The Sims 4: City Life’tan Yeni Bilgiler Geldi[Güncellendi]

Yine gizemli kişi tarafından bir Twitter kullancısına atılan email’de The Sims 4’ün üçüncü eklenti paketi olan City Life’la ilgili birkaç bilgi yer almakta.

 • Apartmanlardan ve çatı katlarından oluşan yeni bir ”şehir” oyuna eklenecek.
 • Şehri gezmek, özçekim yapmak gibi şehirde yaşayan normal insanlardan daha farklı etkileşimlerde bulunacak turist kafileleri olacak. Şu anda kafilelerin 3-6 kişi arasında olduğu ancak oyunun final versiyonuyla birlikte sayının değişebileceği söyleniyor.
 • Hint yemeği gibi farklı ülkelerin mutfaklarından oluşacak kültürel yemekler oyuna eklenecek. Bu kültürel yemekleri tıpkı deneysel yemek sistemindeki gibi yiyerek öğrenebileceğiz.
 • Bu eklenti paketinden heme önce yayımlanacak bir güncelleme ile oyunun kullanıcı arayüzüne yenilikler eklenecek.
 • Oyun bu yılın sonunda çıkacak.
 • Bu gizemli mailleri yollayan kişi büyük ihtimalle EA Games’te çalışıyor.(Kim bilir belki de yapımcılar oyuna olan ilgiyi artırmak için sızıntıları kendileri yapıyordur)

(05.09.2016 – 19: 30)Güncelleme:

 • Eklenecek yeni dünyanın adının Midnuit Avenue olacağı söyleniyor.
 • Oyuna ”müzik grubu” sistemi getirilmeye çalışılıyor ve bu sistem tıpkı Get Together’daki kulüpler gibi çalışacak ancak ekip bu müzik grubu sistemini bu pakete yetiştiremezse müzik gruplarını konu alan bir oyun paketiyle ya da bu  temaya benzer bir eklenti paketiyle birlikte oyuna ekleyecek. (Hatta ”Azrail’in Hortlak Gitarı” müzik grubunda ödül kazananlara verilecekmiş ancak yapımcı ekip daha ilgi çekici bir şey bulunca bu gitarı bedava olarak yayımlama kararı vermişler)
 • Keskin Gözlü ve Gece Kuşu olmak üzere iki yeni kişisel özellik(trait) ekleneceği söyleniyor. Gece Kuşu simleri isminden de anlaşılacağı üzere geceleri daha verimli oluyorlar. Keskin Gözlü Simler ise genel olarak atletizm gerektiren şeylerde daha iyiler.
 • Oyuna bilardo da eklenecek. Hatta yapımcılar bilardoları Get Together için tasarlamışlar ancak kısmet bu pakete olmuş.
 • Daha önceden de belirttiğimiz gibi Sushi tarzı Uzak Doğu yemekleri de oyuna eklenecek.
 • Sızdırma yapan kişi yakın bir zamanda apartmanlar ve yeni oynanış özellikleriyle ilgili görüntü yollamaya çalışacakmış.

Yukarıda bahsi geçen bilgilerin büyük ihtimalle doğru olduğunu söyleyebiliriz ancak yetkili bir ağızdan resmi bir açıklama yapılmadığı sürece ”kesinlike” doğru diyemeyiz.

9 Yorum

 1. İçler acısı…Sims 2 apartment life,Sims 3 late night ve şimdi de bu….oyuncular acaba hiç bukadar aptal yerine koyulmuşmudur oyunculuk tarihinde?pişir pişir önümüze sür ea…evet küçük harfler ile..yazık halbuki okadar ümitliydim Sims 4 için…temele farklı bir yenilik katıp şehir konseptini içerik dahilinde bulundurmak varken şehir fikrini 4. Oyunun ana teması yapmak ile yetindiler.bu seri bu karaktersiz para gözlerin elinde bu gidiş ile eriyip gidecek.tuvalet paketi,havuz paketi yastık paketi derken aylarca ek paket çıkarma sonra city life…Bütün ekip oturup bunu mu buldular?gerçi çok değil geçen seneye kadar karakterlerin şezlong üzerine uzanmalarını sağlamak için gereken animasyonu yansıtmaktan aciz bir ekibin eline bir efsaneyi ver ve neler oluyor gör.the Sims,Sims 2 ve Sims 3 ve her birinin tüm ek paketleri ile geçen ömrüm..witcher 3 ün Uncharted 4 ün ve rise of the tomb raider ın olduğu bir dünya da Sims çocuk oyunu gibi bile duramıyor.seri her seferinde büyük küçük köklü değişiklikler sağlarken Sims 4 duraklama değil direkt çöküş dönemi olmuş..kesinlikle yeni nesil değil..1. Oyunda olan hırsız gibi basit ama eğlenceli olan etmen bile yok ki ilk 3 oyunda olup ta bu oyunda olmayan yüzlerce evet yüzlerce unsur bulunmakta.Sims 2 de dahi boşalan buz dolabını yada gidip alış veriş yaparak dolabı dolu hale getirmeyi özledim ki toddler a hiç girmiyorum bile.peki genç ile Genç yetişkin arasında hiç fark olmaması?!!!!bunun gibi binlerce saçmalık…üstüne Sims 4 ün satışları beklenen seviyede olmaz ise Sims 5 olmayacak tehdidi…Allah belanızı versin.sadece sömür ea sadece sömür

 2. Bu yılın sonu derken aralık oluyor sanırım. EA the sims 4 ile batışa doğru gidiyor. Peki city life crack i kaç gün sürer? Bilgisi olan var mıdır? Haber verirlerse sevinirim :)

  1. Eklenti Paketi olduğu için 1-2 Hafta Sürer.Ancak kıran kişilerin keyfine kalmış bir durum :=)

 3. Yeni bilgiler de geldi. Mesela Cas ekranına yeni bir hayat amacı eklenebilirmiş. Marketler eklenebilirmiş. Arayüzün değişme olasılığı yüzde elli civarlardaymış. Hint mutfağı restaurantlar gelecekmiş. Yeni kasaba en çok arazi bulunan kasaba olacakmış. Ayrıca apartmanlar sims 3 deki gibi olmayacakmış. Yani çok büyük değil en fazla 5-7 kat olabilirmiş.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir