Dizi Tanıtımı: Vurgun

Türkçe olarak yapılmış en güçlü prodüksiyon sahip drama dizisi “Vurgun” ile tanışın!

“Bazı hikayelerin başlangıçları belirsizdir.” sloganıyla yola çıktığımız 2017 yılı Kasım ayından beri, izleyiciye layık olmak adına önce eski dizimizden vazgeçtik ardından ise daha önce hiç denemediğimiz bir şey olan The Sims™ 4 oyunu ile yola devam etmeye karar verdik. En başlarda çok zorlayıcı olmasına rağmen 2.Bölüm’den itibaren Sims 4’e geçmenin faydalarını görmeye başladık.

Nur isimli bir kadının; kocasının çeşitli şiddetlerine (psikolojik, fiziksel) ve kötü huylarına dayanamayıp çocuklarını terk etmesi, ardından zengin bir hayata atılıp yıllar sonra çocuklarının karşısına çıkmaya çalışmasını, ama en sonunda acı bir şekilde sırrının ortaya çıkmasını konu alan bir tür Drama dizisi.

Dizinin 2.Sezon’unda ana konu, Çocuklarıyla mutlu mesut bir hayat yaşayacağını düşünen Nur’un birinci sezonda elde ettiği %15’lik şirket hissesini satmasıyla başına gelecekleri ve tek tek çocuklarını bu kara deliğe ve para sevdasına kaptırışını anlatıyor.

Belki izlenen diğer diziler kadar büyük bir ekibimiz yok ama, bizimde en azından 5 kişi birlikte çalıştığımız küçükte olsa bir projemiz var. Ben, (Berk Sezen) derlediğim bu hikayeyi yönetiyorum, kurguluyorum ve yapımcılığını üstleniyorum. 1.Sezon’da senaryo koltuğunda eski dizilerimizin senaristliğini üstlenmiş olan Gökdeniz Babadağ ve Hazar B. Öz varken, 2.Sezon’da Hazar B. Öz’ün kuvvetli kalemine güvendik. Ve tabii ki, yanında tretman yazarımız Sezer Deniz ile birlikte. Ama belki de, bu dizinin müziklerinden ve kurgusundan sonra öne çıkan en belirgin özelliğini borçlu olduğumuz biri var. Sanat Yönetmenimiz Hasan Çetkin. Tüm simlerimizin kıyafetleri, saç ve makyajları ve ev dekorasyonlarıyla bizi büyülüyor. Bu konuda ona güvenmemizinse tek nedeni kendisinin Sanat Yönetimi ve Moda Tasarım konusunda merakı ve eğitimi oldu.

Bizim dizimizin en büyük eksiği Seslendirme. Her ne kadar Gökdeniz Babadağ ile böyle bir girişimde bulunsak da, fazla olan kadromuz nedeniyle yeterli sayıya ulaşamadık. Hatta bizi seslendirme olmadığı için izlemeyen birçok kişi de mevcut. Sim Dünyası yetkilileri bize ulaşmasaydı, belki bu yazıyı bile yayınlayamıyor ve izlenme alamıyor olacaktık. YouTube’da hatrı sayılır bir kanalı olan Nix’in bile bize yardımı yetersiz oldu.

12 yıldır aktif olarak Sims oynayan ve ilk oyunu The Sims 1 olan biri olarak ben, elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterdim, çeşitli yarışmalar yaptık. Onlara bile başvuran olmadı. Hala yayında olan ancak başvuru olmadığı için devam ettiremediğimiz bir yemek yarışmamız bile var. The Sims 4 üzerinden isteyenler simlerini yapıp yarışmaya katılabilirler! En önemlisi, biz her sahne için kullandığımız farklı müzikler ve detaylı kurgu programları ile kaliteli içerik sağlamak adına en iyilerini tercih ettik her zaman. APM Music Bankası, müzik haklarını satın almamamıza rağmen sadece para kazanma özelliğimizi kısıtlamak suretiyle bizlere üyelik verdiler ve 1 milyona yakın parçayı bizlere kullanıma açtılar. Eğer onların yardımları da olmasaydı, 60.000 kez izlenmiş ama arkada boş bir pop müzik çalan resimli The Sims dizilerinden bir farkımız olmayacaktı.

Desteklerinizi ve izlemelerinizi merakla ve heyecanla bekliyoruz! Ve şunu da not düşmeliyiz ki, biz 16.Bölüm’ümüzü çekerken FOX TV ekranlarında Vurgun isimli bir dizinin başlayacağını öğrendik. İki dizinin uzaktan yakından bir alakası yoktur. Bunu da belirtmek isteriz.

Vurgun dizisinin son eklenen ön izlemesini aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz:

2 Yorum

  1. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık! Umarım hak ettiğiniz kıymeti en kısa zamanda görürsünüz… 😍 Küçük bir öneri olarak kurgunuzun belki biraz daha ilgi çekmesini sağlamak adına bir Wattpad hesabı açıp senaryonuzla birlikte videolarınızı da orada paylaşmanızı önerebilirim. Ya da belki de hatırı sayılır tıklanması olan hikayelerin yazarlarıyla iletişim kurup onların hikayesini senaryolaştırmanız mümkün olabilir. En azından izlenme açısından iki farklı grubun takipçileri birleştiğinden bir artış olabilir. “The Sims” etiketi olan içerikler ciddi ilgi çekiyor diye biliyorum. Şansınızı denemenizi tavsiye ederim, başarılar! ❤️ 🧡 💛 💚 💙 💜

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir