Galeri Kullanmadan Sim Paylaşımı Yapmak

The Sims 4 ile gelen “gallery/galeri” sistemi ile birlikte Simleri paylaşmak, çok daha kolay bir hâl aldı. Hazırladığımız bir Sim’i kütüphanemize kaydettikten sonra tek bir tuşla diğer oyunculara sunabildiğimiz bu sistemle birlikte birçok Simmer’ın paylaştığı içerikleri (ev tasarımı, aile vs.) oyunumuza yüklememiz mümkün. Ancak galeri sistemi yalnızca orijinal oyunda çalıştığından korsan oyun sahibi kullanıcılara oyun içi içerikleri galeri üzerinden sunamıyoruz. Tabi, bu durumun da küçük bir püf noktası var. Aşağıda anlattığım yöntemle Simlerinizi orijinal oyun kullanmayan diğer kullanıcılarla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

1- Sim Oluşturun

İlk adım Sim oluşturmak. İster CC kullanarak, ister oyunun ana öğelerini kullanarak bir Sim oluşturun.

2-Oluşturduğunuz Sim’i Kütüphanenize Kaydedin

Paylaşmak istediğiniz Sim’i aşağıdaki adımları izleyerek kütüphaneye kaydedin*.

*Kütüphaneye kaydetmek için önce “save household” seçeneğine, sonra “save household to my library” seçeneğine tıklamanız gerekir.

3- Tray Klasörünüzü Açın

Oyundan çıktıktan sonra Belgeler/Electronic Arts/The Sims 4/Tray konumunu açın. Eğer dosyalar aşağıdaki gibi değil de karışık gözüküyorsa klasörde boş bir alana sağ tıklayarak “Sıralama Ölçütü/ Değiştirme Tarihi” seçeneğini seçin. Dosyalar tarihe göre sıralandığında son yaptığınız Sim’e ait tray dosyaları en üstte gözükecektir. 

4- Sim’e Ait Tray Dosyalarını Kopyalayın

Paylaşmak istediğiniz Sim’e ait tray dosyalarını tarih ölçütü yaparak bulduktan sonra boş bir klasöre kopyalayın.

5- Klasörü Paylaşın

Tray dosyalarını kopyaladığınız klasörü diğer Simmerlarla paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız Simmer klasördeki dosyaları, aynı şekilde Belgeler/Electronic Arts/The Sims 4/Tray konumuna taşımalıdır. Sim’i Tray klasörüne atmasına rağmen kütüphanesinde göremiyorsa sol taraftaki galeri menüsünden CC ve Modlara izin vermesi gerekecektir.

Yukarıdaki 5 adımı uygulayarak Simlerinizi kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Umarım bu rehber sizin için faydalı olmuştur.

Hepinize iyi oyunlar!

Yaptığınız Simleri bizimle paylaşmak isterseniz Facebook grubumuza buradan katılabilirsiniz.

 

Bir Yorum

  1. Yukarıdaki Örnekte Kullandığınız Simin Tray Dosyasını Atabilir misiniz ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir