Gameplay Videosuna Dair.

The Sims Almanya sayfası az önce uzun zamandır beklenen oyun içi görüntüleri paylaştı. Gördüğüm detaylar sizlerle… Kendi yorumlarımı içerir.

Ekran Alıntısı

– Graham ve Ryan’ın CAS’ı cilaladığı kısımları atlayıp asıl önemli kısma geliyorum. Yukarıdaki fotoğrafta yer alan görüntü oyunun yükleme ekranı. Hatta baya hareketli yapmışlar aslında. İyi olabilir.

Ekran Alıntısı2

– Ekranın ardından “Magnolia Blosssom” olarak adlandırılan bir nevi merkezi parktayız. Aslında bu kısımlar tümü ile tümü ile harika denemez. O abidik gubidik düğün salonu tipli köşkün amacını çözemedim? Orası gezmeye gelinecek park mı, düğün salonu mu yoksa çocuk oyun bahçesi mi? Hepsini bir araya toplayarak bir cacık üretebileceklerini düşünmüşler ancak sonuç kocaman bir çoban salata. (Hem iyi, hem kötü.)

– Çoban salata hipotezimden devam edecek olursam içerisinde birçok şey bulunduğunu söyleyebilirim. Koşu yolunda koşanlar, çocuk bahçesindeki çocuklar, dertlenip uzaklara yürüyen insanlar ve daha neler neler. Bu topluluk şu an için benim gözümde yükleme ekranına değer diyebileceğim seviyede. Graham ve Ryan videoda kendi aralarında konuşurken onların Simleri ile etkileşime geçen başka Simler oldu. İşte bu The Sims 4’te beklenecek bir şeydi. Üstelik park baştan aşağı Simlerle dolu ve bu oyunun oynanışını ne kadar güzel etkileyeceğinden şimdiden eminim.

– Ryan ve Graham’ın Sim hallerine dönecek olursam birçok yeni şey gelmiş denebilir. Yeni etkileşimlerden bahsedecek olursam, birçok yeni etkileşimle karşılaştım (saymakla bitmez) ancak bu etkileşim seçtiğimiz kısımlar baya bir küçülmüş denebilir. Üstelik 2. oyundan beri bizlerle olan etkileşim ekranında beliren Sim kafası artık yok :'( Ayrıca 2 sim arasında etkileşim esnasında beliren Relationship çubuğu artık orta kısımda yer almakta.

– Parktan biraz daha bahsedecek olursam şekilsiz olduğunu söyleyebilirim. Dere kenarında grill alanları, balık tutulacak küçük inzivai mekanlar, önceden haberini yaptığımızda bahsettiğimiz meyve ağaçları ve park bekçisini görebiliriz.

– Ayrıca Guruların Simleri spor merkezine götürürken bir harita yerine bir sliderlı sayfa kullanması saçma olmuş. Kasaba uzaktan görülmeyecek mi şimdi? Lütfen ama…

Yükleme Ekranını bekiyoruz…

Ekran Alıntısı3

– Bu sırada Sinirli Sim Ryan’ın hareketleri duygu işinin beklenenin üstünde olduğunu gösteriyor. Spor salonunun ortamı gayet gerçekçi. Bir de havuz olaydı :'( Ardından eve gitmeye karar veriliyor. Ve yine yükleme ekranı… Hala harita yok… Korkuyorum…

Yükleme Ekranı bekliyoruz….

Ekran Alıntısı4

– Eve gelindiğinde tasarımlarda ciddi gelişmeler olduğunun bir kez daha farkına vardım. Ev ortamları sanki Simlerin üzerine kafa yormuşlar gibi itina ile tasarlanmış. Burada kolay anlatılmayan birkaç tane Buildmode trickte mevcut. Ben şahsen etkilendim ya siz?

– Ardından bir parti planlanıyor. Parti işleri baya kolaylatılmış. Host belirlenebilmesi de zaten hoş bir detay. Partiye konuklar gelmeye başladı. (Kuzey Kore Diktası dahil) Herkes eğlenirken Meraklı Graham&Ryan çifti bir yangında eşşek cennetini boyluyorlar. Yine gösteriyorlar ki entrikası bol bir oyun karşınızda olacak.

Önümüzdeki habere kadar kalın sağlıcakla….

0

43 Yorum

 1. Pardon onceki yorumumda sims 5 yazmisim o 4 olacak. GTA 5’e bak demek olmaz, olamaz. GTA Pc’ye çıktığı zaman fazla satmayacak, çünkü adamlar fazlasıyla grafiğe abanıyorlar. PS 3-4’te grafik sorunu yok, çünkü onların zaten bir limiti var ve PS 3-4 için kaldırabileceğinden fazla grafik yapamazlar. Sims böyle bir şey olsa çok fena kasar. Bilmem kaç bin animasyon, etkileşimler falan filan. Her PC nin çalıştırabileceği bir oyundan, grafik bekleyemezsin ki grafikler muhteşem bence. PS 3’teki GTA’nın Medal Of Honor Warfighter grafikleriyle karşılaştırmaya çalış (sinematik olaylar olarak), Warfighter 10 basar. Şimdi diyeceksin ki bu PS diğeri PC bu haksızlık, cevabım şu ki, az önce ps ile pc yi karşılaştır7ırken iiydi. Şimdi ne oldu?

  0
 2. 2013 teki bir CAS fotografi ile 2014’tekibi yan yana getirmistiniz sanirim. Oyle bir sey :D

  0
 3. bişey soracam, sims 3 deki gibi mahallede gezemeyecek miyiz ? eğer öyleyse mahallenin ne anlamı var ? sims 2 deki sistem gibi mi ? gideceğimiz mekanı seçince bir anda orda mı olacaz ? komşuluk ilişkileri nasıl olacak o zamn ?

  0
  1. Selam, daha önceden de açıkladığımız gibi mahalleleri gezebileceksin. Oyun 5 farklı mahalleye bölünecek ve bu mahalleler arasında geçiş yaparken yükleme ekranları çıkacak. Komşuluk ilişkileri olacak ve bri yerden ibr yere gederken direkt olarak oraya ışınlanmayacaksın. Simlerinin gidişini göreceksin.

   0
   1. sonunda doğru düzgün bir bilgiye ulaştım :D her detay tamam bende böyle biliyodum zaten biyerde okudumki simler gezemeyecek falan sorayım dedim :D

    0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir