The Sims 3: Supernatural Cadı İncelemesi

The Sims 3: Supernatural ile oyunumuza konuk olan cadılar ile ilgili bir inceleme:

The Sims ve The Sims 2’de daha önce gördüğümüz son olarak The Sims 3’e de Supernatural ile ekleniyor. Diğer yaratıklarda olduğu gibi bir cadıyı da CAS ekranında yaratıyoruz. İsteğimize bağlı olarak normal görünümlü bir cadı yaratabilirken aynı zamanda birbirinden fantastik cadılar da yaratabiliriz. Aslında burada yarattığınız cadı sizin oyunu nasıl oynayacağınızı da yansıtıyor(bir şeytan ya da bir iyilik meleği)

Büyüler: The Sims 3: Supernatural Eklenti Paketi’nde cadılar için yapılacak tonlarca büyü var. Ancak yapımcılar sürekli büyü yapmamızı engellemek için oyuna ”Büyümetre” eklemiş. Yaptığımız büyüye göre ”büyümetre” de hızlı bir şekilde azalabiliyor. Ayrıca uzun bir süre büyü yapmadıktan sonra güçlü bir büyü yapmaya çalışan cadıların büyüleri geri bile tepebilir. Ayrıca oyunda dokuz tip asa bulunuyor. Aynı anda birden fazla asa satın alabiliriz ancak sadece bir tanesini kullanabiliriz. Eğer asanızı yanınızda taşımak istemiyorsanız yaşam puanlarınızı biriktirerek çıplak elle büyü de yapabilirsiniz. Cadılar ayrıca düello da yapabiliyor. Bir başka cadıyla düello yaparak kimin daha güçlü olduğunu kanıtlayabiliriz(The Sims Medieval’daki düello sistemiyle aynı şekilde çalışıyor) Hatta cadılar bitkileri de büyülerine katarak daha güçlü büyüler yapabilir.

Örnek bir büyümetre:

Örnek bir asa:

Ayrıca çıplak elle yapılan büyüler asalara göre daha az büyümetre sıvısı harcayacak. The Sims 3: Pets’e sahip olan oyuncular ise hayvanlara iyi ya da kötü büyüler yapabilecek. Hatta akvaryumdaki bir balığı ete bile çevirebilecek büyüler mevcut.

Büyü yaparken bitkiden yardım alan bir cadı:

Akvaryumdaki balığı ete ya da başka bir şeye çevirmeye çalışan bir cadı:

 

Yaşam Biçimleri: Daha önceden de dediğim gibi, kötü ya da iyi olmak tamamen bizim elimizde. Ayrıca istediğimiz zaman karşı tarafa da geçebiliyoruz. İyi bir yaşam biçimi seçerseniz birçok arkadaşınız olur ve zorda kalmadığınız sürece iyi büyüler kullanırsınız. Ayrıca iyilik için yapılan büyüler daha az ”büyümetre” sıvısı götürüyor. Kötü bir yaşam biçimine sahip olursanız ise büyü yelpazeniz daha geniş olur ve diğer Simlere zarar verebilirsiniz.

Uçan Süpürgeler: Belki de cadı olmanın en iyi artısından biri uçan süpürgeler. Uçan süpürgeler sayesinde havada uçabilir ve gitmek istediğiniz bir yere çok hızlı bir şekilde varabilirsiniz. Hatta özel bir alanda arkadaşlarınızla yarışlar bile yapabilirsiniz.

Örnek bir yarış alanı:

Sonuç olarak cadılar vampirlerden çok daha güçlü ve seçenekli görünüyor.

16 Yorum

 1. burkay vampirler okadar da hayal kırıklığı olmıcak bir sürü bilgi geliyo bir çevirsene ayrıca hipnoz dan başka yetenekleride olucakmış ayriyetten uçma veya ışınlanma gibi özellikleri olucak yani sen yinede bir çeviri yapsan vampirlerle ilgili iyi olur

  1. Vampirler uçacak diye bir haber gelmedi henüz ki uçması garip olur. Zaten kısa mesafelerde ışınlanabileceklerini biliyorduk. Yapılan vampir incelemeleri çok kısa ve zaten ”Vampir Hayal Kırıklığı” adlı haberin içeriğindeki bilgilerin hemen hemen aynısı.

  1. İki Sim düello yaparken, karşı taraftaki Sim’in üzerine basarak çeşitli hamleleri seçiyoruz.(Bazıları saldırı, bazıları savunma) Sürekli aynı hamleleri seçersek bir daha o hamleyi kullanamıyoruz. Yani genelde bir karşı taraf atağa geçiyor, sonra diğer taraf.

 2. tabikide cadılar,vampirlere ve diğer yaratıklara göre daha güçlüdür;ve en güçsüz “sadece mükemmel öd patlatabilen” yaratık ruhlar

 3. Peki benim cadımın alchemy si çok yükesk ama fire blast veya ice blast gibi büyüleri yapamıyor.

 4. Ya ben daha almadım ama umarım okuduklarım gibi güzeldir. Bide diyelim büyü metre boşaldı, ne zaman dolar ve kaç büyü yapabiliriz?

  1. Buyuden buyuye değişiyor boşalma zamanı genelde de pek uzun sürmüyor yeniden dolması

 5. bide nasıl alchemy’si gelişir onu merak ettim de acaba Play With Magic(Büyü İle Oyna) ile mi gelişir

 6. İnsan simimi sonradan cadı yapabilirmiyim? Böyle bi imkan varsa nasıl yapacağım?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir