EA Play’de Yeni “Sims Deneyimleri” Duyrulacak! [Güncellendi]

Yaklaşık bir ay önce, Haziran ayında gerçekleştirilecek olan EA Play’de yeni bir Sims oyununun tanıtılacağı dedikodularını hatırlıyor musunuz? Her şey The Sims France’in Tweetiyle başlamıştı. Tweet’te The Sims’in geleceği hakkında  9 ve 11 Haziran tarihleri yani EA Play’in gerçekleşeceği tarihi gösterilmişti. Bu birçok kişiyi muhtemelen bir sonraki genişleme paketinin duyurusunun yapılacağını düşündürtse de hatrı sayılır bir kitle de  The Sims 5’in duyurusunun yapılacağını düşünüyordu.

Ancak bugün tüm bu dedikodular başka bir boyut kazandı: The Sims’in resmi Twitter adresinin biraz önce yapmış olduğu -ve hemen ardından silinmiş olan- paylaşıma göre katılımcılar EA Play’de sıradaki “Sims Deneyimini” oynayabilecekler.

Silinen Tweet ile bir aydır süregelen tüm iddialar resmiyet kazanırken 9-11 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan EA Play’de katılımcılar neyi deneyimleyecekleri henüz bir muamma. The Sims 4 Seasons mı duyrulacak yoksa The Sims 5 mi  ilk defa gün yüzüne çıkacak bilemiyoruz ancak umarım ufukta yeni bir evcil hayvan eşya paketi daha yoktur!

Peki siz değerli takipçilerimizin  9-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek EA Play hakkında düşünceleriniz neler? Sizce duyurulacak olan yeni “Sims Deneyimleri” ne olacak? Bizimle mutlaka paylaşın! =)

GÜNCELLEME – The Sims’in resmi Twitter hesabından EA Play’de duyurusu yapılacağını öğrendiğimiz yeni “Sims Deneyimi”, biraz önce spesifik olarak Yeni “Sims 4 Deneyimi” olarak güncellendi. Dolayısıyla The Sims 5’in duyurusu iddiaları şimdilik rafa kaldırılmış gibi gözüküyor. 

 

 

 

27 Yorum

 1. Yaaa daha Sims 5 erken :( Ve bence artık sims oyunu çıkmamalı. Ne yenilik ekleyeceklerse 4’e eklesinler. (O kadar koleksiiyon yaptım bütün paketleri aldım. Boşuna mı?) :(

  1. bence sims 5 çıkmalı ve o son oyun olmalı çünkü sims 4 oynanış açısından çok kıt ve geliştiremiyorlar da.saçma sapan stuff packler çıkartıyorlar bu oyundan ne bekliyorsun ki?

 2. Bence Sims 5 değildir. Çünkü daha EA Sims 4’ten istediği parayı kazanamadı. Ama deneyim dedikleri için yenilikçi birşey beklemeliyiz. Mümkün mü bilmiyorum ama Seasons tanıtımı içinde oyunu Open World’e çevirme ihtimalleri var mı acaba ?

  1. Keşke olsa o zaman tadından yenmez ama sanmıyorum
   Sims 4 Diğer simsler sims 3 deki evlensin çocuk yapsınlar

   1. Biraz hayalperestimdir ben. Mesela en büyük destek hipotezim Sim Guruların acayip fotoğraflar paylaşıp hiçbir yenilikten bahsetmemeleri. Sims 4’ün temeli 2011 de alındığında kendileri söylemişti Sims 4’e başladık diye. Ama bu oyun hakkında hiçbirşey yok henüz. Bunu ben EA’ye bağlıyorum. Oyunu yavaş geliştirip daha çok para kazanmak peşindeler şu an. En basitinden Sims 3’ün paketleri bile Origin’de 39 Euro. İnmiyor neden çünkü hala bir kar sağlıyorlar o oyundan. Ama Sims 4’ü henüz bu seviyeye getirmediler ve Sims 5 çıkarsa iki önemli kar kaynaklarını kaybedecekler.
    Open World gelmesi Sims 3’ü geçersiz kılacağı için gelmesi imkansıza yakın.
    Ama Sims 5’in duyurulması da sadece diğer Sims oyunlarının gölgesinde kalacak bir Sims 5 ile mümkün. Tam bir muamma açıkçası.

    1. ama gelmesi neden imkansız olsun ki sims 4 ün satışları başlar da kötüydü ayrıca bu sıralar EA satışlardan gayet memnun ayrıca sims 4 satmadıysa sims 5i iyi bir oyun yapıp onun satmasını sağlayabilirler.ben zaten sims serisinin biteceğine pek inanmıyorum çünkü sims serisi EA için ömürlük bir para kaynağı.

 3. Sims 5 ı falan bilem ama haberi yazan arkadaş The Sims VIP deki haberi tamamen alıp buraya koymuş. Tamam kaynak olarak orayı kullanıyorsunuz ama kelimesi kelimesine çevirip buraya yazınca saçma ve teti basite indirgiyor.

  1. Selamlar Berker, haberi yazan arkadaş dediğine göre söz hakkının bana düştüğünü düşünüyorum. Öncellikle yorumun için teşekkürler, bahsettiğin şeye gelecek olursak sözü geçen haber yazısı bir fikir yazısı değil. Dolayısıyla elimizde somut bilgiler var ve bizler bu “aynı olan” bilgileri sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Yazmış olduklarımızın mutlaka bir kaynağı var, takdir edersin ki haberi kendimiz uyduruyor değiliz. Sizlere daha öz ve Türkçe olarak bu haberleri ulaştırabilmek için kimi zaman söylemiş olduğun kimi zamansa birden çok kaynağa başvurabiliyoruz. Google çeviri ile 1 dakikamızı alacak haberlere kimi zaman saatlerce uğraştığımız oluyor. Dolayısıyla bu tarz yorumları görmek şahsi olarak beni üzüyor. Yine de geri bildirimin için teşekkürler. Görüşmek üzere!

   1. Kaynak olarak tabii ki alacaksınız ama kelimesini kelimesine çevirip koymak medya etiğine aykırı bir durum. Haberin ana fikrini alıp kendi cümlelerinizle baştan oluşturursanız çok daha özgün olur. Kelimesi kelimesine çevirmek yerine.

    1. Kaynaktan alınan bililer harfi harfine çevrilmeli ya da yazılmalı ve kaynağın adresi belirtilmeli. Kaynaktan alınan haber yazısı bittikten sonra istenilirse (dediğin gibi daha özgün olma amacıyla) kişi kendi fikirlerini belirtebilir. Gayet güzel iş yapıyorlar ve elimizden geldiğince destek olmakta bizlere düşüyor. Ama dediğin gibi özgün olmak için de çalışıyorlar. Çoğu zaman ayrı başlıklarda haberleri kendi fikirlerince sunuyorlar. Hepsine kolay gelsin :)

 4. Yeni sims deneyimleri sunulacak denildiğine göre daha önce yapılmamış bir şey olmalı. Düşünelim, at çiftliği stuff pack! Sims 3 petste atımız olabiliyordu artık at çiftliğimiz olabilir ???

 5. Bence duyuracakları şey sims 4 Klozet stuff pack böyle farklı tuvalet şekilleri ,yeni gülen b*klar fln. benim beklentim bu açıkçası.

 6. Sims 4 seasons çıkarsalar ne fayda gıcık olmaya başladım artık şu oyuna sims 5 duyurulaydı keşke.Gerçekten oyunun berbat bir alt yapısı var.

 7. bence seasons la beraber açık dünya güncellemesini bir sunsunlar hatta üzerine yeni bir kasaba gelsin aynı zamanda şu apartman hayatının tadını çıkarabileceğimiz bir güncelleme de getirsinler

 8. Yeni deneyimler demek olmayan birşey demek bize göre
  Ne acik dünya ne başka birsey
  Yeni birşey acaba ne?
  Acaba Sims hem cennet hayatı (hic bir zaman kötü bir son yok )simasyonu olarak geçiyor bununla alakalı birşeyi degistirme yapılabilir
  Doğal afetler veya diğer şeyler ilgili birşey yapılabilir.

  1. Belki ama araba güncellemesi getirirler ama bilemiyorum.Sonuçta şuana kadar bütün sims oyunlarında araba vardı süremesek bile çocukları en azından okul servisi falan alıyodu

  2. Şu laundry stuff için oylama yapılmıştı ya, yeni paketin konusu bile belli olmadan konu seçmek için yapılan ankette seçenekler arasında yeni ölüm şekilleri getiren kıyamet temalı (?) bir şey de vardı. Belki onu çıkarabilirler.

 9. Bence EA, Burkay’a bir güzellik yapacak ve hepimize The Sims 4 uyarlamalı yeni nesil bir Medieval sunacak. ?

  1. Abla Sims 3 medieval tarzı birşey olabilir ama yeni Jungle şeysini çıkardılar bence EA kafayı yedi .

   1. Ahahah! EA’in ne hızına yetişilir, ne de mantığına! ?
    Şahsen ben tüm hayatımı adasam bile yetişemiyorum! ???

    1. Bakalım ea bizi memnun edecek mi merakla bekliyoruz
     Oyun oynasın şimdi oynamak bile gelmiyor. Ev veya Sims yapıyorum

     1. Hayır düşünemiyorum. Yeni bir Sims deneyimi ne olabilir ki? Kesin şey “My First Llama Stuff Pack”

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir