TS4 Get Together: Kulüpler

The Sims 4’ün yeni çıkacak eklentisi Get Together bildiğiniz gibi Kasım ayında oynamaya hazır olacak. Yeni avrupa tarzı evleriyle dikkat çeken yeni dünyamız Windenburg ile birlikte bir çok eğlenceli grup aktiviteleri, yeni beceriler ve yeni tarz kulüplerle oyunun kurallarını yıkmaya geliyor!

Bildiğiniz gibi The Sims 4’te yapabilecekleriniz sınırlı. Öncelikle simlerinizin fiziksel ihtiyaçlarını görüyorsunuz (yemek yemek yada uyumak gibi), sonra karakteristik özelliklerine bağlı olarak bir kaç hareket daha yapıyorsunuz (Utangaç olmak, cana yakınlık gibi). Peki ya sonra? İşte oyuna yeni gelecek kulüplerle birlikte yepyeni kurallar yazmaya başlıyor ve hayallerinin peşinden koşuyorsunuz!

Clubs_Walking_1

Birlikte Olun

The Sims 4 Get Together’da bir kulüp yarattığınız zaman, tercihen hangi yerlerde olacağını, birliktelerken neler giyileceğini ve kimlerin kulübünüze gireceğine karar veriyorsunuz. Ancak kulüpler sadece gruplardan ibaret değil (Bu gruplar sizin yarattığınız oyun grubu da olabilir, oyunun kendi yarattığı gruplarda olabilir).

Sporu çok mu seviyorsunuz? Sizin gibi bir kaç arkadaş bulun ve spor salonunda buluşup spor yapın. Çok mu bilindik? O halde gece yarısı şehir merkezinde spor yapın. Çocuklar kulüplere giremez mi? Yoksa sadece çocuklar mı kulüplere girebilir? Standart eşofman mı giyilecek? Yoksa bir takım elbise mi? Tüm bunları romantik bir kulüpte de yapabilirsiniz yada “Uygunsuz Kulüplerde” romantizm de yaşayabilirsiniz.

Ama burada asıl havalı olan şey ne biliyor musunuz? Simlerinizin her yerde birlikte olması. Kulüplerde kendi kurallarını baştan yazacaklar. Oldukça sakin, uysal bir sim kulüpte kavga çıkartabilir yada utangaç bir sim romantik kulüplerde bu utangaçlığından kurtulabilir.

20150716_093506

Buradaki kuralları tamamen siz koyuyorsunuz. Ancak her davranış tipi her yerde hoşgörüyle karşılanacak değil. Çünkü bu kurallar her kulüpte geçerli değil. Her kulübün kendise has kuralları var. Burada ki kurallardan kastımız şu, her ortama göre ayak uydurmalısınız. Bir kulüpte televizyon izlemek asıl amaç olurken, diğer kulüpte televizyon izlemek oldukça tuhaf karşılanabilir. Lütfen, kim herkesin çılgınlar gibi dans ettiği parti de televizyon izler ki zaten?

Aynı zamanda bu kulüplerin şöyle bir yanı da var. Kulübünüze gelen kişilerin isimlerini görebiliyorsunuz. Bu kişiler hangi kulüplerde takılıyor yada kim hangi kulübün lideri hepsini görebiliyorsunuz.

Kontrolü Ele Geçirin

Farklı kulüplerde takılmanın tek bir amacı var: Farklılık. Simler bir grupla takıldığı zaman yapabileceği şeyler olmalı. Bu nedenle oyun takıldığınız gruplarla birlikte yüzlerce yeni etkileşimler eklemiş. Bu etkileşimler takıldığınız gruba göre değişiyor. Gruplar ise birbiri içinde farklılık gösteriyor. Bir grup avare, boş boş takılırken, bir grup oldukça tuhaf olabilir. Kimi grupsa oldukça normal takılabilir. Bu gruplarla birlikte oldukça yeni eşyalar da sizi bekliyor olacak.

08-20-15_7-22-PM-2

Örneğin bir kulüp ” Bu kulüp birbirinizle flörtleşmeyi, öpüşmeyi ve kulağınıza fısıldamayı amaç edinir ” derken bir diğeri ” Bu kulüp birbirinizle atışmayı ve kavga etmeyi amaçlıyor ” diyebilir. Kulüpleriniz de ne yapılacağını belirleyebilir ve kimlerin girip çıkacağına karar verebilirsiniz.

Kulübünüz toplamda 10 adet kurala sahip olabilir (5 adet istenilen, 5 adet istenilmeyen kurallar). Bu sayı üstünde oldukça düşünülmüş. Ancak eğer 20 olsaydı, simleriniz bir çok şeyi yapabiliyor olacaktı. Buda çok… normal olacaktı. Asıl amaçlanan şey özel bir kulüp yaratmak. Sınırlı hareketlerle hangi kulüpte nelerin desteklenip desteklenmediği açık bir şekilde belirtilmiş. Ona göre davranın yani.

Senin Kulübün, Senin Kuralların

Kulüpleriniz tamamen sizin hayalgücünüzle sınırlandırılmış durumda. Yaratıcı bir kulüp oluşturup bu kulüpte resim yaptırabilir yada çeşitli enstürmanlar çaldırabilirsiniz. Hizmet kulübü oluşturup simlerin evinde bir kaç alet tamir edebilir yada etrafı temizleyebilirsiniz. Söylediğimiz gibi, her şey sizin oyun tarzınıza, neleri sevip sevmediğinize bağlı. Kuralları tamamiyle siz koyun ve herkes size göre oynasın.

3 Yorum

  1. Şu kulüp olayı biraz daha ilgi çekici gelmeye başladı. Umarım ilgimi daha da çekecek bilgiler yayınlamaya devam eder EA. Bence 10 bile biraz fazla. Sonuçta 3 tane trait seçebildiğimiz oyunda kulübümüze 10 özellikler vermek biraz fazla oluyor. =D Bilgiler için teşekkürler. ^-^

      1. Anladım orayı. Totalde 10 oluyor gene de ve bence fazla. Demek ki çok fazla kulüp özelliği var ki bir kulübe 10 tane seçebiliyoruz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir