The Sims 4 City Living: Eleştirmenlik

THE SIMS 4 ELEŞTİRMEN KARİYERİ
ŞEHİRDE SANAT YA DA YEMEK ELEŞTİRMENİ OLUN

1

The Sims 4 City Living eklentisi ile birlikte oyunumuza yeni kariyer seçeneği ” Eleştirmenlik ” ekleniyor. Bu kariyer sayesinde yemek ya da sanat eleştirmeni olabilirsiniz. Eleştirmenlikte seviye atlamak için saatlerinizi harcamak zorunda değilsiniz, çok kısıtlı vakitlede terfi alabilirsiniz. ” Sanat Eleştirmeni ” seçeneği ile sanat ile ilgili şeyler hakkında eleştirilerde bulunabilir (müzik, resim gibi) yada ” Yemek Eleştirmeni ” diğer anlamıyla gurme olarak, yemekler hakkında eleştirilerde bulunabilirsiniz. İkisinide yapmak ise size ekstra para kazandırır. Yazarlık Kariyeri daha fazla odaklanma gerektiriyor olsa da her iki eleştirmenlik türü de dışarı çıkıp yemekleri ya da müzikal performansları değerlendirerek işlerinde yükselebilirler.

EVDE ÇALIŞIN

Evde çalışma olayı her iki branş içinde geçerli. Her gün işe gitmeden önce, önünüze çıkan pencere göreceksiniz. Bu pencereden ” Work Home ” seçeneğini seçerek siminizin evde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki evde çalışma seçeneğini seçerseniz performans barınız artmayacak. Evde çalışma seçeneğini seçtiğiniz zaman iki adet göreviniz olacak ve bunları tamamlamanız istenecek. Elbette size verilen bir süre olacak. Bu süreyi istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Size verilen görevleri tamamladıktan sonra kontrol tamamen sizde olacak, artan zamanlarda isterseniz becerilerinizi geliştirebilir isterseniz kariyer performansınızı arttırabilirsiniz.

İlham
Eleştirmenlik kariyeri için en ideal mod ” Inspired ” modudur. Terfi alabilmek için yeterli becerileri yaptığınızdanda emin olmalısınız. İşe girmeden önce öğrenmeniz gereken ilk beceri ise yazarlık becerisidir. Yazarlık becerisi yemek yada sanat eleştirmenliği yapacak kişi için oldukça kullanışlı bir beceri olacaktır. Fakat işin daha gerçekçi kısmı ise şu; hakkında bilmediğiniz bir şeyi eleştiremezsiniz değil mi? O nedenle müzik, resim yada yemek yapma becerilerinizi ne kadar arttırırsanız sizin için o kadar iyi. Müzik ve resim becerileri sanat eleştirmenleri, yemek yapma becerisi ise yemek eleştirmeni (gurme) branşı için gereklidir.

SANAT ELEŞTİRMENLİĞİ

2

Sanat eleştirmenleri, diğer simlerin bir sanat eserine baktıklarında göremedileri, kaçırdıkları şeyleri görürler. Sanat eleştirmeni olduğunuz zaman, eserlere farklı bir bakış açışı ile bakıp onlar hakkında yazılar yazabileceksiniz. Ancak, sanat galerisinde bir şeyler yazamazsınız. Yada herhangi bir müzik performansı hakkında bir şeyler yazmak isterseniz karaoke değil, sokak müzisyenleri hakkında yazabilirsiniz. Aslında olay basit, kendinizi geliştirmek istiyorsanız sadece biraz daha sıkı çalışın. Size kalan zamanlarda yazı yazma yeteneğiniz ile birlikte müzik, sanat yada yemek becerilerinizi de geliştirebilirsiniz. Evde çalıştığınız zamanlarda ise size kalan vakitlerde herhangi bir şey kaçırıp kaçırmadığınızı öğrenmek için sanat galerilerine gidip fikir edinebilirsiniz.

YEMEK ELEŞTİRMENLİĞİ (GURME)

3

Eleştirmenlik kariyerinin yemek eleştirmenliği branşını seçerseniz eğer bar yada restaurantlara giderek yemekler hakkında eleştiriler yazabilirsiniz. Herhangi bir yere gitmek istemiyorsanız evde de yemekler hakkında yazılar yazabilirsiniz. Eğer gurme branşını seçecekseniz yemek yapma becerinizi geliştirseniz iyi edersiniz. Aynı zamanda bu branşı seçtiğinizde size özel bir moodlet gelecek (Excellent-quality food). Maillerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Çünkü maillerinizi kontrol etmek size iyi yada kötü moodlet verecek.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir