EA’den Rahatlatıcı Açıklama: “EA’nın Sadece Mobil Oyunlarında Ödemeler Olacak”

   Geçtiğimiz günlerde tüm oyunlarında oyun içi ödeme sistemi kullanacağı konuşulan ve bu zamana kadarda konuyla ilgili herhangi bir yalanlama yayınlamayan EA’dan nihayet bir yanıt geldi.

   Daha önce söz konusu açıklamayı yapan ve “oyun içi ödeme sistemini ilerideki oyunlarımızda da kullanacağız” şeklinde konuşan EA CFO’su  Blake Jorgensen, bu konuda yanlış anlaşıldığını belirtti. Yalnızca mobil oyunlarda böyle bir ödeme sistemi olacağının altını çizen Jorgensen, bunun nedenini de oyunların ücretsiz olarak yayınlanıyor olması olarak gösterdi.

   EA her ne kadar küçük ödemelerin oyunlar içerisinde kullanılmayacağını söylese de Dead Space 3’te de gördüğümüz gibi bazı özelliklerin gerçek para karşılığında satıldığı bir sistem hali hazırda kullanılıyor. Gelecekteki EA oyunlarında bu sistemin kullanıp kullanılmayacağını ise zaman gösterecek.

Bölüm Sonu Canavarı

 

8 Yorum

  1. burkay sims 3 university var bende telefondan enroll in university yapıyorum teste giriyolar gidiyolar ama kasabaya geldiğinde sanki yeni oyuna başlarmış gibi create household move active household falan yazıyo neden üniversite başlamıyo

    1. Muhtemelen oyun hatasından kaynaklanıyor. Belki de oyuna indirdiğin internet içerikleri yüzünden bu sorun ortaya çıkıyordur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir