The Sims 3: Universtiy Life’ta Dersleri Görebilecek miyiz?

Biliyoruz ki The Sims 3: University Life Eklenti Paketi’nin fragmanına göre Simlerimizi sınıfların içerisinde de yönetebileceğiz. Yani The Sims 3’ün en büyük eksikliklerinden biri olan kamu alanlarının içini görememe sorunu bir nezbe de olsun azalacak.

Ancak bir diğer nokta şu ki, The Sims 3 Stüdyoları daha önceki eklenti paketlerinin fragmanında bizi aldatacak onlarca şey yaptı. Mesela The Sims 3: Late Night’ta dopdolu barlar ve diskolar görülürken yine The Sims 3: Ambitions’ın fragmanında itfaiye mesleğinde, bizden başka alevlerle savaşan başka Simler de görüyorduk. Hatta öyle ki iç-mimarlık mesleğinde sanki ölçüler alıp ona göre bir şeyler yapıyormuş hissi verilmişti, The Sims 3: Ambitions’ın fragmanında. Ne yazık ki fragmandaki bu görüntülerin hiçbiri gerçekte olmadı.

İşte aldatıcı bir görüntü.

Şimdi elimizdeki kısıtlı bilgilere ve görüntülere bakarak The Sims 3: University Life’ta üniversitenin iç kısımlarına girip giremeyeceğimize bakalım. Fragmana bakacak olursak, en azından bazı derslere kesinlikle girebileceğiz. Ancak biraz daha yakından baktığımızda öğrencilerin dersle alakadar olmadığını görüyoruz. Öyle ki masada oturan Simler bilgisayarlarında satranç bile oynuyor.

İşte öğrenciler.

Şimdi de canlı olarak izlediğimiz oyun-içi gögrüntülere bakalım. Biliyoruz ki ”kuş bakışı” ekranında içine giremeyeceğimiz mekanlar kızmı bir arka plana sahipken, içine girebileceğimiz mekanlar mavi olarak işaretlenmiş. Şimdi bir de şu resme bakalım:

Görebileceğimiz gibi çoğu üniversite binası kırmızı renkli.

Bu açıdan baktığımızda ise maalesef ünivresite binalarının çoğunun kırmızı renkte olduğunu görüyoruz. Mavi olan kısımlar ise muhtemelen arkadaşlarımızla takılabileceğimiz parklar, ve eğlence alanları. Ancak elimizdeki bilgilerin çok kısıtlı olması nedeniyle kesin bir sonuca varamıyoruz. Eğer dersleri görebileceksek, binalar neden kırmızı renkte? Umarız ki yarın yapılacak olan yeni The Sims 3: University Life lansmanında bu konuya açıklık getireceklerdir.

24 Yorum

 1. ben izlemedim de yeni kasaba geliyor mu seasonla birlikte almayı düşünüyorum

 2. Aynen gece hayatına çıktıgımızda disko ve barlarda 2 kişi oluyor yada 3

 3. Yurt var mı?sims 2de ki en çok sevdiğim şeydi sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu…

  1. Herhangi bir gelişme olduğu zaman en kısa sürede zaten siteyi güncelliyoruz.

 4. Haklısın ama ben dolu barlar için o barda parti veriyorum. aynı resimdeki gibi oluyor. bir aldatmaca daha var; Sims generionsta öğrencileri sınıf içinde formalı gösteriyodu.

 5. İyide derslere giremeyeceksek üniversite paketinin ne önemi var ki? partileri normalde de veririz, normalde de sosyalleşiyoruz, falan.

  1. ama universite eklenti paketi ile sadece yaşıtın ve ya sınıf arkadaşlarınla verebileceksin :D

 6. burkaysays peki yha o ünüversitede peri ,vampir,kurtadam/kurtkız, büyücü
  ,zombi olucakmıyız ??
  öyle bir şans varmı ?

 7. Şimdi kararsız kaldım ben ama indreceğim ama inderemiyorum. bi giriliyor diyorsunuz bir girilmiyor diyoırsunuz akıl kaırısk

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir