The Sims 4 Eco Lifestyle’a İlk Bakış: “Traits, Aspirations”

Herkese selamlar! Eco Lifestyle çevirisine yarın başlıyorum ancak başlamadan önce oyunun terminolojisine hâkim olmak için bir süre kasabayı gezip yeni etkileşimleri denemem gerekiyor. Bunu da boş boş yapmak yerine paketin ilk izlenimini sizinle paylaşmak istedim. Neler gelmiş, neler güzel olmuş, bana göre neler gereksiz bunlardan bahsedeceğim.

Ben oyunu bir soy ağacı üzerinden ilerlettiğim için birkaç gün öncesinden yeni nesil Sim’imi geliştirmeye başlamıştım. Ki tam zamanında “teen” oldu, Eco Lifestyle çevirisi için kelime avı yaparken ve rehberler hazırlarken bana yardımcı olacak Sim’i aşağıya bırakıyorum. Belle ile tanışın ve gelin sonra oyuna neler eklenmiş bakalım!

Yeni Hayat Amacı ve Özellikler

Eco Lifestyle ile birlikte oyuna yepyeni dört kişilik özelliği ve iki hayat amacı eklendi. Simlerinizin tavrını, isteklerini, hedeflerini belirleyecek olan bu özelliklere gelin hep beraber bakalım!

Özellikler

Freegan – Frigan

Frigan ne demek önce buna bakalım mı? Bu kelime “free” ve “vegan” kelimelerinin birleşimiyle oluşuyor. Çöpten, oradan buradan toplanan eşyalarla hayatını sürdüren kişilere frigan, bu eyleme de friganizm deniyor.

Oyunda da bu özelliğe sahip Simler tanıma uyacak şekilde hayatlarını sürmek isteyecekler. Fragmanda çöpten bir şeyler toplayan Sim’i hatırlıyor musunuz? Artık o siz olabilirsiniz! Hatta bu Simler çok fazla Simoleon harcarlarsa kendilerini gergin ve rahatsız hissedecekler.

Peki, bu özelliğe sahip Simler ne yapar? Simler artık yemeğin tazeliğini kontrol edebilecek. 800 Simoleon’dan fazla bir harcama yaparlarsa bir buçuk saat boyunca stresli olacaklar. Çöpten güzel eşyalar bulabilecek, ucuz yemekler yiyebilecek, para biriktirebilecek, çöp karıştırabilecek, hizmet kategorisi altında çalışan Simlerle pazarlık yapabilecekler.

Green Fiend – Yeşillik Meraklısı

Bu özelliğe sahip olan Simler doğa dostu olup yeşillikle iç içe olmayı severler. Yeşillikte çalıştıkları zaman 4 saatlik bir “ilham almış” ruh hâline sahip olacaklardır.

Maker – Üretici

Bu özelliğe sahip Simler yeni şeyler üretmeyi sever. Eğer uzun süre fabrikatör, mum yapım masası, Juice Fizzer ya da doğrama masasını kullanarak yeni şeyler üretmezlerse üzgün olurlar. Craft ya da tamir sırasında hata yaparlarsa bu durumdan negatif olarak etkilenmezler.

Peki, bu özellik Simleri nasıl etkileyecek? Öncelikle uzun süre tamirden ve üretmekten uzak olurlarsa iki saat boyunca “üzgün” ruh hâline sahip olacaklar. Yüksek kalitede bir el işi gördüklerinde bir saatliğine “odaklanmış” ruh hâline sahip olacaklar. Bir şey ürettiklerinde ise dört saatliğine mutlu olacaklar.

Recycle Disciple – Geri Dönüşüm Müridi

Bu özelliğe sahip Simler geri dönüşüm konusuna acayip takıntılılardır. Geri dönüşüm yapmak çöpleri didik didik aramak onların hobisidir.

Peki, bu özellikle neler olacak? Öncelikle Simler, parça bulmak için çöpleri karıştırmaktan keyif alacaklar. Bunu yapmazlarsa da stres olacaklar hem de… Eğer uzunca bir süre geri dönüşüm yapmazlarsa delirip izinsiz bir şekilde eşyaları geri dönüştürdüklerine şahit olabileceksiniz.

Hayat Amaçları

Master Maker Aspiration – Usta Üretici Hayat Amacı

  • Toplam mutluluk puanı: 4650
  • Ödül özellik: “Master Maker” – Usta üreticiler ürün oluştururken malzemeleri daha ucuza alırlar.
  • Gelişmek için üretim becerinizi ilerletmeli, geri dönüşüm yapmalı, mum üretmeli, böcek çiftliğine sahip olmalısınız.

Eco Innavator Aspiration – Eko-Yenilikçi Hayat Amacı

  • Toplam mutluluk puanı: 2100
  • Ödül özellik: “Influential Individual” – Etkili bireyler konuştuklarında herkes onları dinler. Topluluğun heyecanlanmasını sağlayabilir ya da heveslerini söndürebilirler.
  • Gelişmek için güneş paneli ya da rüzgâr türbini sahibi olmalı, mahalle hareketi planına oy vermeli, Sivil Tasarımcı olmalısınız.

Düşüncelerinizi yorumlarda okumak için sabırsızlanıyorum! Sizin favori özelliğiniz hangisi?

7 Yorum

    1. Size küçük bir sürprizimiz var, beklediğinizden daha çabuk gelebilir! 👀

  1. mahalle hareketi planına oy veremiyorum açık olduğu halde yardımcı olabilir misiniz?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir