The Sims 4 Seasons Aranjman Yapma Rehberi

Merhabalar! The Sims 4’e uzun bir zamandır Simmerların beklediği paket olan Seasons Eklenti Paketi 22 Haziran’da tüm dünyaya sunuldu. Bu paket ile mevsimler artık oyunumuza eklenmiş durumda. Ayrıca sadece mevsimler değil. Mevsimlerin yanında bayramlar, bahçıvanlık gibi özellikler de geliyor. Bugünkü rehberimizin konusu ”Aranjman Yapımı (Flower Arrangement)

 

Bu masayı Build Mode’dan satın alıp aranjman yapımına başlayabilirsiniz.

Eğer yerini bulamadıysanız bu kategoriden bakabilirsiniz.

(Function Sort > Activities and Skills > Outdoor Activities)

Eğer Get To Work Eklenti Paketine sahipseniz kendinize bir çiçekçi dükkanı açabilirsiniz.

Envanterinizdeki çiçeklerinizin gitmesini istemiyorsanız ”Use Fresh Ingredients” işaretini kaldırın. Gerekli çiçeklere sahipseniz o çiçek ücretsiz, bir kısmına sahipseniz ise belli bir miktar daha ucuza yapabilirsiniz.


ARANJMAN YAPIMI YETENEK SEVİYELERİ

Aranjman yapımı için ideal ruh hali ilhamlıdır. İlhamlı olmak, simlerin beceri kazanımlarını hızlandıracak ve aynı zamanda aranjmanınızın kaliteli olma şansını arttıracaktır.

 • Birinci Seviye – Başlangıçta lale, çobanpüskülü, papatya, yıldız çiçeği, kasımpatı, yaban sümbülü ve begonya ile düzenlemeler yapılabilir.
 • İkinci Seviye – Gül, aslanağzı ve çiğdem açılır.
 • Üçüncü Seviye – Begonya, yıldız çiçeği ve lale ile ek düzenlemeler yapılabilir. Mükemmel kalite düzenlemelerine kardelen ve çiğdem kokuları eklenebilir.
 • Dördüncü Seviye – Kardelen, zambak ve noel gülü açılır. Mükemmel kalite düzenlemelerine papatya ve yaban sümbülü kokuları eklenebilir. Birinci seviye aranjmanların kalitesi artacaktır.
 • Beşinci Seviye – Orkide ve turna çiçeği açılır. Mükemmel kalite düzenlemelerine gül ve yıldız çiçeği kokuları eklenebilir. İkinci seviye aranjmanların kalitesi artacaktır.
 • Altıncı Seviye – Mükemmel kalite düzenlemelerine aslanağzı ve kasımpatı kokuları eklenebilir. Üçüncü seviye aranjmanların kalitesi artacaktır.
 • Yedinci Seviye – Mükemmel kalite düzenlemelerine lale ve noel gülü kokuları eklenebilir. Dördüncü seviye aranjmanların kalitesi artacaktır.
 • Sekizinci Seviye – Mükemmel kalite düzenlemelerine begonya ve turna çiçeği kokuları eklenebilir. Beşinci seviye aranjmanların kalitesi artacaktır.
 • Dokuzuncu Seviye – Mükemmel kalite düzenlemelerine zambak ve ölüm çiçeği kokuları eklenebilir.
 • Onuncu Seviye – Mükemmel kalite düzenlemelerine orkide kokuları eklenebilir.

İsterseniz kitaplıktan aranjman yapımı kitaplarını alıp siminize okutabilirsiniz. Bu şekilde siminizin yeteneğini oturduğunuz yerden ilerletebilirsiniz.


KOKULAR VE ÇİÇEKLERİN ÖZELLİKLERİ

Bir düzenlemenin güzel kokulu olması için iyi bir kaliteyeye sahip olması gerekmektedir. Koku siminize moodlet getirecektir.

Koku eklemek için çiçeğe basarken çiçeğin hala aranjman yapımı masasında olması gerekir. Eğer koku eklemeyi unuttuysanız çiçeği tekrar masanın üzerine koyup ”Scent” seçeneği ile ekleyebilirsiniz.

Eğer güzel bir görünümü de olsun istiyorsanız ”Add Vase” diyerek vazo da ekleyebilirsiniz.

Yetmedi bir de fotoğrafını duvarlarıma asmak istiyorum derseniz ”Take Photo” ile fotoğrafını çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflar çeken simin envanterine gidecektir.

 

ÇiçekAnahtar ÖzellikNe İşe Yarar?
KardelenMevsimlerÇiçeği seçip ”Watch Wisps” seçeneğine tıklarsanız +2 İlhamlı moodleti kazanırsınız.
ÇiğdemArı DostuArı kovanları üzerinde sakinleştirici bir etki yaratır.
Papatya
Neşe+2 Mutlu moodleti için çiçeği seçip ”Joy And Sunshine” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer hediye olarak vermek isterseniz hediyenin gönderildiği Sim de aynı moodleti alacaktır.
Yaban Sümbülü
ZamansızlıkÇürüme sürecini yavaşlatır, bitkilerin daha uzun süre tazeliğini sürdürmesini sağlar.
GülRomantik2 saat sürecek olan Cilveli moodletine sahip olmak için ”Fill With Passion” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer hediye olarak vermek isterseniz hediyenin gönderildiği Sim de aynı moodleti alacaktır.
Yıldız Çiçeği
YasSiminizi üzmek isterseniz çiçeğin üzerine gelin ve ”Weep From Beauty” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek +3 Üzgün moodleti verecektir. Eğer hediye olarak vermek isterseniz hediyenin gönderildiği Sim de aynı moodleti alacaktır.
AslanağzıSaygısızlıkSiminize +2 Kızgın moodleti vermek istiyorsanız çiçeği seçip ”Insult” seçeneğine tıklayın.
KasımpatıDostluk2 saatlik +2 Mutlu moodleti verir. Eğer hediye olarak vermek isterseniz hediyenin gönderildiği Sim de aynı moodleti alacaktır.
LaleSadık2 saatliğine +2 Mutlu moodleti verir.
Noel Gülü (Nadir Çiçek)UyuklamaÇiçeğin üzerine gelip  ”Feeling Drowsy” üzerine tıklarsanız; siminiz eğer bir masada ise yatağa gider, eğer ayakta ise yerde bayılıp uyuyakalır.
Begonya (Nadir Çiçek)LanetliHediye olarak verilen begonya alıcıya lanetli hediye olmasından dolayı 24 saat +3 Sersemlemiş moodleti gelir.
Turna Çiçeği (Nadir Çiçek)
İhtişamBe Magnificent” seçeneğine tıkladığınızda +2 Kendine Güvenen moodleti gelecektir. Eğer hediye olarak vermek isterseniz hediyenin gönderildiği Sim de aynı moodleti alacaktır.
Zambak (Nadir Çiçek)
YaratıcılıkCreative Skill Inspiration” seçeneğine tıklayıp +2 İlhamlı moodleti alabilirsiniz.
Ölüm Çiçeği (Nadir Çiçek)
ÖlümBu çiçekte tıklanacak bir seçenek yok fakat eğer bir sime hediye olarak verirseniz alıcı sim yaşlanacaktır. Eğer bir yaşlı sime verirseniz o sim ise ölecektir.
Orkide (Nadir Çiçek)
YaşamInhale Life Essence” seçeneğine tıklarsanız veya bir sime hediye olarak verirseniz hangi yaşam evresindeyse o evrenin başlangıcına döner.

Hepinize İyi Eğlenceler Ve Mutlu Simlemeler! ?

4 Yorum

 1. Rehber harika ! Bundan çok faydalanacağım kesin. Çok teşekkür ederim :) Çiçekci dükkanı bekle beni geliyorumm :D

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir