Artık Bütün EA Oyunları “Küçük Ödemeler” İçerecek

Yeni nesilin en büyük tartışma konularından biri olan “oyun için ödemeler”, EA’nın bugün  yaptığı açıklamayla birlikte hayatımızda daha büyük bir yer edinecek gibi duruyor.

    Hatırlarsanız Dead Space 3’de bulunan ve bazı özellikler için para ödemeniz gereken sistem oyuncular tarafından epey eleştirilmişti. Ancak EA’ın bu konuda geri adım atmaya niyeti yok gibi görünüyor. EA’nın finansal bölümü çalışanlarından Blake Jorgensen’ın aktardıklarına göre, gelecekteki bütün EA oyunları bu sistemi içerecek. Yani artık oyunu satın almamızın yanında bir de oyun içi özellikler için para vermemiz gerekecek.

The Sims 3 gibi SimCity 5 de özel içeriklerin satılacağı bir Store'a sahip olacak.

Son olarak mobil platformlar için Real Racing 3’ü çıkaran Electronic Arts, buradaki agresif satış politikası nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Oyundaki çoğu eylemin para gerektirmesi çoğu oyuncuyu kızdırmıştı. Ama artık bunlara alışmaya başlayacağız sanırız.

 Bölüm Sonu Canavarı

5 Yorum

  1. Oldu olacak oyun yüklediğimiz için her ay vergi felan verelim. Bu kadar aç gözlülükte olmaz ki… Bari yaptıkları iş bişeye benzese..

  2. Zaten sirf bu paragozluk yuzunden sinema, muzik, oyun, kitap kisaca eglence sektoru batiyor. Filmlere baksan 1000 tane anlamsiz devam filmi, remakeler, muzikte tek tempo ilerleyen basit sarkilar, cok satan basitce olusturulmus kitaplar ve oyun rebootlari, DLCler, kucuk odemeler.. Sanat nerede? Ruh yok ki amac para -_-.

  3. Kesinlikle haklısın! Ben gideyim oyuna 70 lirayı vereyim ondan sonra bir de oyunda her bir şey yapmak istediğimde para ödeyeyim. Nasıl bir paragözlülük?

  4. Aslında ba saçma yani… Para mı kazanmıyosunuz napyosunuz belli dişl ki -_-

  5. Nolursa olsun bu saçma olmuş. Tamam oyun güzel. Orası kesin ama hiç sanata saygı yok mu? Sanki çok fakirler, batıyolar. Stuffmış, oyunun kendisiymiş, storemuş yetmedi mi. Bu işin başına aç gözlü biri geçti galiba. Böyle olmasın…

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir