Aylık Custom Content Paylaşımı || Ocak – Türk Tasarımcı: Wondymoon

Hepinize uzun bir aradan sonra merhaba! Aralık ayının Custom Content paylaşımını atlamak durumunda kaldık, ancak size birkaç ay sürecek bir konseptle birlikte geldim: Türk Tasarımcılar. Biliyorsunuz ki The Sims Resource sitesinde oldukça başarılı Türk Simmerlar da var! Aralarından en bilinen ve tasarımları en çok indirilen tasarımcıları seçtik ve birkaç aya böldük. Bu süre boyunca, oyun içi görsellerle hoşumuza giden eşyaları/ kıyafetleri sizlerle paylaşacağız. Hazırsanız ilk Türk tasarımcımız “Wondymoon” ile başlayalım!

*Görüntülere geçmeden önce amacımın estetik olarak bir bütün oluşturmak değil de, sizinle paylaşacağım Custom Content paketindeki tüm içerikleri size bir bütün halinde göstermek olduğunu hatırlatmakta fayda var.

**Görüntülerde kullanılan Sim, benim kendi oluşturduğum bir Sim. Benzer Simler için Instagram’dan “@simdunyasi” hesabımızı takibe alabilirsiniz!

Wondymoon

(TSR profilini ziyaret etmek için tıklayın!)

Ben, The Sims 4’ü genellikle CAS ekranı için oynuyor olsam da, bir süre önce ev dizayn etmeyi deneyip oyunun “yaşam modu”na da şans verme kararı aldım. Ekstra CC indirme gereği duymadan oyuna girdiğimde, gerçekten ev dizayn edebilmek adına neredeyse hiç ekstra içeriğim yoktu. Bu yüzden TSR’a girip indirebildiğim kadar eşya indirdim.

Tasarımcıların arasında hemen hemen bütün tasarımlarını incelediğim birkaç kişiden biri de, Wondymoon’du. Ciddi anlamda oldukça başarılı ve uyumlu tasarımları var.

Siteye yüklediği görüntülerdeki dizayn uyumunu, ben kendi beceriksizliğimden oyunumda yakalayamamış olsam da, neredeyse tüm Sims ailelerimde Wondymoon’un tasarımlarını kullandığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Christmas 2018 Livingroom için TIKLAYIN!

Christmas 2018 Decorations için TIKLAYIN!

Bu CC paketinde, sandalye ve çalışma masası arasında küçük bir uyumsuzluk oldu. Nedense birlikte kullanamadım ve hileyle yaklaştırmayı denedim. Ancak bu genel bir uyumsuzluk mudur, benim oyunumda mı ortaya çıkmıştır bilemem…

Özellikle tablolara ve makete bayıldığımı söylemek istiyorum. Sizce de fazla güzel değiller mi? *-*

Holmium Office için TIKLAYIN!

The Sims 3 oynarken banyo dizaynını öylesine yaparak, hatta çoğu zaman CC kullanmadan oyunun içerikleriyle dizayn ederek geçiştiriyordum.

Ancak The Sims 4 ile birlikte tasarımcılar çok daha detaylı dekorasyon eşyaları üretmeye başladılar.

Bu görselde aşırı dekor ürünü kullanmadığıma bakmayın, tek bir tasarımcıya bağlı kalmadan oynarken elime geçen tüm eşyaları kullanıyorum…

Thorium Bathroom için TIKLAYIN!

Thorium Bathroom Decorations için TIKLAYIN!

Ve…  Yemek odası! 

Kendi kendime oynadığım zamanlarda ekstra yemek odası oluşturmak yerine mutfağa bir masa, birkaç sandalye ekliyorum.

Ama iş sitede, sayfada ya da Simstagram’da paylaşmaya gelince, yemek odası da olmazsa olmazlardan oluyor haliyle…

Meitnerium Diningroom için TIKLAYIN!

Bana göre ev dizaynının en en en sevimli yanı: çocuk odaları!

Yani, yaş evresi olarak çocuk değil de, toddler’lar için hazırlanan odaları gördüğüm zaman bayılıyorum.

Bu CC paketiyle de küçük ama karmakarışık bir çocuk odası hazırlamak durumunda kaldım.

Biliyorsunuz, The Sims 4’te bebek beşikleri otomatik olarak ekleniyor. Yani bir bakıma zorunlular. Keşke onlar yerine de güzel beşik CC’leri bulabilseydik. Eğer varsa ve benim haberim yoksa hiç çekinmeden yorumlarda belirtin! 

Phosphorus Playroom için TIKLAYIN!

Ununtrium Kidsroom için TIKLAYIN!

Yatak odası için CC indirirken tasarımcıların açıklamalarına hiç bakmamış olduğumu varsayıyorum. Çünkü oyunumda kullanmak istediğim yatakların hiçbirinin mesh’i ne yazık ki yoktu. Ben de fırsattan istifade birkaç yatak odası tasarımı indirdim.

Bu arada Wondymoon’un tasarladığı harika bir yatak odası takımı var. Her Sims evimde aynı tasarımı kullanıyorum. Ama onu listeme eklememişim… :(

Titanium Bedroom için TIKLAYIN!

Sizin Simleriniz de, benim Simlerim gibi yatakta uyumak yerine sürekli koltukta dinlenmeyi seçiyor mu?

Her ne kadar geniş oturma odalarını tercih etmesem de, son zamanlardaki CC eksikliğinden dolayı bir sürü koltuk takımı indirdim.

Ve bu paketteki takım gerçekten çok güzel… Keşke daha farklı desenleri de olsaydı.

Neodymium Living Room için TIKLAYIN!

Bu paketteki mutfak cidden inanılmaz şık duruyor.

Özellikle tezgahlar mü-kem-mel! Bu paketteki içerikleri gördükten sonra sebepsizce tezgahların küçük bir sandık gibi doldurabilir olmasını istedim. Bu arada aksesuarları -özellikle kavanozları- yeni Sims evimde bol bol kullanacağım.

Dubnium Kitchen için TIKLAYIN!

Dubnium Kitchen Decorations için TIKLAYIN!

Evet, Ocak ayı için size biraz tanıtımlı, bol görselli bir konsept hazırladım: Türk Tasarımcılar. Konsept birkaç ay daha sürecek diyebiliriz. Bir eşya tasarımcısını ve dört kıyafet tasarımcısını daha birlikte inceleyeceğiz. Tabi, gelecek konseptler hakkında görüşlerinizi bildirmeniz, eleştiri ve öneri yapmanız bizi çok mutlu eder.

Umarım okurken keyif almışsınızdır, gelecek ayın konseptinde görüşmek üzere! Hepinize iyi oyunlar!

9 Yorum

 1. Mutfağa aşık oldum galiba ya :D çok güzel görünüyor. Ayrıca yaptığınız sime de bayıldım. Rica etsem siminizi de paylaşabilirmisiniz?

  1. Teşekkürler yorumun için *-* Sim’i galeride paylaşmıştım kullanıcı adım “busratekinx” istersen oradan bulabilirsin ya da bir süre beklersen haber olarak birkaç Simle birlikte burada paylaşmayı düşünüyorum… ^^

   1. Oyunum maelsef orjinal değil o yüzden galeriye giremem. Ama sizin yaptığınız diğer birkaç simi de çok görmek isterim. Beklemek benim için sorun değil. Beklerim. Cas ekranını benden daha iyi kullanıyor olmalısınız. Benim yaptığım bir sim dışında hiçbiri bu kadar güzel olmadı.

    1. Tekrar teşekkürler, eminim senin yaptığın Simlerde güzeldir. Ben de genelde kendi Simlerimi beğenemiyorum…

     1. Büşra hanım birşey sorcam bu simde farklı görünüyor dudak şekli cc mi kullandınız ?

     2. Rujdan öyle gözüküyor, yakında Sim’i paylaştığım bir haber yayınlayacağım. Oradan CC’ye ulaşabilirsiniz. *-*

 2. Cats and dogs için yeni yamanın çıkmasına ne kadar kaldı.15 tatile kadar çıksın lütfen okul olmadığından rahat rahat oynarız

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir