The Sims 4 Uzaylılar[REHBER]

The Sims 4’ün ilk eklenti paketi olan Get to Work ile oyuna doğaüstü yaratıklar olarak uzaylılar ekleniyor. Bu uzaylılar nadiren insanları kaçırabiliyor, erkekleri dahi hamile bırakabiliyor ve tabii ki bu uzaylıların normal insanlara göre daha üst yetenekleri var. Rehberimizde tüm bu özelliklere değineceğiz:

Uzaylı Kaçırmaları

Kaçırmalar genelde nadiren ve rastgele olur ancak siz  yapacağınız birkaç şey ile bu ihtimali artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Mesela ”Bilim” kariyerinde çalışıyorsanız uzaylıların sizi kaçırma ihtimali daha fazla olacaktır. Ancak yine ”Bilim” kariyeri sayesinde açılan uydu türevi bir eşyanın üzerine basarak uzaylı kaçırmalarını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ayrıca bu eşyaya sahipseniz televizyonda uzaylı kanalı diye bir kanal da açılacaktır. Eğer bilim kariyerinde değilseniz ve hile ile bu işlemi yapmak istiyorsanız işte hile.

 • Control + Shift + C yazın
 • Açılan pencereye bb.showhiddenobjects yazın
 • Satın alma menüsüne girin
 • Arama kısmına ”satellite” yazın
 • Elektronik bölümüne uydu gelecektir.
 • Şimdi eşyanın üzerine basarak kaçırılma ihtimalini 24 saatliğine ayarlayabilirsiniz.

Erkek Hamilelikleri

Eğer oldu da erkek Siminizi bir UFO kaçırdıysa, Siminiz henüz uzay gemisinin içindeyken hamile kalabilir. Eğer erkek Siminiz hamile kalırsa ortaya çıkacak bebek tamamen uzaylı olacaktır ve normal bir uzaylı yeteneklerine sahip olacaktır. Hatta erkek Sim uzaylı bebeğini emzirebilir. Henüz bebek daha yeni doğmuşken bebeğin üzerine basarak onu uzaya gönderebilirsiniz. Ancak bu seçenek yalnızca bebekken çıkacaktır. Yani bebek doğduğu zaman onu uzaya göndermeyip büyüdkten sonra gönderirim diyorsanız öyle  bir şey olmuyor maalesef. Ya küçükken yollayacaksınız ya da kendi bebeğiniz gibi büyüteceksiniz. Ayrıca uzaylı bebeklerin ağlama sesi o kadar değişik ve iğrenç ki bu bebekler ağlamaları ile neredeyse istedikleri her şeyi yaptırabiliyorlar.

Uzaylı Yaşamı

Uzaylıların ortalama ömrü insanlarınki ile aynı ve tıpkı normal insanlar gibi yaşam sürüyorlar. Mesela okula gitmek zornudalar ya da ihtiyaçlarını gidermek zorundalar. İki uzaylı Sim arasında açılan bazı özel etkileşimler de bulunuyor. Mesela uzaylı el sıkışması gibi. Ayrıca uzaylıların dünyada rahat rahat gezmeleri için bir de ”kılık değiştirme” özelliği bulunuyor. Böylece istedikleri zaman kılık değiştirip normal bir insan gibi davranabiliyorlar. Bu kılık değiştirme esnasında gözükecek olan saç, kıyafet ve diğer aksesuarları istediğimiz zaman CAS ekranında değiştirebiliyoruz. Ayrıca uzaylılar normal insanlara aşık olabilir hatta onlarla evlenip çocuk dahi yapabilir.

Uzaylı Güçleri

 • Kişiliği Analiz Etme– İstenilen Simin kişisel özelliklerini(traitlerini) ortaya çıakrır
 • Duygu Elde Edimi – İstenilen Simin ruh haline bürünülür
 • Hafıza Kaybı – Karşıdaki Simin, konuştuğu uzaylıyı tamamen unutmasını sağlar. Böylece Sim uzaylıyla baştan tanışmak zornudadır.
 • Uzaylı Koleksiyonlarını Canlandırma – Uzaydan topladığınız koleksiyon objelerini uzaylılar tekrar canlandırabilir
 • Elementleri Değiştirme Çeşitli yerlerde bulunan elementleri, metalleri ve kristalleri çok değerli objelere dönüştürebilirler. Ancak bu özelliğin bekleme süresi de bulunuyor.

Hamilelik Süreci

Bu kısım biraz karışık. Eğer iki uzaylı bebek yapmaya karar verirse hem erkek uzaylı hem de kadın uzaylı hamile kalıyor. Ama eşcinsel uzaylılarda iki taraf da hamile kalmıyor. Eğer bir erkek Sim ile bir uzaylı kadın bebek yapmaya karar verirse yine hem erkek hem de kadın hamile kalıyor ancak erkek uzaylıyla normal bir kadın bebek yapmaya karar verise yalnızca kadın Sim hamile kalıyor.

Ayrıca normal bir Sim ile uzaylı bir Sim normal yollarla(kaçırılma olmadan) hamile kalırlarsa doğacak çocuk melez olabilir. Melez çocuklar uzaylı özelliklerine sahip olmaz ancak görüntüsü uzaylıyı andırabilir.

12 Yorum

 1. Iyi olmuş rehber, eline sağlık. Brinka’nın lazım bu kaçırma olayı

 2. Çok iyi olmuş bravo ama benim bir sorum var CAS ekranından uzaylı yapabiliyormuyuz ?

 3. bu uzaylıların güçleri direk mi oluyor yoksa vampirler gibi gelistirilmesimi gerekiyor

 4. bişey dicem ben aynısını yaptım ve olmadı get to work paketinimi indircem

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir