The Sims 4’ün Muhtemel Gelecek Eklentileri Belli Oldu!

Bildiğimiz gibi EA Games uzun bir süredir eklenti paketi yayımlamadan önce, oyunu çıkışından beridir takip eden fanların düşünesini de alıyor. EA Games bugün yine bu uygulamaya giderek bazı fanlardan anket doldurmasını istedi. Ankette ise The Sims 4 için olası eklenti paket isimleri ve ve bu paketlerle oyuna eklenecek özellikler bulunuyordu. Bu anketlerde ismi geçen ek paketlerin tabii ki tamamı The Sims 4’e eklenmeyecektir ancak daha önceleri Island Paradise ve Into the Future gibi eklentilerin de  anketlerde yer aldığını belirtelim. Yani bu ankette yazan birkaç paketi kesinlikle The Sims 4’te göreceğiz. İşte o eklentiler:

 

The Sims 4: On the Road(Yolda) – Kamyon, motor ve otomobil gibi farklı araçların başına geçin. Bir garaj yaratın, eski araçları onarın, modifiye arabalar yapın ya da aracınızın başına geçin ve Büyük Kanyon gibi farklı seyahat yerlerine doğru yola çıkın. Ayrıca harika araçlarınızı sergiye de çıkarabilirsiniz.

The Sims 4: University(Üniversite) – Simlerinizi üniversiteye gönderin. Üniversite kampüsünü keşfedin ve Simleriniz sınavlara mı çalışacaklarını yoksa partilerden partilere mi akacaklarını seçin. Ayrıca Simleriniz prestijli kulüp ve derneklere katılmayı deneyebilir.

 The Sims 4: Generations(Nesiller) – Aile büyütmenin vakti geldi! Simlerinizi bebeklikten toddler yani yeni yürümeye başlayan evresine büyütün. Çocuklarınız ise ergen öncesi(preteen) döneme girmesini izleyin ve karşılaşıcakları sorunlar için onlara yardımcı olun. Bulutlara uzanacak bir soyağacı yaratın!

The Sims 4: Get Real(Gerçeği Yakalamak) – Realite starı olmanın tam zamanı! Ünlü firmaların cast ajansına üye olun ve diğer firmalarla rekabet içine girin. Şehrin en çok aranan bekar kadını veya erkeği olun ya da bir moda tasarımcısı olmak için kendi yolunuzdan gidin.

The Sims 4: Find Love(Aşkı Bulun) – The Sims 4’te aşk kokusu var! Yeni arkadaş bulma uygulaması SimMatch ile Siminizin ruh ikizini bulun ve kahvaltı veren yerler ya da lüks mekanlar gibi harika buluşma yerlerine gidin. Romantik ününüzü yaratın. Güvenilir ve sadık bir aşık mı yoksa kasabanın zamparası mı olacaksınız bu size kalmış. Ayrıca bekarlığa veda partileri vererek harika düğününüzü daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

The Sims 4: Metropolis(Metropol) – Capcanlı bir şehre adım atın! Apartman dailerinde ve çatı katlarında yaşayın. Şehrin sokaklarındaki seyyar yemek satıcılarından ya da marketlerden yemek alın ve şehrin farklı farklı mahallerini keşfederek Siminizi kültürel bir maceraya sokun.

The Sims 4: Power Up(Güç Gösterisi) – Simlerinizi süper kahramanlara dönüştürün! Telekinezi, beyin okuma ve ışınlanma gibi güçleri kullanın. Süper Kahraman Akademisi’nde yepyeni özel güçler öğrenin ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirin(ya da dünyayı kaosa sürükleyin)

The Sims 4: Rebuild(Yeniden İnşa) – The Sims 4’te kıyamet koptu! Terk edilmiş kasabaları dolaşın ve hayatta kalmışları kurtarın. Kendi yaşayan kasabanızı kurun ve kasabanızı korumak için zombilerle savaşın.

The Sims 4: Back to School(Okula Dönüş) – Simlerinizi okula gönderin! Ergen(teen) ve çocuk(child) Simlerinizi dersler, partiler ve okul başkanlığı gibi farklı fakrlı aktivitelerde yönetin ya da aktif kariyer olan öğretmenliği oynayın.

The Sims 4: Get Famous(Ünlü Olun) – Şimdi internet fenomeni olma zamanı! Ünlü olmak ve takipçi kazanmak için bir müzik grubu kurun, arkadaşlarınıza eşek şakaları yapın, Simlerinize şık makyajlar yapın ve tüm bunları SimTube’a yükleyin.

The Sims 4: Vacation(Tatil) – Simlerinizi tatile çıkarmanın tam zamanı!  Her birinin kendine has özellikleri, aktiviteleri ve hava durumu olan iki yeni tatil mekanından birini seçin. İster biraz kış eğlencesi yaşamak için kar kaykayı, buz pateni, kızakla kayma yapabileceğiniz ve gizemli buz mağaralarını keşfedebileceğiniz Wright Dağı’na doğru yola çıkın, isterseniz de Cordinda adasına gidip güneşin tadını çıkarın, sörf ve kumdan kaleler yapın ya da antik mezarları ortaya çıkarın. Ayrıca bu paketle birlikte oyununuza kış ve yaz mevsimi ve doğal olarak da bu mevsimlere özel hava durumları eklenecek.

Sonuç olarak bazı eklentiler gerçekten göz alıcı görünüyor. Özellikle The Sims 4: Generations, The Sims 4: University ve The Sims 4: Vacation oldukça dolu paketlere benziyor. Ancak bu paketlerin yanı sıra oldukça hayal kırıklığı yaratabilecek bazı paketler de var. Tıpkı The Sims 4: Get Famous ve The Sims 4: Get Real gibi. Çünkü bu iki paket bir paketmiş de daha sonradan ayrılmışlar gibi duruyor. Yani tam bir para tuzağı. Ayrıca The Sims 4’e Get Together dışında gece hayatı temalı bir paket gelmeyecek gibi görünüyor. En azından şimdilik.

Not: Bazı paketlerin isimleri Türkçeye uysun diye biraz değiştirildi

32 Yorum

  1. Bence o çok beklediğimiz seasons eklentipaketi çıkmicak vacation eklentisi çıkarsa seasonsla uğraşmazlar bizde kar görmek veya yağmur görmek için kasabadan kasabaya taşınırız artık :(

  2. Back to school’un neresini beğenmediniz anlamıyorum. O benim hayalimdi… İnşallah olur.
    Rebuild, Generations, Back to School.
    Gerisi olmasada olur :))

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir