The Sims 3: Supernatural için Yeni İnceleme

Sims Planet 2 adlı Fransız, The Sims Fan sitesinin yapmış olduğu The Sims 3: Supernatural Eklenti Paketi incelemesini Türkçe’ye çevrilmiş halde aşağıdan okuyabilirsiniz.

 Moonlight Falls:

Moonlight Falls The Sims 3 Supernatural ile gelen yeni bir kasaba. Bu kasaba gizemli ve karamsar bir atmosfere sahip. Kasabanın ortasında şelali bir nehir bulunuyor. Köprülerle nehrin iki yakası birbirine bağlanıyor. Moonlight Falls bir vadiye kurulmuş geniş bir kasaba, ancak bir şehir kadar da büyük dğeil. Moonlight Falls’da eski moda evler ve oldukça çok stilistik renklerde  ulramodern evler bulabileceksiniz.Şehrin dışında karlı dağlar dikkat çekiyor, ayrıca kasaba bir plaja da sahip.Moonlight Falls kasabasında hiçlikten gelen ve aniden kaybolabilen zombiler gibi farklı varlıklarla karşılaşabilirsiniz. Kasaba sisle kaplı ve bir mezarlık  bulunmakta. En çarpıcı olanı ise, oldukça büyük görünen ayın kasaba üzerinde etkisi. Çünkü dolunayda daha fazla gizemli şeyler olabiliyor.Yeni belediye binası diğer binalardan kule ile ayrılıyor. Bu görkemli bina güzel bir kırmızı çatıya sahip. Belediye binasının karşısında büyük bir park bulunuyor. Eski fabriıka binaları gibi diğer kayda diğer binalar kasabanın kenarlarına konumlandırılmış.Kasabada doğa üstü olayların olup olmaması sizin kararınıza bırakılmış. Ayrıca, kasabada hangi varlığın olup hangi varlığın olmamasına da siz karar veriyorsunuz. Yani, sihirden uzak durup, tekrar gerçekçi bir oyun oynayabilirsiniz.

Create a Sim

Create a Sims ( CAS ) ekranında ilk defa kendinizi doğa üstü biri olarak yaratabilirsiniz. Kurtadamları, perileri, vampirleri ve hatta cadıları düşünün. Burada oldukça fazla içerik var, tıpkı normal bir sim yaratabiliyormuşsunuz gibi, örneğin bir Kurtadam.Yeni ten renkleri ve kıyafetler The Sims 3 Supernatural için oldukça karakteristikler. Kulak ve diş boyutlarını da ayarlayabilirsiniz. Bu yaratıklara ek olarak artık hayaletleri de CAS ekranında yaratabiliyoruz. Ruhlara farklı renkler de verebilirsiniz. ( Her ölümün kendine özgü rengi bulunmakta)KurtadamlarSiminizin ne zaman bir kurta dönüşeceğine siz karar verebilirsiniz. Hatta bebek (Toddler ) simler bile kurda dönüşebiliyor. Ancak bebek simler dişlere ve kıla sahip olmayacaklar.

Kurtadamlar dolunayda uluyabildikleri gibi diğer Simleri koklama ya da eşyaları parçalama gibi yeni  etkileşimlere de sahipler. Ayrıca kurtadamlar avlanmaya çıkabilir ya da kurtlar gibi dört ayak üstünde oturabilirler.

Periler

Ayrıca perileri de CAS ekranında yaratabilirsiniz. Perilere farklı boyutlarda, farklı şekiller ve farklı renklerdeki kanatları takabilirsiniz. Büyük periler gibi Toddler periler de kanatlara sahip. Periler ayrıca sıkıldıklarında gidebilecekleri güzel bir eve de sahip. Mesela orada bir parti verip perinizin iyi ruh hali kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca kasabada periler için özel bir park da bulunuyor. Bu parkın içinde yeşil ev adı verilen bir binada periler birbirleriyle buluşup şakalaşabiliyor. Ayrıca periler bu parkta kendilerini doğada hissediyorlar.

Falcı

The Sims 3: Supernatural ile oyuna bir de yeni kariyer ekleniyor. Falcılık kariyeri ile birlikte garip renkteki karavanıyla etrafta gezen falcı kişi Simlerin gelecekleri hakkında tahminlerde bulunyor. Ancak dikkat edin belki de her şeyi kafasından atıyordur.

Bonehilda
 

Bonehilda kendisini daha fazla özlettirmeden The Sims 3: Supernatural ile birlikte The Sims macerasına devam ediyor.(İlk The Sims oyununa Makin Magic eklentisi ile eklenmişti) Bonehilda iskeletinin üstüne hizmetçi kıyafeti giyen bir kadın Sim. Ayrıca evin her işini de kendi isteğiyle yapıyor.

Yeni Eşyalar

Ayrıca oyuna birçok yeni eşya ekleniyor. Bu eşyalardan en dikkat çekicisi tabii ki de iksir yapma masası olmuş. Dikkat çeken diğer eşyalardan biri de Sunset Valley’in etrafında dönen bir tren oyuncağı olmuş. Ayrıca oyuna yeni eklenen konuşan aynayla konuşup arı kovanı sayesinde bal da elde edebilirsiniz.

3 Yorum

  1. çook teşekkürler bunu mu alsan yoksa seasonsu mu alsam bilememiştim ama artık kararımı verdim bu eklenti paketi çoook güzelmiş teşekkürler.Birde zombileri periler mi yaratıyor yoksa en başta kendin mi?

    1. Simyacıların yaptığı bir iksir ile geçici bir süreliğine zombi olabiliyorsunuz. Ne yazık ki CAS ekranında yaratamıyoruz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir