The Sims 4: Seasons ile Kışa ve Sonbahara Merhaba Deyin

The Sims 4™ Seasons Eklenti Paketi yakında çıkacak ve sizlerin her mevsimin neler getireceği hakkında fikir sahibi olmanızı istiyoruz. Daha önce ilkbahar ve yaz hakkında konuşmuştuk. Artık şömineyi yakmanın, biraz çay kaynatmanın ve kasabadaki ağaçların yapraklarının dökülüşünü izleme vakti geldi. Haydi, sonbahar, kış, kabak aroması ve diğer güzel her şey hakkında konuşalım.

Tarihi İşaretle

Öncelikle, bu eklenti paketiyle birlikte gelen en önemli özelliklerden biri olan takvim ile başlayalım. Takvimde gelecek tatil günleri bulunmakta. Her birinde Siminin harika zaman geçirmesini için sağlaması gereken gelenekler var. Ayrıca, hava tahminleri Simlerin önceden plan yapmasına yardımcı olabilir. Takvime bakarken aynı zamanda Siminizin ailesinin programını da görebileceksiniz. Buna işe ne zaman gidecekleri de dahil. Daha da fazla planlama yapabilmeniz için Simlerin doğum günleri de takvimde bulunacak.

Simciler, Fırınlarınızı Açın

Soğuk hava kasabaya geldiğinde tatil de gelmiş demektir! Sonbahardaki Hasat Festivalinde Simler en yakın arkadaşlarıyla ve aileleriyle büyük bir yemek için toplanır. Evlerini bu özel gün için döşeyebilir, fırında hindi pişirebilir ve bücürükler için leziz kurabiyeler yapabilir. Buluşmaya ekstra bir misafir mi istiyorsunuz? Bahçenizde hasır dolu bir arkadaşla karşılaşabilirsiniz.

Kış kasabayı esir aldığında Kış Festivali gelmiş demektir. Evlerinizi tatil paketi, dekorasyon kutuları, hediyelik eşyalar, sıcak kakao içecekleri ve daha fazlası ile özelleştirin. Kış Baba’nın özel ziyaretini kaçırmak istemezsiniz değil mi? Her Simin tatil anlayışını daha da güzelleştireceğinden emin olabilirsiniz.

Canım, Dışarısı Soğuk

Sonbahar ve kış, rüzgarsız ve soğuk aktivitelersiz olmaz. The Sims 4’te ilk defa olmak üzere buz pateni özelliğini tanıtıyoruz. Buz pateni pistini koyduğunuzda hoş hareketler, dönüşler ve garip düşüşler Simleri bekliyor olacak. Simler kendilerini şapkalar ve eldivenlerle koruyabilir ve dışarıya kar melekleri ve kardan kanka yapmak için çıkabilirler.

Mevsimsel özelliklerden bahsetmişken Simleriniz aşka hazır mı? Maceracı Simler, yaprak yığınarının içinde aşklarını *ehem ehem* yaparak gösterebilir! Onları ‘yaprak’la oynarken yalnız bıraksanız iyi olabilir.(Kelime oyunu yaptığımız için üzgün değiliz)

Eh, tahmin edebileceğiniz gibi kışın pek de hoş olmayan özellikleri de var. Mesela, çok soğuuuuuk. Düzgün kıyafet olmadan Simler tir tir titreyecek. Dışarıda uzun zaman kalmadan önce iyice giyindiğinizden emin olun. Eğer ki giyinmezseniz Simleriniz mavileşecek. Cidden. Ne kadar üşürlerse o kadar da şey riskleri var -anladınız işte- ölüm.

 

9 Yorum

  1. Takvim özelliği gerçekten güzel düşünülmüş, uygulamaya geçince güzel olacaktır. Özellikle benim gibi doğum gününü hesaplayamıyor ve yanlış günde kutlama yapıyorsanız :D Festivaller ve gelenekler beni heyecanlandırdı. Aktivite ne kadar çok o kadar iyi. Sürekli aynı şeyleri yapmaktansa mevsim rutinleri daha keyifli olacak. Umarım böyle kısaca anlattıkları gibi olmaz da sürprizlerle karşılaşırız.

    1. Gökhan seni nerden tanıyorum ben facebook sayfasina yorum yapiyormusun ordan mi acaba tandik geldi yüzün

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir