Mr.Tuna(Tuna Yeğit) ile Röportaj Yaptık

S: Seni tanımayan takipçilerimiz için kendinden biraz bahsedebilir misin?

C: Selam! Ben Tuna ve The Sims 4’e odaklı mrTuna adlı bir youtube kanalım var!

S: The Sims tarihinde onlarca gerekli gereksiz eklenti örneği var. Sana göre en güzel The Sims eklentisi hangisiydi?

C: Karar vermek gerçekten zor ama Island Paradise ve Showtime olması lazım <3

S: Büyük umutlar vadederek satışa çıkan The Sims 4 çok kötü eleştirilere maruz kalmıştı. Sence The Sims 4 beklentileri karşılayabildi mi? The Sims 3’e oranla daha mı zevkli?

C: Karşıladı diyemeyeceğim ama istekleri getirmek için ne kadar uğraştıkları belli oluyor. Yükleme ekranları ile uğraşmak gerekmese The Sims 3 daha zevkli diyebilirim :P

S: The Sims 3 Sunset Valley kasabasından bir karakter olman gerekse kimi seçerdin?

C: Herhalde Alto ailesindeki şu yaşlı adamı. Eskiden The Sims 3 oynarken onların evlerine gidip hırsızlık yapardım :D

S: The Sims oynamaya ne zaman başladın ve oyunla nasıl tanıştın?

C: The Sims 3 ile başladım, 2010’da İnternette dolaşırken oyunu buldum ve babama yalvardım, sonra aldı ve maceram o şekilde başladı :D

S: Oyunları bilhassa The Sims’i hile kullanarak mı oynamayı tercih edersin yoksa kullanmadan mı?

C: Kullanmayı ne kadar sevsem de asıl zevki kullanmayınca çıkıyor. Gerekmedikçe kullanmıyorum :D

S: Bella Goth efsanesi uzun yılllardır The Sims hayranlarının aklını kurcalıyor. Sen Bella efsanesi hakkında ne düşünüyorsun?

C: Çok ilginç bir hikaye, yapımcıların nereye götüreceklerini gerçekten merak ediyorum ve The Sims 4’te Bella hakkında yapılan Machinimalar mü-kem-mel <3

S: Yapımcılar The Sims 4 başarılı olursa The Sims 5’in de ilerleyen yıllarda satışa çıkacağını açıklamıştı. Sence The Sims 5 nasıl olmalı?(ya da olmalı mı?)

C: Bence olmalı, The Sims 4 kadar büyük bir facia ile seriyi bitirmemeliler. Ve oyun herkesin asıl isteği üzerine tasarlanmış ve yaratılmış olmalı. Belki The Sims 4’te yapamadıkları Online özellikleri The Sims 5 ile getirip seriyi güzel bir noktada bitirebilirler.

S: The Sims 3 ile The Sims 4 oyunlarının kasaba algılayışı çok farklı. The Sims 3 devasa kasabalar sunuyordu ancak birçok kişi kasabaların aşırı boş olduğundan şikayetçiydi. Th Sims 4’te ise kasabalar dolu ancak gezilebilecek alan çok sınırlı. Sence hangi kasaba sistemi daha iyiydi ve en sevdiğin The Sims kasabası hangisi?

C: Bence şu anki sistem daha iyi ve en çok sevdiğim kasaba The Sims 4’te San Myshuno ve The Sims 3’te Isla Paradiso.

S: Ethan Bunch, Lisa Bunch ve Tori Kimura karakterlerinden birini öpüp, birini öldürüp, biriyle evlenmek zorunda olsan, nasıl bir seçim yapardın? 

C: Lisa’yı öldürürdüm o ne biçim tip, Ethan’ı öperdim (başka şansım yok :( ) ve Tori ile evlenirdim heh.

S: The Sims için tasarım yapıyor musun? Yapıyorsan tasarımlar ne sıklıkla ve ne üzerine oluyor?

C: Evet yapıyorum, şu ana kadar sadece bir tanesini mrTunaCC Tumblr hesabımda paylaştım. Çoğunlukla kendi kişisel isteklerim üzerine oluyor ve gerektikçe ya da canım sıkıldıkça yapıyorum.

S: Youtube’da video yayınlamaya ne zaman başladın? Başlarken amacın sadece The Sims paylaşmak mıydı?

C: Video yayınlamaya aslında The Sims 4 çıkmadan önce başlamıştım ama kaliteleri düşük olduğu için o videoları kaldırıp sıfırdan The Sims 4’ün çıktığı gün başladım. Başlarken amacım farklı oyunları da çekmekti ama şu zamanlarda kanalı komple The Sims’e odaklamayı planlıyorum.

S: Kanalının içeriği sebebiyle seni farklı Youtuberları taklit etmekle itham edenler var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Onlara söylemek istediğin bir şey var mı?

C: Evet, bunu yapan kişiler var. Konuyu elimden geldiğince takmamaya çalışsam da sinir ettiği oluyor. Tek söyleyebileceğim şey zaten The Sims Let’s Play videoları çeken 4-5 Türk kanal var. Doğal olarak birbirlerine benzeyecekler. Sonuçta oyun aynı ve içerik de elinden gelmese de benzeyebiliyor. Ama bunun kötü bir şey olmasına gerek yok, insanlar bunu kopyalama ya da başkasına benzemeye çalışma gibi tanımlıyor. Fakat gerçekten kanallar barış içinde olsa da fanları birbirlerini didikliyor…

S: Youtube’da, The Sims Let’s Play videoları izliyorsan izlemekten en keyif aldığın kişi kim?

C: Çok nadiren izliyorum, o da genellikle TheSimSupply ya da Deligracy oluyor.

S: The Sims ve Youtube konularından biraz uzaklaşalım. Hangi tür filmlerden, dizilerden ve kitaplardan hoşlanıyorsun? Favorilerin nelerdir?

C: Kitap okumayan birisiyim. heheh. Filmler ve diziler konusunda en sevdiğim türler bilim kurgu, macera ve genel olarak ilgi çekici esrarengiz olayların olduğu her şey :D

S: İleriye yönelik hayallerin nelerdir ve hangi mesleği kendinle bağdaştırıyorsun?

C: İleriye yönelik eğitim konusunda ne yapacağım bilmiyorum ama kendimi seslendirmenlik, oyunculuk veya mümkün olabilirse Youtube’u bir meslek olarak edinmiş olarak görüyorum…

Sorularımızı cevapladığın için teşekkür ederiz.

 

9 Yorum

  1. Burkay güzel olmuş bu röportaj işi. Foxycat ile de yaoın çok merak ediyorum. Sonuçta Özge Abla başladığı işi çabuk bitirmeyen biri ve 60. Bölümlere kadar The Sims çekti. :) Bir düşünün derim . Bu arada mr.tuna yı da çok severim

  2. Kitap okumayan bir oyuncu ve seslendirmen adayı!!! Yeni nesil tamamen teknoloji ürünü olmaya devam ediyor. Kitap okuyun gençler.

  3. Foxycat ile zaman zaman iletişim kurduğumuz oluyor. Ona da ilerleyen zamanlarda teklif götürürüz. Brinka’yla hiç konuşmuşluğumuz yok ama neden olmasın. =)

    1. Foxycat ile en kısa zamanda gelse süper olur. Korsan oynuyor olanilir ama çok samimi ve içten. 60.000 aboneyi es geçmemek gerek diye düşünüyorum.

  4. Selam! Öncelikle ben bir mrtuna hayranıyım. Ve onu sims 4 ailemde kullanmak istiyorum ama benim bilgisayarımda tumblr hiç bir şekilde açılmıyor!!! Bana bir klosör halinde bana atacak varmI :( Umarım dikkatinizi çeker şimdiden saolun!!!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir