The Sims 4’ün Geleceği Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yapıldı

2014 yılında satışa çıkan ve üç yıldır aktif olarak geliştirilen (ve geliştirilmeye devam edilecek) The Sims 4 için oyunun en önemli yapımcılarından Grant Rodiek oyun hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Biz de bu en önemli kısımları maddeler halinde sizinle paylaşmak istedik:

 • Grant Rodiek, The Sims 4’ün oldukça başarılı olduğunu düşünüyor ve oyunla ilgili en mutlu olduğu konunun çıkardıkları bedava içerikler olduğunu söylüyor.(Havuzlar, toddler’lar vs.)
 • Üç yıl içerisinde oyuncu sayıların giderek arttığını ve şu anda aylık 200 milyon oyuncunun aktif olarak oyunu oynadığını söylüyor.
 • The Sims 4’e genelde bir yıl içerisinde yalnızca bir eklenti paketi çıkacağını ima ediyor ancak eklenti paketinin yanı sıra her sene iki adet oyun paketi ve birkaç tane de eşya paketinin çıkacağını söylüyor.
 • Başarılı olmak adına kendilerini yiyip bitirmediklerini her şeyi planlı ve sağlıklı bir şekilde yapmak istediklerini söylüyor. Bu da neden az sayıda eklenti çıktığının sebebi olabilir.
 • The Sims 4’te eklenti paketlerinin birbirini desteklemesi olayının çok güzel olduğundan bahsediyor. Mesela Get to Work eklentisine sahip birinin petshop açabilmesi gibi.
 • The Sims 4: Cats and Dogs’un çıkışıyla birlikte The Sims 4’ün ömrünün yarısına ulaştığını ima ediyor. Bundan böyle yeni özellikleri özlenen özelliklerle harmanlayacaklarını ve ortaya çok eğlenceli ve hayrete düşürücü paketler çıkaracaklarını söylüyor.(Bedava içeriklerin de devamlı olarak geleceğini söylüyor.)
 • Son olarak The Sims 4’ün gelecek sene de kesin olarak geliştirileceğini sözlerine ekliyor.

15 Yorum

 1. Sims 5 in çıkmasını istemiyorum sims 4 güzel gidiyor hep sims 4 kalsın şuan sims 4 paketleri almaya çalılıyoz bide üstüne sims 5 gelmesin ayyyyyy

 2. Tam 4 oyundur aynı ek paketleri pişkin pişkin pişirip önümüze koyan bu “şahısları” sorgulamayan,artık casual kitle mi dersiniz ne dersiniz bilemem,bizim gibi gerçek Gamer lar simülasyon oyununa hasret kaldık..millet the last of us,detroit become human,uncharted,horizon zero Dawn,rise of the tomb raider,witcher 3 ve nice oyun demeye bin şahit bildiğin sanat eseri tadında yapımlar ile karşımıza çıkarken Sims 4 tuvalet kağıdı gamepack ı çıkarırsa şaşırmam..Bu nasıl bir vizyonsuzluk?Oyun yapımcısı değilim ama benim bile aklıma sayısız fikir geliyor iken nasıl olur da Sims 1,2,3,4 te pets ek paketini utanmadan çıkarırlar(Sadece pets olsa neyse).Hadi 1 de yenilik olur 2 de ise yeni jenerasyona yansıması derken peki ya 3 ve 4. Oyun?Zaten 4. Oyunda bugün çıkmış olan tüm dlc ve paketlerin ana oyun teması içerisinde olması gerekirdi ki açık dünya kısmına hiç girmiyorum..The Sims ilk çıktığı günden beri 2000 yılı sanırsam Sims serisinin tüm ek paketlerini yıllarca oynadım ama serinin gidişatı felaket..Keşke bir alternatif olsaydı.Çünkü bukadar aç gözlü vizyonu olmayan,kendisine yapımcı diyebilecek pişkinliği gösteren,berbat bir oyun yapıp forumlarında eleştiri alınca engelleyen bu kimselerin elinden çıkacak yapımdan artık bir beklentim yok.

  1. tam benim düşüncelerimi yazmışsın… gereksiz ve içeriği boş,şişirilmiş ek paketler, saçma sapan eşya paketleri… isterse 1 milyar oyuncu aktif olarak oynasın bana ne?…”The Sims 4: Cats and Dogs’un çıkışıyla birlikte The Sims 4’ün ömrünün yarısına ulaştığını ima ediyor. Bundan böyle yeni özellikleri özlenen özelliklerle harmanlayacaklarını ve ortaya çok eğlenceli ve hayrete düşürücü paketler çıkaracaklarını söylüyor.(Bedava içeriklerin de devamlı olarak geleceğini söylüyor.)” he babam he… biz de çok inandık…salağız biz zaten değil mi?… EA gibi kapitalist pislik bir firmanın sömürdüğü oyuncu olmayı kabul etmiyorum!… oyunu geliştireceklerine fişini çeksinler… böylesine rezalet bir oyun görmedim…

   1. Aynen zamanında sims 4 çıkmadan önce şunu söylemişlerdi sims 4 ü eklenti paketi olmadan bile oynayabileceksin çünkü çoğu şeyler ekli gelecek demişlerdiki oyun çıktığında toddler ı geç havuz yoktu bide gelip bedava içerik olarak havuz lar toddler lar demiş yav zaten bunlar oyunda olaması gereken şeyler bu saatten sonrada ea ne derse kolay kolay inanmam açık ve net.

 3. Milletin boynuna bıçak zoruyla oynatışmıyor oyun arkadaşlar beğenmeğenler satın almayıp oynamaz önceki jenerasyonu sevenlerde onu oynamaya devam etsinler

  1. sizin gibiler tepki göstermezse bu olay daha da büyüycek EA her seferinde daha da paramızı sömürecek.Keşke herkes battlefront 2 de olduğu gibi sims e de aynı tepkiyi gösterselerdi ama sizin gibiler HER ZAMAN SÖMÜRÜLCEK.

 4. haklı tabi çocuk sömürmede baya iyiler oyunda öyle değiller sims 3 un ek paket fiyatları daha iyidi suan aşırı pahalı onu da geçtim verdiğimiz paraya değer paketler değil

  1. The sims 3 ü steam den indirimlerde alıp ordaki serial kodu origine hesabına yazsana niye gidip originde pahalıya alıyorsunki steam den indirimlerde alırsan 7.75 tl ile 14 tl arasına düşüyor ek paketleri

 5. Her ne kadar sorunları olsada iyi bir oyun. Ama üzüldüğüm nokta şu ki o eski sims serilerinin zevkini alamadım.
  Sanırım büyüdüğümden kaynaklanan bir durum.

 6. Evet Oyun Çok güzel fakat Allah için Dairelerde Başkasının komşunun evine girince yükleme ekranı nedir yahu bari. oraya koymasaydınız..

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir