THE SiMS 4: POLiTiKA KARiYERi

THE SIMS 4 POLiTiKA KARiYERi

1

City Living eklentisi, The Sims tarzında politikacı olmanıza olanak sağlıyor. Politika kariyerini seçerek şehrinizde başkan olabilir yada yardım kuruluşlarında çalışabilirsiniz. Politika kariyerinde dördüncü seviyeye geldiğiniz zaman iki branş seçeneğiniz olacak. Bunlardan biri ” Politician “, diğeri ise ” Charity Organizer “. Charity Organizer seçerseniz, kamuda çalışmaktan çok yardım kuruluşlarında görev alıyorsunuz. Politician ile adı üstünde, kamuya atılarak politika ile uğraşıyorsunuz, devlet büyüklerinden biri oluyorsunuz. Bir Kamu Yönetimi öğrencisi olarak ilk iş bir sim yaratıp politikacı yapmak olacak sanırım. :) Bu kariyer için en uygun mod Confident modu olacak.

EVDE ÇALIŞIN

Söylediğim gibi, iki adet branş seçeneğimiz olacak. Evde çalışma olanağı her iki branş içinde geçerli olacak. Her gün işe gitmeden önce, evde çalışıp çalışmak istemediğiniz size sorulacak. Eğer simim bugün işe gitmesin, evde çalışsın derseniz bir takım işler yapmak zorunda kalacaksınız. Halletmeniz gereken iki tane görev verilecek ve bu görevleri yaparak işinizi halletmiş olacaksınız. Size verilen süre içinde isterseniz yeteneklerinizi geliştirebilir, isterseniz kariyer performansınızı yükseltebilirsiniz.

PODYUMLAR VE KONUŞMALAR

Dördüncü seviye olduğunuz zaman, podyumları kullanarak konuşma düzenleyebilirsiniz. Konuşma düzenlemek siminizi Confident moduna sokacaktır. Podyumlar portatif eşyalardır. Yani satın alıp ardından çantanıza koyabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Podyumda konuşma düzenleyerek aynı zamanda Charisma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Son olarak ise, konuşma düzenlediğiniz zaman insanları size oy vermeye teşvik edebilirsiniz.

POLiTiKA KARiYERi 1-4 SEViYE

2

Belirttiğim gibi, kariyerinizde bir an önce üst seviyelere gelmek için Confident modu olmak şart. Aynı zamanda işteyken ” Work Hard ” seçersenizde kariyerinizde bir an önce seviye atlayabilirsiniz.

SEÇiLMEK VE BiR FiKiR SEÇMEK

Başlıktan tam olarak ne dediğimi anlamamış olabilirsiniz. Şöyle ki, politika kariyerini seçtiğiniz zaman başkanlığa oynayacaksınız demek oluyor. Buraya kadar sıkıntı yok, peki bir başkanın desteklediği bir düşünce olmayacak mı? Tabiiki de olacak! Politika kariyerinde beş adet fikirden birini seçeceksiniz ve bu fikir üstünden başkanlığa doğru gideceksiniz. Seçtiğiniz fikri daha sonradan istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. İş sadece bir fikir seçmekle bitiyor mu? Hayır bitmiyor. Sonuçta başkan olacaksınız. Başkanlar ne yapar? Kendi fikirlerini halka sunar, onlarında desteğini ister. Sonuçta halk olmadan politikacılar bir hiç! Fikrinizi savunmak için protestolar düzenleyebilir ve bu fikir hakkında diğer simlerle konuşabilirsiniz. Sizi destekleyenleri aynı zamanda bilgisayardan kontrol edebilirsiniz.

POLiTiKA BRANŞI

3

Eğer bu branşı seçerseniz, sürekli göz önünde olan bir aktivist olacaksınız. Diğer simlerle içli dışlı olacak, sürekli konuşmanız gerekecek. Sürekli konuşmaktan kastımı hepiniz anlamışsınızdır, onların oyunu isteyeceksiniz. Yani bu işler alın size kömür makarna ve bana oyumu verin şeklinde olmuyor. Simlerle içli dışlı olup, onların dertlerini dinlemeli ve ne istediklerini anlamalısınız. Simlerden oy istemek sanıldığı kadar kolay değil maalesef. Oylarını istemeniz için karşınızda ki simle en az ” Friend ” arkadaş statünüzün olması lazım. Ayrıca onlardan oy istediğiniz zaman bir daha oy istemek için belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Karşınızda ki simi ikna etmek için Confident modu ve Charisma yeteneği olmazsa olmazınız. O nedenle eğer bir politikacı olacaksanız ortalıkta kendine full özgüvenli ve karizma yeteneğiniz yüksek şekilde dolaşmalısınız.

KONUŞMA DüZENLEMEK

Konuşma düzenlemek, iş performansınız için önemli olmasada, insanlarla içli dışlı olmak için önemli. Konuşmalar düzenleyerek, insanların sizi dinlemesini sağlamalı ve böylelikle size oy vermelerini istemelisiniz. Konuşmanız eğer pekte çekici değilse, simler sıkılabilir ve sizi dinlemeyi bırakabilirler. Bu gibi durumlarda ilgi çekmeniz gerekebilir. Artık espri yapar ortamı gevşetir misiniz yoksa gitar çalıp herkesi kendinize hayran mı bırakırsınız orası size kalmış.

YARDIM KURULUŞU BRANŞI

4

Bu branşta da en ideal mod Confident modu. Hayır kurumlarında çalıştığınız zaman, politikacı branşına göre daha az para kazanıyorsunuz. Ancak politikacılardan daha az mesai saatlerine sahipsiniz. Diğer simlerden kuruluşunuz için yardım talep ettiğinizde sizi geri çevirmelerini istemiyorsanız, fikirlerinizi savunmalı ve arkadaş canlısı olmalısınız. Simlerden ne kadar çok yardım alırsanız, kariyeriniz için o kadar iyi diyebiliriz. Ayrıca bir simden en fazla $1,350 alabiliyorsanız. Tabii oda alacağınız sim bonkör günündeyse.

 

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir