The Sims 4: Parenthood Ebeveynlik Becerisi

Herkese yeniden selamlar! Bir aile toplantısıyla daha karşınızdayız. Artık Simlerinizin çocuklarını daha dikkatli ve terbiyeli bir şekilde yetiştirmesini sağlayacak karakter değerlerinden bahsetmiştik. Karakter değerleri Simlerinize kalıcı kişisel özellikler katacak ve bu da Simlerinizin örnek bir kişilik, vicdansız biri ya da bu ikisinin arasında bir şey olmasına sebebiyet verebilecek.

Ancak merdivenin basamaklarından bahsetmeden merdivenin ucundaki şeyden  bahsetmek pek de anlamlı olmuyor. Bu yüzden bugün ebeveynliğin detayları hakkında konuşacağız. Simlerinizin yukarıda bahsedilen kalıcı sonuçlara ulaşırken verecekleri anlık kararlar ve yapacakları seçimler her şeyin çekirdeğini oluşturuyor.

Simlerinizin göstermiş olduğu çoğu davranış artık direkt olarak Karakter Değerleri sistemine aktarılıyor Bu da kavgaya tutuşan ve sağda solda geğiren çocukların ya da ödevlerini eksiksiz bir şekilde tamamlayanların farklı şekillerde ödüllendirileceği anlamına geliyor. Ancak bu paket sadece bunlardan ibaret değil çünkü birçok farklı özellik daha ekledik!

Artık her yaştan Simler sinir krizleri geçirebilir ve duygusal çöküntüler yaşayabilir. Ergenler ani ruhsal geçişlerden etkilenebilecek, şaka yapmıyoruz, görünce anlarsınız. Kardeşler, toddler’daki vahşi ısırma etkileşimi gibi birçok yeni sosyal etkileşim sayesinde birbirlerine sataşabilecekler. Bu yüzden bir gözünüz hep bücürlerin üzerinde olsun yoksa bir anda her yeri boyaya boyanmış halde bulabilirsiniz.

Tabii ki her şey kötü şeylerden ibaret değil!  Mesela artık aile bireyleri birbirlerine sarılabilir, çocuklar oyunlar oynayabilir ve aile bireyleri birlikte gönüllü işleri yapıp dünyayı daha güzel bir yer haline getirebilir. Küçük çocuklar yemeğin harika geçmesi için yemekten önce masayı hazırlayabilir, ebeveynler de çocukları öğle arasında yemek yesin diye onlara yemek paketleyebilir. Ergenler ”ergenleşmeye” başladıklarında ise onlara yasak koyup bu yasağa uymalarını umut edebilirsiniz.

Ebeveynlik becerisi gerçekten çok etkili bir beceri ve Simler bu beceride seviye atladıkça yeni etkileşimlerin kilidini açabilir. Ebeveynler önemsiz biri gibi görünürken aniden süper annelere & babalara dönüşebilirler. Ebeveynlik becerilerini yükselten Simler çocuklarına öncelikle disiplin aşılayacak, seviye atladıkça da onlara öneriler verebilecek ve sorunlarını çözmeye yardımcı olacak ve hatta çocuklarının davranışlarını dahi değiştirebilecek etkiye sahip olabilecek.

 

10 Yorum

  1. peki çıkınca mağazalardan alabilecekmiyiz yoksa sadece originden mi acaba, çünkü vampirlerle ilgili olan paketi hiçbir mağazada bulamadım ben?

    1. Game pack lar CD olarak mağazalarda satılmıyor sadece Expasion packler satılıyor Originden dijital olarak alabilirsin.

    2. Game Pack adı altındaki paketler sadece Origin üzerinden alınabiliyor. Bu kural henüz değişmediyse, varsayılan olarak yine sadece Origin üzerinden elde edilebilir.

  2. Siz de olmasanız bu efsane oyunun internet sitesi olmayacaktı.(the sims 4 efsane değil) :))

  3. Sevgili Simsçiler… (Game Pack) Oyun Paketleri ve (Stuff Pack) Eşya Paketleri, Türkiye için daima akşam 8 gibi indirilebilir durumda olur. Çıkacak tüm paketleri, söz konusu günün 20:00’ı ya da 21:00’i gibi indirmeye başlayabilirsiniz. Sevgiler… ?❤️

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir