The Sims 4’e Late Night Tarzı Bir Eklenti mi Geliyor?

Bildiğimiz gibi her The Sims oyununda gece hayatı ve şöhret temalı bir eklenti paketi bulunmakta. Hatta The Sims ekibi biraz daha aşırıya kaçarak The Sims 3’te  hem The Sims 3: Late Night hem de The Sims 3: Showtime eklentilerini satışa sundu. Bu yüzden The Sims 4’te gece hayatı temalı bir eklentinin çıkıp çıkmayacağını değil, ne zaman çıkacağını konuşmalıyız.

Sızıntılara ve dedikodulara bakacak olursak Get to Work eklenti paketinden sonra Late Night tarzı bir eklenti paketi satışa çıkacak. Neden diye soracak olursanız açıklayalım.

Öncelikle geçen kasım ayında yayımlanan bir konsept görüntüsüne dikkat çekmek istiyorum. Görüldüğü gibi The Sims 3’tekinden görsellik (ve muhtemelen teknik) bakımından çok daha gelişmiş bir DJ kabini var. Geçen gün yapımcılar The Sims 3’te bulunan şeyleri The Sims 4’te daha da geliştirerek bize sunacaklarını açıklamışlardı. DJ kabinleri de muhtemelen oyuna gece hayatı temalı bir eklentiyle eklenecektir.

12

İkinci olarak da SimGuruTrev tarafından yayımlanmış olan bir gönderiye göz atalım. Trevor Lindsey bu gönderide yakında göstereceği bazı şeyler için oldukça heyecanlı olduğundan bahsediyor. Ayrıca birkaç yeri de doldurmamız için boş bırakmış. Sırasıyla ilk sıraya DJ Booth, üçüncü sıraya Dancing son sıraya da Disco Balls yazdığımızda yazı bir bütün haline geliyor. Ancak ikinci kısım hala çözülememiş.

3

Üçüncü ve en önemli ipucu ise oyunun dosyalarında bulunuyor. Yakın bir zamanda bulunan bu dosyada ”object_djbooth” adlı bir yazıya rastlanıyor.

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?><I c=”GameObject” i=”object” m=”objects.game_object” n=”object_djbooth” s=”14868″><L n=”_super_affordances”/></I>

Bundan sonra yazacaklarımızı ipucu olarak değerlendirmek yanlış olur ancak yine de bazı Simmer’lar bu konuları da ipucu olarak saymış. Biz de bu yüzden yazımıza ekleyelim.

Bildiğimiz gibi The Sims 4’te önceleri online yani çok oyunculu olarak tasarlanmıştı ve tam 4 yıl bu şekilde geliştirilmişti. Daha sonra  SimCity’deki felaket yüzünden ekip oyunu baştan yaratmak zorunda kalmıştı. İşte oyunun ilk zamanlarından kalma bir konsept görüntüsünde de gece hayatına ait bir görüntü görülüyor. Ancak bu görüntünün oldukça eski olduğu da apaçık ortada. Son olarak da bazı Simmer’lar The Sims 4 haritalarında, arka planda gözüken şehrin bu konuyla ilgili bir ipucu olduğunu düşünüyor.

4

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce The Sims 4: Get to Work’ten sonra hangi eklenti paketi satışa çıkacak?

7 Yorum

  1. Hangi eklenti paketini çıkarırlar bilmem, ama çıkaracakları ek paket öyle basit bir şey olmayacak diye düşünüyorum. Sims 4 çoğu kişi tarafından beğenilmedi. Bundan dolayı EA’nın şu an en büyük hedefi oyuna getireceği ek paketlerle Sims 4’e olan ilgiyi arttırmak olacaktır. GTW ile Sims dünyasında ilk defa işe gittik mesela. Bence bir sonraki paket de Sims dünyasında ilkleri barındıracak bir paket olabilir/olmalı. *-*

  2. Geniş kapsamlı ve yenilikçi bir paket olursa insanların dikkatini çekebilirler anca…

  3. SimGuruTrev daha sonra attığı bir tweet’de bunun bir ipucu olmadığını söyledi. Ama konsept çalışmasına bakınca bu doğru olabilir birde GTW çıkmadan önce 2 kıyafet konsepti paylaşılmıştı biri uzaylı diğeri de falcıydı falcı kıyafeti de bir late night’a ait olabilir bence

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir