The Sims 4: Çiftçilik Paketi için Oylama[Güncellendi]

The Sims ekibi ara ara Twitter üzerinden yaptıkları anketler ile Simcilerin çıkması olası paketlerde en çok ne tür özellikleri istediklerini öğrenmek istiyor. Bugün de Grant Rodiek, Twitter hesabı üzerinden birçok Simcinin ”çiftlik” temalı bir paket istediğini ve bu tarz bir paket çıkarsa oyunda en çok neyi görmek istediğimizi sordu.

Bu anketin varlığı illaki ileride böyle bir paketin çıkacağı anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz senelerde bu tarzda birçok anket açılmıştı ve anketlerde sözü geçen paketlerin birçoğu hiçbir zaman yayımlanmadı. Bu yüzden bu ankete oy verirken bu ihtimali de göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Anketteki seçenekler ise sırasıyla şunlar:

 • Çiftlik hayvanları yetiştirme
 • Atlar
 • Ekin yetiştirme
 • Basit bir yaşam

Ankete katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Ankette en çok oy alıp birinci olan seçenek ”Çiftlik hayvanları yetiştirme” oldu. İkinci sırada ”Atlar” olurken üçüncü sırada ise ”Basit bir yaşam” oldu.

18 Yorum

 1. “Çiftlik paketi çıkarabiliriz ama onuda tam çıkarmayacağız.” demiş resmen.
  At yoksa çiftlik ne alaka? Ekin yetiştirmeden hayvanları nasıl besleyeceğiz ? Kendi kendimize yetmek için tarıma ve hayvancılığa ihtiyaç var, Rodiek Bozuntusu demiş en çok ne görmek istersiniz diye.
  Ben yeni bir seçenek ekliyorum:
  Bahçe tuvaleti.
  Yapacakları oyunu gidip orada yapabilirler.

  Yemin ederim soğuttular Sims’ten ya.

  1. Birazda sims 4’e iyi tarafından bakarak oynayamazmısınız.Sürekli eksikleri görerek oynarsanız mutlu olamazsınız bu imkansız zaten.Oyunun iyi yönlerini diğer jenerasyonlarda olmayan ve sims 4’te olan özellikleri görerek oynarsanız daha çok keyif alırsınız.Çıkan paketlerede iyi tarafından bakın.Yoksa hiçbir anlamı olmaz

   1. 1)Oyunu nasıl değerlendireceğine kişinin kendi karar verir.
    2)O kişinin yeni gelen özellikler umrunda olmayıp eski özellikleri seviyor olabilir.
    3)The Sims 4’ü sevmiyordur.(Bu da kimseyi ilgilendirmez)
    4)Her sims oyununun eksikleri vardır ancak bu kadar gerekli olan şeylerin oyunda olmaması insanın gözüne batar ve eğlenceden yoksun bırakabilir.Gayet doğaldır.
    5)The Sims 4’ü sürekli öven EA çalışanı rolüne bürünmek istemiyordur.
    6)Serinin bütün oyunlarıyla yakından ilgili olabilir.(Ki ben öyle düşünüyorum)Bu yüzden seri hakkında daha çok bilgiye sahip olabilir ve buna göre değerlendirme yapıyor olabilir.
    7)Benim şahsımca bu oyunlara kötü tarafından bakmak değildir.Çünkü oyunun iyi tarafları çok sıradan ve kendini tekrar eden şeyler.

    1. Sims 4’ü sevmek ne demek bayılıyorum ben. Hayatımda böyle mükemmel, dolu dolu, sıkmadan oynatan, grafikleri mükemmel bir Sims oyunu oynamamıştım. Ya hem diğer oyunlarda Simlerin duyguları yokmuş .s.s

     Şakayı bir yana koyalım ama ne yazsam en az biri gelip “İyi yönünden bak”, “Memnuniyetsiz misin?” diye uzatıp gidiyorlardı. Sanırım benden öncede Tafaspor’u linç etmişler “Sims 2,5” dedi diye.
     Ben mi anlatamıyorum diye bakıyorum artık. Gayet açık, nedenlerini sıralayarak özenli özenli yazıyorum fakat Sims 4 severler bence fazla kör yorum yapıyorlar bu konuda.
     Doğru bir Sims 3 fanatiğiyim fakat ben bile Sims 3’ü bu kadar övmedim, övemedim hatta bazen yerdim. Buglı dedim, çöktü dedim, robot gibiler dedim… Ama Sims 4’e “Bu kar yağışı ne diyorum.” laf yiyorum, “Iglo koyamamışlar sanırım EA’in animasyon sınırlamasından.” diyorum yine laf yiyorum, “Kod yazacak paramız yok.” diyorum linç yiyorum. Sonra ben suçlu oluyorum fikirlerimi belirtiğim için. Genellemek istemiyordum ama bana laf edenlerin bir çoğu sırf “Sims 4’e para verdim ben.” diye savunuyor şu oyunu. Bende verdim, pişman olacağımı bilerek aldım çünkü ne kadar kötü olsada elimde bulunsun istedim. Fakat Sims 3’ün tüm paketlerine sahip olacakken (Steam indiriminden eksik tamamlayacağım) Sims 4’ün o “Gereksiz” Stuff Pack’lerine para vermeyeceğim. (Bazı EP ve GP’lerde dahil)
     Ee o zaman şöyle bakarsak para da verdim istediğimi düzgünce söyleme hakkım var, para vermesem bile var.

     Birde herkese yeterince cevap veriyordum fakat şu saatten sonra gereksiz gördüğüm “bana yöneltilmiş” yorumlara cevap vermeyeceğim. (Istisnalar olabilir, olacaktır da.)

     Bu arada yazın içinde çok teşekkür ederim. Birbirimizi anlayan sayılı kişilerdeniz.

 2. Atları Sims 3 Pets’de olduğu gibi oyunu çökerten cinsten dizayn ediceklerse bence hiç gerek yok.Sims 4’ü oynadığımdan değil ancak o tarz olursa çoğu kişide sorun çıkaracağını biliyorum.Sims 3’e onun için bir patch çıkartmadılar aynı şeyin Sims 4’de olmayacağı ne malum ki ? Çiftlik hayvanları kısmı da Sims 3 Store’dan alınmış herhalde.Sims 4 benim için koca bir hayal kırıklığı olmaya devam ediyor.Her tarafı bug olan Sims 3’ü kolay kolay geçemeyecek ne yazık ki.

  1. Her tarafı bug olan, çökertmedik bilgisayar bırakmayan, oyunu kaydetmeden geçen her saniyenin korku filmi gibi olduğu Sims 3’ü bırakmamız anca Sims 5’e kısmet artık.

   1. Herhalde Sims 3’e en çok garezi olan insanların başında gelebilirim ancak bir türlü bırakamıyorum şu oyunu.Sürekli çökse de aptal buglarla beni deli etse de seviyorum kendisini.Sims 4 bir tek kendisini ele aldığımızda iyi bir oyun gibi gözükebilir ancak Sims 3 ile karşılaştırdığımda buglu Sims 3’ü kesinlikle geçemiyor.Herhalde Sims 4’ün en büyük laneti bu.

 3. cevapba bak :)

  soru soran birisi :neden hepsi değil?
  Grant Rodiek, cevabında bak :
  Çünkü benim düşüncemde, çok sığ, ama geniş deneyimler yaratmaktan daha az şey yapmak daha iyidir.

  1. Nefret ediyorum o heriften. Sanki sadece, atıyorum, atları yapsalar çok detaylı çok gerçekçi yapacakmış gibi böyle bilmiş bilmiş konuşuyor ya…
   Sims 4’te Toddlerları vs. “Bedava” verdikleri için de mutlu olduklarını söylemişti kalbimi fethetmişti:D

 4. Bu The Sims 4 için daha fazla zorlamasınlar.Gerçi zorluyor gibi de görünmüyorlar çünkü kendileri de biliyor fazla uğraşsalar da pek birşey değişmeyecek.

 5. Evet arkadaşlar EA’in dangalak mühendisleri bir para koparma projesinde daha bulunuyorlar.Gerçekten eğer bunun gamepack ya da eklenti paketi kalitesinde olmasını istiyorsan hepsi olmalı yalnız.Ayrıca bu anketi yapmaları bence cats and dogs yerine pets diye bir paket çıkartıp içine de atları ekleyebilecekleri anlamına geliyor.Sims 4’ün zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.Çok boş işler -_-

 6. evet sims 4 çıkalı seneler oldu hala kayda değer gelişme yok. sims 3 ne güzel ilerleme kaydederdi.

 7. Lütfen çocuk ve toddlerlar için cc bulabilir misiniz? Şimdiden teşellğrler

 8. At ve inek oynanabilir olarak, tavuk ise bir NPC ya da obje olarak kesinlikle gelmeli. Pets diye bir eklenti paketi olmadığına göre gelecekte oyuna başka oynanabilir hayvanlar da eklenebilir bence. Zaten bitki yetiştirilebiliyor ama mesleği de gelse güzel olur.

  Bir de kalıcı bir bitki sim, kurt adam ya da zombi gibi yaşam halleri de eklense güzel olur. Mesela özel bir çiçeğin ısırmasıyla kalıcı bir bitki sim olunabilir, bir şekilde kurt adam ya da zombi olunup hayvanlara ve ekinler için tehlikeli olunabilir. Şimdi düşününce keşke çıksa diyorum.

 9. ya da seasons’a bunu ekleyebilirdiniz.Tamam holiday sistemi falan güzel de gettogether’ın clup sistemi ctrl+c ctrl+v bence çok iyi olurdu.Hem insanlar da o kadar deniz yok kar derinliği yok demezdi.Gerçi sizin amacınız başka kolay yoldan para kazanmak.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir