The Sims 4: City Living Eklenti Paketi Apartman Yaşamı Detayları

1 Kasım 2016 tarihinde satışa çıkacak olan The Sims 4: City Living ile gelen San Myshuno şehrine hoş geldiniz. Burada Simlerin hayalleri gerçek olabilir ya da karafatma salgını yüzünden suya düşebilir. Şehirde yaşamak demek apartmanlarda yaşamak demektir ve apartmanların sunduğu yaşam müstakil evlerinkine göre tamamen farklıdır. Haydi, asansörün yukarı düğmesine basın ve bu arada apartmanların neden The Sims 4’teki her şeyden farklı olduğuna bakalım.

Apartmanlarda yaşamak toplulukta yaşamak demektir. Apartman yaşamının topluluk kısmına odaklanmak istedik ve bu da zaten The Sims ekibindeki kişiler bu duruma oldukça aşina. Banliyöde yaşarken komşuları görmezden gelmek kolaydır ancak aynı şey apartmanlar için geçerli değildir! Komşularınızı apartmanınızın ortak alanında posta kutularına bakarken, sizin Siminize ya da diğer Simlere bağırırken ya da ziyarete gelirken görebilirsiniz. Belki de Siminizin dairesine gelip duş ya da yemeğinizden bir tabak almak isteyebilirler. Her şeyden önemlisi, apartmanlar diğer Simler ve onların sizin hayatınızı nasıl etkilediğiyle ilgili. San Myhsuno en ilginç, heyecan verici ve eşsiz Simlere ev sahipliği yapıyor. Onlarla tanışmanızı dört gözle bekliyoruz.!

Duvarları artık bir vuruşta yıkamazsınız. Bir topluluğun içinde yaşamak güzel olabilir ancak diğerleriyle dip dibe yaşamanın eksi yönleri de var. Belki de bu durumlar size göre artı yön olabilir. Bakış açınıza bağlı. Bazı apartmanlar gecenin köründe yapılan partiler ve şehvetli… (neyse burayı ”romantizm” diyerek geçelim) yüzünden gürültülü olabilir. Eğer işler çığrından çıkarsa Siminizi kapılarına yollayıp ”Kesin şu sesi yahu!” diyebilirsiniz. Ama unutmayın ki aynı şey sizin için de geçerli! Komşularınızın da kulakları tazı gibidir ve onlar da sessizliği tercih edebilirler. Her şey biraz anlayışlı olmak ve sesi ayarında açmakla ilgili, değil mi?

Tüm karakterler kafadan kontak. Apartmanları insanlarla doldurmak istemedik, ilgi çekici insanlarla doldurmak istedik. En çok sevilen televizyon sitkomlardan esinlenerek her apartmanı garip, eksantrik, meraklı ve aşırı komşu meraklısı Simlerle donatmayı denedik ki Simlerinizi hayatı çok daha zengin olsun!

Apartmanların kendine has gariplikleri var. The Sims 4: City Living’i tasarlarken tuhaf ev sahipleri, ilginç oda arkadaşları ve lanetlenmiş gibi görünen apartmanlar hakkında konuşup durduk. Ardından da bu olayların hepsini pakete eklemek istedik. Oyundaki apartmanların kendi garip özellikleri olacak. Tıpkı Simlerin kişisel özellikleri(trait) gibi. Hem de bu geniş yelpazede lanetli, perili ve hatta deprem olmaya yatkın gibi farklı özellikler de bulunuyor. Her Simin apartman dairesi eşsiz durumda ve bundan dolayı da apartmanlar arasında taşınıp kendinize en uygun hikayeyi bulana kadar daha da eğleneceğinizi düşündük.

Apartmanlarda bazen problemler olabiliyor.  Ufak garipliklerden tutun da sizi bezdirecek problemlere kadar çılgınca ve bir sürü farklı sorun bulunmakta. Sızdıran borular, elektrik kesintileri ve böcekler! Kimse size mütevazı bir bütçeyle şehre taşınmanın kolay olacağını söylemedi. Simlerinizin San Myshuno’ya taşındıktan sonra yeni ve revaçta bir kariyer seçmesi ve daha düşük kalitedeki apartmanlardan kurtulmak için çok çalışması gerekiyor. Aslında bu iyi bir şey. Bu problemler yeni hikayeler ve karakterler geliştiriyor ve ev sahibinizi tanımanızı sağlıyor.

Ev sahibiniz ile başa çıkmak zorundasınız. Ev sahiplerinden bahsetmişken, her apartmanda iyi niyetli ve donanımı olan bir personel bulunuyor ve bu personel koridorlarda oluşan su kaçaklarıyla ilgileniyor. Eğer bir şeyler bozulduğunda, tamir etmek için vaktiniz yoksa ya da tamir etmekle uğraşmak istemiyorsanız ev sahibinize bir alo deyin. Ev sahiplerinizle iyi geçinmeye çalışın ve kirayı zamanında ödediğinizden emin olun. Aksi takdirde Simleriniz ev sahibinin şeytani tarafıyla yüzleşecek!

Harika bir manzara. Apartmanların can sıkıcı bir iki noktası olsa da en sevdiğimiz bir şeyi bizlere sunuyor. Manzara. Simleriniz pencereden bakıp onlarca aktivite barındıran kocaman ve ışıl ışıl şehri izleyebilir. Bu konuyla ilgili daha sonra konuşacağız ancak Simleriniz festivallerin start alışını, protestoların başlangıcını ve hemen aşağıdaki parkta basketbol oynamak toplanan arkadaşları görebilecek. Kısacası apartmanlar Simlerinizin yapabileceği her şeyi gözler önüne seriyor.

Kısıtlı alan. Evinizi büyütmek mi istiyorsun? Duvarı yık ve biraz öteye ör! İşte bu tür şeyler apartman dairelerinde olmuyor. Apartmanlar özellikle ev arkadaşınız varsa daracık olabilir. Bir yandan bakınca ev arkadaşlarının kira ödemenize yardımcı oluyor. Diğer yandan bakınca da boş oda kalmıyor. Simlerinizin kendileri için en önemli şeyleri seçmeleri, ev arkadaşlarıyla iyi anlaşmaları ve apartmandan çıkıp festivallerde eğlenmeyi öğrenmeleri gerekiyor. Düşük kalitedeki apartmanların bu ”düşüklük” hissini vermelerini, hem Simlerinize uğraşacak bir şeyler sunmalarını hem de harika hikayeler yaratmalarını istedik.

Her yere yakın. San Myshuno Simleriniz yaşaması için dip dibe yığılmış bir sürü apartmandan oluşuyor. Daha önce Simleriniz bu kadar fazla şey yapabileceği bir şehir yaratmamıştık. Asansörün aşağı tuşuna basarak Simler kendilerini harika, ilgi çekici ve heyecan verici şeyler arasında bulacaklar. Ancak bu konuya daha sonra değineceğiz. The Sims 4: City Living ile gelen apartmanların daha önce hiç görmediğiniz bir tecrübe sunacağını bilin yeter. Apartmanlar, en azından ev sahipleri için, harika yerlerdir ve apartmanlarda yaşadığınız süre içerisinde tecrübe ettiğiniz şeyleri dinlemek için yanıp tutuşuyoruz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir