The Sims 3: Supernatural Detaylı Bilgiler

CAS(Create a Sim)

The Sims 3: Supernatural ile hepimizin bildiği gibi CAS ekranına yaratık ekleme butonu ekleniyor. Periler için 6 tane kanat bulunuyor. Bunlardan bazıları çok büyük bazıları çok küçük. Ayrıca kurtadamımızın hem normal halini hem de kurtadam halini ayarlamamız gerekiyor. Hayalet yaratırken ise ölüm nedenimizi ve yine kıyafetlerimi seçmemiz gerekiyor. Ölüm nedenimize göre hayaletimizin rengi değişiyor. Ayrıca diğer eklentilerle olduğu gibi birçok yeni saç ve kıyafet oyuna ekleniyor.

Moonlight Falls

Her zaman garip olayların olduğu ve beklenenden daha büyük görünen yeni kasabamız. Hatta Brigdeport ve Sunset Valley’den daha geniş görünen kasabanın belediye binası da eski tip kiliseye benzeyen bir binayla değiştirilmiş. Belediye binasının yanı sıra birçok yeni eklenen bina yer alıyor kasabamızda. Ayrıca oyuna eklenen evlerse yine mistik havada ve oldukça güzel görünüyor.

Build/Buy Menüsü

Bu menüler hakkında söylenecek pek fazla bir şey olmasa da oyuna eklenen bazı güzel eşyalardan söz edebiliriz. Mesela oyuna eklenen yeni asalar ya da yeni oyuncaklar oldukça ilginç görünüyor. Yeni Mr. Gnome’larımızı ve peri evlerini de unutmamak gerek.

Bonehilda ve Arıcılık

Bonehilda ölmüş ve sadece iskeleti kalmış bir temizlikçi. İstediğiniz her şeyi yapıyor ve ve geceleri bir tabutun içinde uyuyor. Oyundaki tipik hizmetçilerin ölü hali diyebiliriz. Ayrıca oyuna arıcılık da eklenmiş. Arıları besleyerek onlardan bal toplayabiliyoruz.

Periler

Oyundaki perileri, uçan ve şakacı şeyler olarak tanımlamamız yanlış olmaz. Periler istedikleri zaman yere ayak basabilir ya da uçabilirler ancak hayatlarının büyük bölümünü yerde geçirirler. Oyunda periler için özel bir bahçe de bulunuyor. Burada diğer perilerle tanışabilir ve çok daha fazlasını yapabilir ancak periler bahçedeki yaşamlarının çocuğunu küçük bir evin içinde geçiriyor ve ne yazık ki bu evi göremiyoruz. Ayrıca periler küçülüp peri evlerine girebiliyor ya da bir şeyleri tamir edebiliyorlar. Bir yaşam ödülü sayesinde de ”kraliçe/kral peri” olarak daha da güçlü olmak mümkün oluyor.

Kurtadamlar

Kurtadamlar daha önceden de bilindiği gibi dört ayak üstünde koşuyorlar ve toplanabilir eşyalar arıyorlar ve sonunda da buluyorlar. Kurtadamlar diğer Simlere göre çok daha kıllı oluyor ve suratlarıda köpek havası hakim. Kapalı ortamlardan hoşlanmayan kurtadamlar genellikle evdeki eşyaları parçalıyor. Oyundaki ay döngüsü ise alt menüde rahatlıkla görünebiliyor.

Hayaletler

Oyundaki diğer yaratılabilen yaratıklardan biri de hayaletler. Hayaletleri The Sims 3’ün ana oyunundan beri biliyoruz ancak ilk defa onları CAS ekranında yaratabiliyoruz.

17 Yorum

    1. Tam olarak sayı veremeyeceğim ama yeni eklenen ten renkleri ile dilediğiniz her rengi yaratabileceksiniz.(Renk paleti ile)

    1. Oyun henüz çıkmadığı için kesin bir şey diyemeyecğeim ancak Bonehilda’yı satın alma menüsünden alacağımız için direkt olarak ailemize üye biri olarak gelebilir:

  1. pERİLER EVLENBİLİYOR MU SİMİMİ BİR PERİ KIZLA EVLENDİRMEK İSTİORUM FAKAT Sadece romantic interest olyor sevgili yapamıyorum neden?

    1. Evet evlenebiliyorlar. Uzun süre romantik yaptırırsan evlenme çıkacaktır.

  2. Meraba biraz geç yazdım ama önemli kral peri ve kraliçe peri yaşm ödüllerine girdim adı ne ve kaç life

    1. anladığım kadarıyla CAS da hani yaşam amacı seçiliyor ya o yaşam amaçlarını yerine getirmen lazım perilere göre olan yaşam amacı olacaktı (oyunu unuttum ama olması lazımdı) onlardan birini seç ve onu yerine getir o zaman sana sandiğine ödül vericek (ben daha önce yapmadım ama her isteği yerine getirince veriliyor ya ödül işte onun en büyük ödülü yaşam amacını yerine getirince verilen ödül 30.000 ödül puanı) bundan sonrasını bilmiyorum ama iki seçenek var ya ödül verlir verilmez kral/kraliçe oluyorsun ( bence böyle olmuyor) yada hani sandıktan özellik seçiyorduk ya perilerin kral/kraliçe seçeneği vardır onu seçmen gerekirki kral/kraliçe olabilesin ( bu daha mantıklı bence böyle oluyordur) onların hangisinin olduğunu bilmiyorum ama çeviriden çevirerek kolaylıkla bulabilirsin

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir