Beril Sergün ile Röportaj Yaptık! [Sabit]

Beril Sergün

Neredeyse Sims oynayan herkesin adını bildiği tek bir kişi vardır ki oda şüphesiz Beril Sergün.

Kendisinden rica ettik ve her zaman olduğu gibi samimi ve tatlı dili ile bizimle röportaj yapmayı kabul etti.

Beril Sergün ismini hala duymadınız mı? Bu linke tıklayarak YouTube kanalına gidip videolarını izleyebilirsiniz.

Merhaba Beril Abla. Ben Sim Dünyası Editörlerinden Batu. Öncelikle röportaj tekllifimizi kabul ettiğin için sana çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim ^^

İlk sorumu soruyorum. Kanala video çekmeye Fallout 3 ile başlamıştın. Hatta öyle güzel ve doyurucu videolardı ki beni bir Fallout aşığı yaptın. The Sims serisini kanalda yapmaya ne zaman ve nasıl karar vermiştin?

Çok teşekkür ederim öncelikle. Fallout çok sevdiğim bir seri olduğundan dolayı hakkında konuşmayı seviyorum cidden. The Sims serilerine gelecek olursak oldukça rasgele oldular aslında, daha önce tutmaz, izlenmez diye düşünüyordum, dedim bir bakayım yapan var mı? Ardından bir kaç yabancı Youtube kanallarında görünce dedim ben de yapayım, zaten deli gibi oynuyorum bir yararım olsun… böyle başladı.

 

Kanalında yayınladığın ilk videolardan beri herkesi kendine resmen aşık etmekle kalmadın, bir idol oldun ve videoların çoğu kişinin vazgeçilmezi oldu. Dışarıda bir park veya cafe gibi bir yerde hiç bir hayranın ile karşılaştın mı? Bu nasıl olmuştu?

Her sorunun cevabına teşekkür ile başlayacağım sanırım :P Bana her zaman “Beril seni şurada burada gördük, sen miydin?” diye geliyorlar ama kimse yanıma yaklaşmıyor nedense :/ Halbuki gelseler bir merhaba deseler çok güzel olurdu. Neyse bir kez tam tanışma değil ama saçımı mor yaptığım dönemde biri beni görmüştü, küçük bir kızdı annesine dönüp bağırdı; “ANNE!!! BERİL ABLA SAÇINI MOR YAPMIŞ!!!!” diye. Bir döndüm arkamı kaçarak uzaklaştı. O kadar :D

Yeni çıkacak olan The Sims 4 hakkında oldukça fazla eleştiri geliyor ve sorunlar aldı başını gitti. The Sims 4’te olmasını beklediğin ama oyuna eklenmeyen bir özellik var mı?

Daha önceki serilerden çıkartılan tam tamına 89 özellik var ve içlerinde havuz, toddler gibi The Sims serisini The Sims yapan temel özellikler var. Artık Online özelliklere yoğunlaşmalarını ve bu platformda arkadaşlarımıza gidebilmeyi çok çok istiyorum herkes gibi ama bu kafayla mümkün değil gibi gözüküyor… Bir The Sims Online daha çıkmayacak gibi EA’den.

The Sims 4’te hayvanları ve mevsimleri bırak ana özelliklerden de çoğu yok. Her zamanki gibi eklentiler ile düzeltileceği umutları var. Bu konuda senin fikrin ne? Çıkacak eklentiler neler sence?

İlk oyun her zaman temel özellikleri barındırır, EA parayı seven bir firma dolayısıyla ben bir “Pool Party Pack” bekliyorum havuz için. Onun dışında Seasons, Pets her zaman gelen eklenti paketleri, beklememek saçmalık olur. Ben The Sims 4’ün daha çok Sim’lerimizin üzerine olacağını ve beklediğimiz derinliği yakalayamayacağını düşünüyorum şahsen, bir kere oyun açık dünya değil…. Baştan -1 ile başlıyor.

The Sims Serisini ilk ne zaman ve nasıl oynadın ve The Sims’i özel kılan şey senin için ne?

The Sims serisini ilk defa ortaokulda bir arkadaşımda görmüştüm, kendine kocaman bir ev ve havuz yapmıştı.. aklım çıkmıştı “BEN DE İSTİYORUUUM” diye, bir süre bu hayalim gerçekleşemedi çünkü bilgisayarım inanılmaz kötüydü. The Sims çıktıktan sanırım 5-6 ay sonra aldım ve kutusu da hala dolabımda durur, bilgisayarımı yenilemiştim sırf oynayabilmek için.

The Sims tarihi boyunca en çok sevdiğin The Sims Serisi hangisiydi ve neden bu kadar çok sevmiştin?

The Sims 2 modlama açışından çığır açmıştı benim gözümde o zamanlar ve bu kadar The Sims 3 oynamama rağmen hala en çok oynadığım The Sims serisi The Sims 2’dir. Şimdi tabii oyunlar geliştikçe eskilere dönüp, o eski havayı alamıyoruz, hele ki benim The Sims 3 de en çok sevdiğim açık dünya olmadığı için diğer serilerde, oldukça zor oluyor geri dönüş yapabilmesi ama hala The Sims 2 sanırım. Nedeni ise dediğim gibi modlama konusunda ayrı bir yeri vardı o oyunun bende, sabahlara kadar kıyafet, saç, makyaj indirir kendimden geçerdim…. sonra da oyun çökerdi zaten :D

Biraz Sims’ten uzaklaşalım. En sevdiğin dizi ve izlediğinde seni en çok etkileyen film hangisi?

En sevdiğim dizi değil ama diziler var. Orange is The New Black, Black Sails, Hannibal ve tabii ki Game of Thrones şu aralar favorilerim arasında. Film olarak ise beni benden alan What Dreams May Come ve The Green Mile diyebilirim rahatlıkla.

Bir gün eğer bir kızın olursa ismini Venüs koymak istiyordun diye hatırlıyorum. Neden Venüs?

Evet, Venüs benim Space Colony isminde bir oyunda gördüğüm ve anında bağlandığım ender karakterlerden biriydi. Çok müthiş bir hikayesi ya da karakteristik özelliklere sahip bir oyun değildi ama o zamanlar oynayabildiğim tek oyundu ve dolayısıyla da kalbimde apayrı bir yeri var… sebebi bu aslında :)

Çok sormak istediğim bir soru geliyor! Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey ne olurdu?

Kişi alabiliyorsak tabii ki aile, Poki de bunun içinde ama eğer illa eşya ise; cep telefonu, kitap ve çorap. Neden çorap? Çünkü aklıma başka bir şey gelmedi, bu soru beni çok geriyor yahu! BİLMİYORUM ;____;

Son olarak nihayet kanalın eski temposuna döndüğünü görüyorum. Bundan sonra hangi serileri yapmayı planlıyorsun bana biraz bahsedebilir misin ?

Tam zamanlı bir işte çalışmak tabii ki kanalın normal düzenini etkiliyor, özellikte oyun çıkışlarının yoğun olduğu dönemlerde. Neyse bahaneler bir yana önümüzde çok güzel şeyler var; The Sims 4 bunların en yakını bence, daha sonra yeni bir vLog serisine başlayacağım, eminim eğleneceğiz… ve çıkan oyunlara göre tabii ki güzel şeyler yolda :3

20 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir