The Sims 4 Get Famous Rol Yapma Becerisi

The Sims 4 Get Famous Eklenti Paketi ile gelen oyunculuk kariyerinde daha iyi performans sergileyebilmek için “Rol Yapma” becerimizin iyi bir seviyede olması gerekiyor.

Rol Yapma becerisi için ideal duygu “Kendinden Emin” olmaktır. Duyguyu bu şekilde tutmanız başarı oranınızı yüksekte tutacaktır.

Practicing the acting skill in Get Famous DLC

Hem aynalar, hem de mikrofonlar Rol Yapma yeteneğinin seviyesini yükseltmek için kullanılabilir.

 1. Seviye – Rol Yapma yeteneğinize ayna veya mikrofon yardımıyla çalışabilirsiniz.
 2. Seviye – Başka bir Sim ile Rol Yapma yeteneğine çalışmanız açılır. Sim’inize basınca kısa bir süreliğine “Üzgün” ruh haline sahip olabilmesi için “Bilerek Ağla” seçeneği gelecektir.
 3. Seviye – Başka Sim’lere karşı “Romantik Sahneyi Canlandır” seçeneği gelecektir. Bu seçenek size bahşiş ile para kazandırabilir. Rol Yapma becerisi ayrıca garip bir sohbeti kaydetmek için de kullanılabilir.
 4. Seviye – Oyuncu Sim’lerin, Rol Yapma yeteneğini daha hızlı arttırmaları için Truptanın Gözetleme Camı (özel ayna) açılır. (Aile envanterine gelmez. 400 Simoleon karşılığında aynalar bölümünden alabilirsiniz.)
 5. Seviye – Başka Sim’lere karşı “Müzik Sahnesini Canlandır” seçeneği gelecektir.
 6. Seviye – Aksiyon sahneleri canlandırılabilir. Bir konuşma esnasında Sim’iniz eğer “Sıkılmış” ruh haline geçerse sıkılmamış gibi davran özelliğini kullanabilir ve karşısındaki Sim’e rol yapabilir.
 7. Seviye – Korku sahnelerini canlandırılabilir. Bir konuşma nahoş bir şekildeyse Sim’iniz konuşmayı kurtarabilir.
 8. Seviye – Bilim Kurgu sahnelerini canlandırılabilir. Oyuncu Sim’lerin, Rol Yapma yeteneğini daha hızlı arttırmaları için yeni bir mikrofonun kilidi açılır.
 9. Seviye – Komedi sahnelerini canlandırılabilir. Sim’iniz eğer konuşma esnasında utandıysa, utanmıyormuş gibi davranmasını söyleyebilirsiniz.
 10. Seviye – Dram sahnelerini canlandırılabilir. Sim’iniz için Create A Sim bölümünde altın ceket ve pantolon gelecektir.

Ve “Rol Yapma” becerisiyle sokakta bir rolü canlandırıp izleyenler sayesinde para kazanabileceğiz.

2 Yorum

 1. Keşke bu rehbere önceden baksaydım :) Kariyerde daha hızlı ilerlerdim ama olsun paylaşım için teşekkürler. Pek ilgilenen yoktur ama Scientist career için de bir rehber hazırlasanız tadından yenmez. Onlarca taş metal vs nerede bulunur nasıl elde edilir nasıl küçültülür vs vs hiç bir Türkçe kaynakta yok bu bilgiler :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir