İptal Edilen Bir MySims Oyunu Ortaya Çıktı

Sadece üç sene içerisinde çıkan altı MySims oyunu bir dönem konsolları kasıp kavurmuştu. Konsol dostu oynanışı, şeker grafikleri ve bitmek tükenmek bilmeyen eğlenceli anları ile MySims eleştirmenlerden geçer not almış ve kendisini takip eden bir kitle yaratmayı başarmıştı.  Hatta Nintendo DS ve Wii konsollarındaki başarının ardından oyun mobil platformlara ve PC’ye de gelmişti.

Sözün kısası MySims için her şey yolunda gidiyordu. Ancak birdenbire MySims cephesinden gelen haberler ve güncellemeler kesilmişti. Birkaç yıllık sessizliğin ardından da serinin rafa kaldırıldığı haberi geldi. Neden böylesine başarılı olmuş ve oyuncular tarafından sevilen bir serinin bitirildiği bilinmezliğini korurken bu haberin yapımcılar için de şok etkisi yarattığını söyleyebiliriz. Neden mi?

Bu iptal kararından önce yapımcılar en az The Sims 3 kadar kapsamlı ve çığır açıcı bir ”multiplayer” MySims oyunu geliştiriyordu ve oyunun kayda değer bir kısmı da tamamlanmıştı. Hatta bu sefer oyun Nintendo 3DS’e de gelecek ve hayran kitlesini daha da genişletecekti ancak bu ani karar ile birlikte ismi MySims: Friends olacak oyun da çöpe atılmak zorunda kaldı.

İşte iptal edilen MySims: Friends’ten birkaç görüntü:

Bir Yorum

  1. EA sürekli boş işlerle uğraşıyor. Get Together Eklenti Paketinin amacını hala anlamış değilim, Get To Work ile gelen kasaba da miniminnacık bir dünya. Acaba City Living’i o küçücük dünyaya nasıl sığdıracaklar? Oyunda amacı olmayan bir sürü şey var, arabaları süs olarak kullanmak nedir ya? Garajımızı oluşturup arabamızı koymaya hakkımız yok mu? Ya da tatlı bebeğimize yürümeyi öğretmek? EA kafanı boş şeylerle harcamayı kes. My Sims: Friends oyunu çıksaydı belki satışların artabilirdi EA. Toodler getirmek varken boş eşyalar….. EA bu oyunla piyasada ilk 100 arasında yer sahibi olamayacak.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir