Çok da merak ettirmeden sorulara geçelim bence…

Öncelikle merhabalar! Takipçilerimize kendini tanıtman adına genel bir soru soruyorum. Nix kimdir, neleri sever, boş vakitlerinde neler yapar?

Merhabalar. Nix, YouTube’da Sims ağırlıklı oyunlar oynayıp bunu izleyicisine aktaran oyun videosu içerik üreticisi. Benim alter kişiliğim bile sayılabilir, sürekli neşeli ve pozitif bir yaklaşımda. Oyun videolarının arasına güncel ve dikkat çekilmesi gereken konular hakkında düşündüren mesajlar yerleştirerek yapıyorum bu işi.  Oyun oynamayı, müzikle ilgilenmeyi, sanat galerilerinde bulunmayı seviyorum ve boş vakitlerimde yeni oyunlar keşfedip, bol bol edebiyatla uğraşıyorum.

Peki, The Sims serisiyle nasıl tanıştın ve favori oyunun hangisi?

Kendimce çok içime kapandığım bir dönemde bilgisayar oyunlarına sarmıştım ama konuyla uzaktan yakından ilgim yoktu, o yüzden internet üzerinden oynayabildiklerim vardı sadece. Daha sonra The Sims CD’sini bir mağazada gördüm. O dönemler bana bir hayli pahalı gelmişti fiyatı, yalvar yakar aldırtıp oynamayı denemiştim. İngilizceyi geçin, daha doğru düzgün okumayı sökemeden başladım bu oyuna. Tüm Sims serileri içinde en sevdiğim oyun ise The Sims 3. Yapılacak bir sürü şey var gerçekten, sıkılmanız pek kolay olmuyor. Create A Sim’in aksak çalışması dışında Create A Style gibi özelliklerin varoluşu ve ek paketlerin de çok olması oyunu her zaman heyecanlı kılıyor.

The Sims dışında oynamaktan keyif aldığın oyunlar var mı peki?

Oyun konusunda toplama bilgisayar gibiyim sanırım. Her türlü oyunu az çok denemişimdir. Zengin hikaye içeriği olan oyunları biraz daha ilgi çekici buluyorum. Bu kategoride en sevdiğim oyunlar Life is Strange, Dreamfall Chapters ve genel olarak tüm Tell Tale oyunları. Hayatta kalma oyunları arasında This War of Mine’ı gerçekten öneriyorum. Yayınlarımda oynadığım bazı mini oyunları da katabiliriz buraya. Kitty Powers’ Matchmaker, Dream Daddy gibi randevu simülasyonu tarzındaki oyunları da ara ara çerezlik oyunlar olarak keyif alarak oynuyorum. Arkadaşlarımlayken Human Fall Flat gibi yapboz oyunları, League of Legends’ı ve Mount & Blade’i tercih ediyoruz. Ayrıca battle royale oyun akımına da sardım, şu aralar Fortnite deniyorum.

Ne kadar süredir Youtube’dasın? İdol olarak gördüğün bir Youtube kanalı var mı?

Kanal sahibi olmadan önce de bu platformda çok fazla Türk yokken buradaydım. Yabancı Youtube kanallarını takip ediyordum daha çok. Kanalımı açalı iki sene oluyor ve aktif olarak bu işi bir buçuk senedir yapıyorum. Bu işte başlarken sürekli kendime ”Beril Sergün olacağım.” diyordum çünkü Twitch üzerinde herkesin bildiği ”Kadın Yayıncı” stereotipini tek başına yıkıyor. Gerçekten oyunculuğuyla tanınan ve oyun oynamayı öğrendiğim bir kadın. Ancak artık Beril Sergün olmak istemiyorum, onu çok seviyorum ve kesinlikle örnek aldığım birisi ama sadece kendim olmak istediğimi anladım. Bir diğer idolüm ise Geekyapar kanalı ve Can Sungur ile Yakın Evren. Tüm ekibi abilerim ve ablalarım olarak görmeye başladım zaman içerisinde ve ne kadar oyun bilgim varsa büyük bir yüzdesi Geekyapar sayesinde var.

Youtube kanalında gördüğüm kadarıyla meydan okumalar ilgini çekiyor. The Sims 4’te favori meydan okuman hangisi?

Çok net bir şekilde Runaway Teen Challenge! Kanalımın ilk senesinde Türkçeleştirip ”Kaçak Genç” diye isimlendirdim o meydan okumayı. Gerçekten oyunda sıfırdan başlayıp bir yerlere gelebilme hissini seviyorum.

Peki, sana bir seçenek sunulsa ve oyundaki iki büyük aileden birini ele geçirme şansın olsa Alto ailesini mi, yoksa Landgraab ailesini mi ele geçirirdin?

Alto ailesi bana çok havalı geliyor. Bol dramalı, şeytani karakterlere sahip iki simle çok eğlenebiliriz.

Yine oyundan bir soru gelsin o zaman… Bunch ailesini The Sims 3’te bilenler vardır mutlaka. Bu aileden Ethan Bunch, Arlo Bunch ve Lisa Bunch arasında seçim yapman gerekiyor. Birini öpeceksin, birini öldüreceksin, biriyle de evleneceksin. Nasıl bir eşleştirme yapardın?

Arlo’yu yanaklarından öpüyorum. Sims 3’deki tüm çocuk simlerimin çocukluk aşkıydı kendisi. Lisa’yı öldürüyorum, makyajı gözlerimi kanattığı için. Ethan ile de evleniyorum madem.

Oyunda en sevmediğin NPC hangisi?

Jungle Adventure ile gelen iskeletler galiba. Oyunda gerçiliği bozan ne kadar şey varsa hepsinden nefret ediyorum genel olarak.

Bella Goth efsanesine gelse konu… Fikirlerin neler? Sence Bella’ya ne oldu?

Bella’nın olayı EA’in gerçekleştirdiği en gizemli hikayelerden biri gerçekten. Araştırması da bir o kadar keyif vericiydi öncelikle. Ben Bella’nın Don Lothario ile ilişkisi olduğuna inanıyorum. Bu da Don’un romantik ilişkisi olan Caliente kardeşleri baya bir kızdırmıştır herhalde. Caliente kardeşlerin aile ağacında uzaylılarla kan bağı olduğu da belli. Trailer’da da Bella’nın uzay gemisine çekildiğini gördük. Bella’yı tekrar gördüğümüzde ise Strange Town’daydı ve anıları yoktu. Belki de Don’dan uzaklaşması için Caliente kardeşler onun hatıralarını Bella’nın zihninden sildiler ve onu Strange Town’a bıraktılar ve Sims 3 evreninde ise ölmüştü. Strange Town’daki Bella’nın parası ise sıfırdı. Bu yüzden Lunar Lakes’de mezarı bulunmakta. Ancak bunların doğruluk payı ne kadardır, işte o tartışılır.

Youtube’da gerek Sims’le, gerekse başka oyunlarla ilgili yeni planların var mı? Konsept değiştirmek olsun, içerik eklemek olsun takipçilerine sürpriz yapmayı düşünüyor musun?  Yoksa herkes beni böyle sevdi, bir süre daha The Sims’le devam edeceğim mi diyorsun?

Kanalım için yeni oyun içerikleri mutlaka zaman içerisinde gelecektir. Ama bunu bir anda yapma gibi bir acelem yok. Sims benim tüm hayatımda vardı ve büyük ihtimalle kanalımda her zaman olmaya devam edecek. Ancak bu başka oyun videolarının gelmeyeceği anlamına gelmiyor tabiki.

Peki, son soru! Eğer bir oyun kanalı açmış olmasaydın ne için kanal açmayı düşünürdün?

Açmazdım. Aşkla ve istikrarla yapabileceğim tek içerik gerçekten oyun içeriği.

Takipçilerimize söylemek istediğin bir şeyler var mı?

Öncelikle bu röportajı yapabildiğimiz için çok mutluyum. Bu siteyi çok uzun zamandır takip ediyorum ve aslında ben de sizin takipçinizim. Umarım keyifle okumuşsunuzdur bu sohbetimizi. Sims topluluğu olarak Türkiye’de çok kalabalık sayılmayız. Ancak bu toplulukta olmak da çok ayrı bir zevk kesinlikle. Umarım birlikte daha çok şeyler yapabiliriz simdünyası okurları. Stay Peachy ve baybay!

Bu güzel soru-cevap için çok teşekkür ederiz! Sitemizde seni farklı konseptlerde belki birkaç meydan okumayla görmeyi çok isteriz. Kendine güzel bak, yolun açık olsun!

 

Nix’in YouTube kanalını ziyaret etmek için tıklayın!

11 Yorum

  1. Sims Mobile’ da da Bella Goth var, o ne olcak ?

    Oyunun en büyük gizemi Bella Goth bence!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir