EA Games ile Fan Siteleri Arasındaki İpler Kopuyor

Daha önceki haberlerimizde The Sims 4: City Living Eklenti Paketi ile ilgili yapılan sızıntılarda, SimGuru’ların fan sitelerini suçladığından bahsetmiştik. Özellikle SimGuruDrake’in hem Twitter adresinden hem de The Sims’in resmi forumu üzerinden yaptığı açıklamalarda aşağılayıcı birkaç cümle kullanmıştı. Fan sitelerinin bu  cümleleri haber yapmasının ardından da açıklamalarını apar topar kaldırmıştı.

İşin ilginç yanı ise SimGuruDrake açıklamalarını kaldırdıktan sonra dünyanın en büyük The Sims fan sitelerinden birine e-mail yollayarak kendisiyle ilgili yazdıkları haberi değiştirmelerini istedi. Tabii ki bu isteği reddedildi.

010a812

(Birçok kişi sızıntıları yukarıda fotoğrafını gördüğünüz SimGuruDrake’in yaptığını düşünmekte)

Daha sonradan ortaya çıktı ki The Sims fan sitelerini bilgilendirmekle yükümlü olan SimGuruDrake yalnızca sızıntıları paylaşmayan ve kendisiyle ilgili haber yapmayan sitelere bilgilendirme e-maillerini yolladı. Diğer siteleri ise görmezden geldi.

Zaten EA Games’in birçok Youtuber’a The Sims 4’ün inceleme puanlarını yüksek tutması için para verdiği de son günlerde konuşuluyordu. Hatta The Sims incelemeleri ile ün salmış LGR’yi geçtiğimiz günlerde bir The Sims 4 etkinliğine bizzat çağırdılar ancak LGR bu teklifi geri çevirdi.

Son zamanlarda kullanıcı dostu olmakla övünen EA Games geri adım atmazsa işler iyice kızışacak gibi görünüyor.

3 Yorum

  1. Hayran sitelerinin olayı fazla dramatize ettiklerini düşünsem de Drake’in ergenvari tavırları da oldukça yanlıştı. Sonuç olarak bir seriyi seri yapan bir (ne kadar vasat olursa olsun) hayranlarıdır. Drake’in hayranları adeta küçük bir çocuk gibi cezalandırmak ve onlara ders vermeye çalışmanın profesyonelce bir davranış olmadığını anlaması gerek.
    Son zamanlarda gerçekleşen bir çok olay (Bakınız Rachel Franklin’in ayrılması,sızıntılar,forumda insanların yorumlarının kaldırılması -bir nevi sansür- , hayran sitelerine yaptırımlar vb.) hayranları endişeye düşürdü. Bunu anlamaları gerekirdi suçlu aramadan önce. Umarım çok yakında bu tutumdan vazgeçip eski parlak günlerine döndürebilirler seriyi.

  2. İnşallah EA konusunda çıkan bu söylentilerin bir gün somut adımlara dönüştüğünü görürüz.İnanın olanların en büyük sebebi sektörde tekel olmaları.Sims e rakip lazım ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir