The Sims 4’te Yaş Evresinin Süresini Uzatma Ve Ölümsüzlük[REHBER]

essence-of-lifeThe sims 4’te siminizin sonsuza kadar yaşamasına yardımcı olacak hilesiz ya da hileli  birkaç yol mevcut;

HİLESİZ

1) Yaşlandırma Ayarları:

The Sims 4’ün “Aging Settings” bölümüne girerek, tüm şehirdeki simlerin ya da oynadığınız ailenin yaşlarının ilerlemesini sağlayabilirsiniz hatta bunu tümden devre dışı da bırakabilirsiniz.Life Span’ın uzun olması çocuk ve genç simlerin yaş atlamalarını da hayli uzatacaktır ve  iksir için gerekli olan puanı toplamanız açısından zaman kazandıracaktır.

2)Gençlik İksiri:

00000223135

Reward Store’dan alacağınız gençlik iksiri, simlerinizi genç tutmanın en kolay yoludur.İksir sadece bir içimliktir fakat simlerinizi bulundukları yaş evresinin başına geri getirir.Tam anlamıyla yararlanabilmek içim yaş atlamadan hemen önce kullanın.

 

Puanınızı çoğaltmak için aspiration(yaşam gayelerini) ve simlerin whimslerini(heveslerini) karşılayın.

Hatta isterseniz iksiri simlerinizin arasında transfer de edebilirsiniz.

The-Cow-Plant

3)Cow Plant:

Cow plant, bir simi öldürdüğü zaman,  gençlik iksiri ile aynı etkiye sahip içilebilir bir hayat özü verir.Fakat özü alabilmeniz için bir simin ölmesi gerekli , bunun içinde  Cow plant’i beslemeyin, misafirlerle kaynaşabileceği böylece kendine av bulabileceği bir yere koyun ya da  keki yem olarak kullanmasını sağlayarak simlerinizden birini, cow plant aç olduğunda ağına düşmesini sağlayın.İlkinde siminiz “Negative Moodlet” alır, ikincisinde ise ölür ve arkasında sağmaya hazır bir esans bırakır.Cow Plant’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya bakabilirsiniz.

The_Sims_4_Get_To_Work_69862

4)Bilim adamı ve Klon Makinesi (Get To Work):

Get to work’te bilim adamları, “Age-Away” serumu yaparak öbür yollardaki  gibi  yaş evresinin başına götürür.Kariyerinizde 10. seviyeye geldiğiniz takdirde edinilmesi oldukça kolay bir serum.Ek olarak, bilim kariyeri, klon makinesi edinmenizi sağlayarak Age-Away serumu , gençlik iksiri, ambrosia ya da onun içeriklerini klonlayabilmenize  yardımcı olur.Aslında seçeneklerin arasında en iyisi budur, çünkü kariyerin getirdiği daha birçok fayda var.

TS4_423_SCIENTIST_3_002

HİLELİ

1) Bedava Olan Gençlik İksiri:

Puan kazanmak için uğraşmayacağınız  iki türlü yolu vardır.Birincisi, şifre kullanarak sim points alabilir ve böylece iksiri kolay bir biçimde edinebilirsiniz, bunun için Ctrl+Shift+C yapmalı açılan boşluğa “testingcheats on” yazdıktan sonra “sims.give_satisfaction_points 1500” yazmanız gerekli.Puan kısmında özgürsünüz, isterseniz 1500 kısmına daha fazla da yazabilirsiniz.İkinci olarakta, “bb.showhiddenobjects” şifresini kullanaran iksiri Buy Mode’dan bedava olarak satın alabilirsiniz.

tumblr_nd535fiPrW1sdo4uwo1_r1_1280

2)Hile İle Hayalet Yapmak:

Siminizi hayalet kılığına sokmak için bir şifre mevcut.Ve bunun sayesinde simler ne yaşarlar ne de ölürler.

 • traits.equip_trait anger – Kızgınlıktan dolayı ölme (Anger)
 • traits.equip_trait cowplant – Cow Plant yemesi sonucu ölme (Cow Plant)
 • traits.equip_trait drown – Boğulma ( Drowning
 • traits.equip_trait electrocution – Elektrik çarpması (Electrocution)
 • traits.equip_trait embarrassment -Utanç duygusundan dolayı gelen ölüm (Embarrassment)
 • traits.equip_trait fire -Yangındaki ölüm (Fire)
 • traits.equip_trait hunger – Açlıktan ölüm (Hungry)
 • traits.equip_trait laugh – Gülmekten ölüm (Laughter)
 • traits.equip_trait oldage -Eceli ile gelen ölüm  (Old Age)
 • traits.equip_trait exhaust – Yaşlı birisini aşırı yorulmasından dolayı gelen ölüm   (Overexertion)
 • traits.equip_trait steam – Fazla sıcaklıktan ve havasızlıktan dolayı ölme  (Sauna)

 

(Eğer  hileyi geri almak isterseniz, yapmanız gereken şey;”  traits.remove_trait X  hangi ölüm tipiyse ona ait parantez içindeki kelimeyi x yerine yazmak.)

smoki2

3)Create A Sim’de Eski Yaşına Döndürme :

“cas.fulleditmode” hilesini kullanarak siminizi oyundayken Create-A-Sim ekranına getirerek evresini değiştirebilirsiniz ,bununla birlikte Aspirationlar tamamlanmış olarak kalır fakat ödül olarak kazandıkları traitleri kaybolur.O nedenle bu seçenek pekte iyi değil.

Screen+Shot+2014-09-08+at+4.49.16+PM

SİMİNİZİ ÖLÜMDEN KORUMAK 

 Siminizin Inventory kısmında Death Flower‘ı varsa Reaper onu ziyaret ettiğinde Death Flower’ı vererek kendisini ya da başka bir simi ölümden kurtarabilir.Buna ek olarak, Mischief  becerisinde en üst seviyede bir sim ölü taklidi yaparak ölmekten kurtulabilir.Simler kendilerini “Confident” hissettiğinde bunu denerlerse kesinlikle daha iyi sonuçlanacaktır.

1497482.largethumb

ETERNAL ve IMMORTAL TRAIT MODU

Mod The Sims’te Vitopiresa tarafından yapılan mod ile Eternal ve Immortal traitlerini alabilir.Eternal, siminizin yaşlanmasını önler, Immortal ise Reaper’ın sizi götürmesini engeller.Modu  buradan indirebilirsiniz.

Son  olarak, bir hata oldu ve simim öldü, tekrardan nasıl canlandırabilirim derseniz;

“Ölen Birisini Canlandırmak” adlı rehberimize bakabilirsiniz.

3 Yorum

 1. Merhabalar, ben oyunu sizin yaptığınız Türkçe yama ile oynuyorum ve gerçekten çok iyi bir iş çıkartmışsınız ellerinize sağlık. Rehber ve çözümlerde sadece ingilizce seçenekleri paylaşmanız bazen sıkıntı olabiliyor ama onu da deneme yanılma ile hallediyorum genelde. Asıl sormak istediğim konu ise benim ayarlar bölümünde yaşlanma hızı pasif bir halde, ben ise genç-yetişkin bir sim ile hiç yaşlanmadığı bir şekilde oynamak yetenekleriyle ilgilenmek istiyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

  1. Merhabalar! Ben bu durumdayken genç yetişkin yaş evresine gelen Sim seçiliyken ayarlara gelip “Yaşlanmayı/Otonomiyi Bu Sim için Kapat” seçeneğini seçiyorum.

 2. Merhaba ben sims4 oynuyorum ana age settings ı bulamadm ayarlardan bide ayarlar kısmındaki gameplay kısmına giremiyorum neden orası açılmıyor, yanıtlarsanız çok sevinirim 😊

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir